Pogoda na pierwszą połowę października 2018

Wszystko wskazuje na to, że pierwsza połowa października będzie dość ciepła i słoneczna. Oznacza to, że będziemy mogli cieszyć się prawdziwą złotą polską jesienią. Poznajmy szczegóły prognozy.

Pogoda na pierwszą połowę października nad morzem


Pierwsza połowa października nad morzem zaskoczy nas przepiękną pogodą. Według prognoz nad regionem zobaczymy naprawdę dużo słońca, a dzięki dość wysokim jak na jesień temperaturom będziemy mogli korzystać z nadmorskich spacerów. Termometry w pierwszej połowie października wskażą od 15 do 18 stopni Celsjusza, więc wyjazd nad Bałtyk w tym czasie to całkiem kusząca perspektywa, tym bardziej, że synoptycy nie przewidują deszczu.

 

Szukasz noclegów nad morzem? Sprawdź oferty w polecanych przez nas miejscowościach, zobacz:
Noclegi w Helu
Noclegi w Rowach
Noclegi w Ustce

 

Pogoda na pierwszą połowę października na Mazurach


Mazury w pierwszej połowie października będą ciepłe i słoneczne. Meteorolodzy nie przewidują większych zachmurzeń ani tym bardziej opadów deszczu. Zachęcająco wyglądają również ich prognozy dotyczące temperatury na Mazurach. Według nich termometry pokażą od 15 do 17 stopni Celsjusza. Taka pogoda ma się utrzymać do około 12 października, w kolejnych dniach nadejdzie ochłodzenie.

 

Planujesz wyjazd na Mazury? Zacznij od przejrzenia ofert noclegowych, zobacz:
Noclegi w Ełku
Noclegi w Giżycku

Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda na pierwszą połowę października w górach

 

Pogoda w Beskidach

W pierwszej połowie października pogoda w Beskidach będzie typowa dla złotej polskiej jesieni. Oznacza to sporo słońca i dość wysokie temperatury – w pierwszych dniach miesiąca sięgną one nawet 20 stopni Celsjusza. Później będą one już niższe, spadną bowiem do 16-17 kresek. Wyjątek może stanowić 10 października, bo na ten dzień synoptycy zapowiadają ochłodzenie (do 14 stopni) oraz okresowe opady deszczu. Na szczęście później znowu zrobi się pogodnie i ciepło.

 

Pomyślne prognozy zachęcają do planowania wyjazdów w Beskidy, dlatego zobacz:
Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Wiśle

 

Pogoda w Bieszczadach

Pierwsza połowa października w Bieszczadach nie powinna zawieść wielbicieli jesiennych spacerów po połoninach. Synoptycy prognozują bowiem dużo słońca oraz temperatury na poziomie 13-19 stopni Celsjusza. Zdecydowanie najcieplej będzie w okolicach Soliny, nieco chłodniej może być w Wetlinie. Jednak w żadnej części regionu nie przewiduje się opadów deszczu. Tak pomyślna aura utrzyma się do około 14 października, zatem jeśli planować październikowe wyjazdy w Bieszczady, to właśnie w pierwszej połowie miesiąca.

 

Szukając noclegów w Bieszczadach, warto sprawdzić oferty w tych miejscowościach, zobacz:
Noclegi w Cisnej

Noclegi w Polańczyku
Noclegi w Ustrzykach Dolnych

 

Pogoda w Karkonoszach

Karkonosze w pierwszej połowie października nie zachwycą nas wysoką temperaturą. Jej średnia wartość w tym czasie ma oscylować pomiędzy 10 a 15 stopniami Celsjusza. Na szczęście o wiele pomyślniejsze są prognozy dotyczące opadów – według synoptyków będzie to zjawisko marginalne. Deszcz może pojawić się 1, 3 i 10 października, wtedy też przypuszczalnie okaże się najsilniejszy. Pozostałe dni, mimo przewidywanych zachmurzeń, okażą się suche.

 

Pogoda w Tatrach

Pogoda na pierwszą połowę października w Tatrach będzie bardzo słoneczna. Synoptycy zapowiadają tylko lekkie zachmurzenia. Kolejną dobrą informacją jest temperatura – w pierwszej połowie października słupki rtęci wskażą od 10 do 17 stopni Celsjusza. Mamy również mniej pomyślne informacje – 10 października mogą pojawić się opady deszczu. Będzie to jednak tylko jednodniowe załamanie pogody w Tatrach.

 

Jeżeli szukasz ofert noclegowych w regionie, koniecznie sprawdź te miejsca, zobacz:
Noclegi w Białym Dunajcu
Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Poroninie

 

fot. pixel2013 (Pixabay.com CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również