Pogoda na początek listopada 2017

Zastanawiasz się, jaka pogoda na początek listopada czeka nas w Polsce? Przygotowaliśmy długoterminową prognozę, w której postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Pogoda na początek listopada interesuje nas tym bardziej, że właśnie w tym czasie planujemy wyjazdy, związane z obchodami Wszystkich Świętych a później także dniem 11 listopada. Aura jest jednak ważna nie tylko dla podróżnych – w końcu wiele czasu spędzimy na świeżym powietrzu, więc mile widziane by było słońce i odpowiednio wysoka temperatura. Zobaczmy więc prognozy na początek listopada…

 

Pogoda na początek listopada nad morzem


Pogoda na początek listopada nad morzem może nas nieco zaskoczyć – i to pozytywnie! Na wybrzeżu będzie dość ciepło – do 12 stopni Celsjusza. Nie możemy jednak na sto procent obiecać słońca, gdyż meteorolodzy przewidują spore zachmurzenia oraz momentami silny wiatr. Kolejny tydzień listopada przyniesie natomiast małe ochłodzenie. Temperatura spadnie już poniżej 10 stopni, a po 8 listopada należy spodziewać się też przelotnych opadów deszczu.

 

Planujesz spędzić początek listopada nad morzem? Sprawdź oferty noclegów proponowanych przez nas kurortach, zobacz:
Noclegi w Gdyni
Noclegi w Krynicy Morskiej
Noclegi w Międzyzdrojach
Noclegi w Sopocie
Noclegi w Świnoujściu

 

Pogoda na początek listopada na Mazurach


Planujecie listopadową podróż na Mazury? Pogoda w tym czasie nie powinna was rozczarować – szczególnie w przypadku pierwszych listopadowych dni. Nad jeziorami można spodziewać mnóstwa słońca i tylko niewielkich zachmurzeń. Nie będzie natomiast zbyt ciepło, termometry wskażą maksymalnie 11 kresek. Załamanie pogody w drugim tygodniu listopada nadciągnie nie tylko nad morze, ale również nad Mazury. Okresowe opady deszczu pojawią się w okolicach 7 listopada i zostaną przez około tydzień. W tym czasie będzie również chłodniej, a odczuwalna temperatura może wynosić od 5 do 9 stopni Celsjusza.

Jakie miejsca na Mazurach są szczególnie warte odwiedzenia? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Giżycku
Noclegi w Mikołajkach
Noclegi w Mrągowie
Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda na początek listopada w górach


Pogoda w Tatrach
Według długoterminowych prognoz pogody, początek listopada to dobry moment na szybki wyjazd w góry. W Tatrach będzie wtedy bardzo słonecznie i przyjemnie. Temperatury, jak na tę porę roku, nie powinny rozczarowywać. Synoptycy prognozują tam do 12 stopni Celsjusza w pierwszym tygodniu i do 8 stopni Celsjusza w drugim tygodniu listopada. Co ważne, aż do Święta Niepodległości w Tatrach nie powinny pojawić się żadne opady deszczu.

Gdzie w Tatrach warto szukać noclegu? Wejdź i zobacz:
Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej
Noclegi w Białym Dunajcu

Noclegi w Murzasichlu
Noclegi w Kościelisku

Pogoda w Beskidach
Beskidy to kolejne miejsce w polskich górach, gdzie na początku listopada turyści znajdą jeszcze trochę słońca. Promienna aura potrwa do 11 listopada – w tym czasie synoptycy nie zapowiadają opadów deszczu, trzeba też przygotować się na wahania temperatur. Na początku listopada w Beskidach słupki rtęci mogą wskazywać od 13 do nawet 6 kresek.

Pogoda w Karkonoszach
Jeśli myślicie, że początek listopada w górach będzie obiecujący, musimy w tym momencie was rozczarować. Karkonosze będą bowiem tym miejscem, gdzie spotkacie zachmurzenia, opady deszczu, a nawet śniegu – te mogą się zdarzyć około 5 listopada. Temperatura w pierwszych dniach miesiąca nie będzie jeszcze zbyt niska, bo termometry wskażą około 11 stopni Celsjusza. Później niestety nastąpi ochłodzenie…

 

Jeśli planujesz wyjazd w Karkonosze, koniecznie zastanów się nad poniższymi miastami:
Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Pogoda w Bieszczadach

Pogoda na początek listopada w Bieszczadach nie powinna nikogo rozczarować. Pierwsze kilka dni upłynie bowiem bez żadnych większych opadów deszczu – mimo prognozowanego zachmurzenia. Jeśli można być z czegoś niezadowolonym, to z temperatury. W Bieszczadach będzie dość chłodno – od 11 do 5 stopni Celsjusza. Wyprawa w połoniny bez odpowiedniego ubrania i prowiantu może okazać się w takim przypadku nie najlepszym pomysłem.

 

fot. djack17 (Pixabay.com CC0)

 

Informacje pogodowe: accuweather.com

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również