Polska Zobacz Więcej „Weekend za pół ceny” 2020. Co warto zobaczyć?

Polska Zobacz Więcej „Weekend za pół ceny” 2020. Co warto zobaczyć?

W weekend 20-22 marca rusza kolejna edycja akcji Polska Zobacz Więcej – „Weekend za pół ceny”. To duża gratka dla wszystkich łowców rabatów i okazji, którzy mogą zaplanować atrakcyjny weekendowy wyjazd za naprawdę niewielką cenę. Do akcji włączają się zarówno obiekty noclegowe, jak i instytucje kulturalne czy atrakcje turystyczne.

Najbliższa edycja akcji odbędzie się w dniach 20-22 marca 2020 r. W tym czasie turyści skorzystają ze specjalnie przygotowanych ofert w obniżonych o 50% cenach. Sprawdziliśmy, co czeka na uczestników programu Polska Zobacz Więcej „Weekend za pół ceny” w wybranych miastach – gdzie warto pojechać i co zobaczyć?

Bydgoszcz – „Weekend za pół ceny”


Bydgoszcz to urzekające miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim, nad dwiema rzekami Wisłą i Brdą. Zabytkowa część poprzecinana jest kanałami, nad którymi przerzucono mosty, przez co nasuwają się skojarzenia z Wenecją. A może w Bydgoszczy jest jeszcze piękniej niż we Włoszech? Można sprawdzić to w najbliższy weekend. Niżej znajduje się lista miejsc, które biorą udział w „Weekendzie za pół ceny”.

 • Muzeum Mydła i Historii Brudu to jedno z ciekawszych muzeów w mieście. Tam dowiesz się między innymi, jakie podejście do czystości mieli nasi pradziadowie i w jaki sposób dbano o higienę. Podczas nadchodzące weekendu bilet indywidualny do muzeum będzie tańszy o połowę (wyniesie 9 PLN).

 • Opera Nova przygotowała pulę 50 biletów, które będzie można kupić za połowę ceny, czyli za 25 PLN. Dotyczą one spektaklu operowego „Cyganeria”, wystawianego od 20 do 22 marca. Jedna osoba uprawniona jest do zakupu dwóch biletów w promocyjnej cenie.

 • Filharmonia Pomorska w ramach akcji „Weekend za pół ceny” oferuje tańsze o połowę bilety na koncert „Wirtuozowski Paganini”, który odbędzie się 20 marca. O szczegółach promocji informuje kasa filharmonii.


Kraków – „Weekend za pół ceny”


Weekendowe wyjazdy do Krakowa zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, tym bardziej teraz, gdy wstęp do wielu miejsc będzie tańszy lub całkiem bezpłatny. Jakie atrakcje w grodzie Kraka włączają się do akcji? Jest ich naprawdę dużo, prezentujemy więc kilka wybranych propozycji.

 • Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha jest jednym z najchętniej odwiedzanych krakowskich muzeów. Przybliża Polakom sztukę i kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni. W najbliższy weekend ceny biletów wstępu na wystawy bieżące będą o połowę tańsze.


 • Bilety za 5 zł i 3 zł będą obowiązywać w Muzeum Archidiecezjalnym, które prezentuje sztukę sakralną i religijną, oraz pamiątki po Karolu Wojtyle – papieżu Janie Pawle II. Na ekspozycji można zobaczyć także tzw. dary pepieskie, które otrzymywał Ojciec Świętych podczas pielgrzymek oraz oraz audiencji.

 • Tańsze o połowę bilety oferuje również Muzeum AK. Jego ekspozycje poświęcone są państwu podziemnemu oraz Armii Krajowej. Wystawy ukazują również jak wyglądało życie narodu pod okupacją niemiecką i sowiecką. Jeśli chcesz odwiedzić muzeum podczas promocyjnego weekendu, weź pod uwagę, że w sobotę 21 marca będzie ono nieczynne.

 • Kraków kojarzy się z obwarzankiem sprzedawanym na rogach ulic. Aby dowiedzieć się więcej o tym przysmaku, koniecznie odwiedź Żywe Muzeum Obwarzanka – w weekend 20-22 marca bilety są tańsze o 50%!

 • Muzeum Etnograficzne oferuje tańsze o połowę bilety na wystawy stałe. Promocja obowiązuje zarówno w Ratuszu na placu Wolnica 1, jak i w Domu Esterki przy ulicy Krakowskiej 46 – są to oddziały tej instytucji.

 • Muzeum Narodowe także włącza się do akcji, oferując 50% rabatu na bilety wstępu. Promocja obowiązuje we wszystkich oddziałach w dniach 20 i 21 marca, natomiast 17 marca zwiedzanie będzie bezpłatne.

 • Muzeum Krakowa to kolejna instytucja, w której kupisz bilety tańsze o połowę. W akcję włączono dziewięc oddziałów MK: Pałac Krzysztofory, Apteka pod Orłem, Ulica Pomorska, Kamienica Hipolitów, Wieża Ratuszowa, Muzeum Nowej Huty, Podziemna Nowa Huta, Dom Zwierzyniecki i Muzeum Podgórza.

 • Centrum Szkła i Ceramiki – to świetne miejsce, jeśli interesujesz się rzemiosłem artystycznym. W pracowni przy ulicy Lipowej 3 można obejrzeć wystawę i wziąć udział w pokazie ręcznego formowania szkła. Oczywiście za połowę ceny! Promocja obowiązuje 20 i 21 marca, dotyczy tylko biletów indywidualnych.

Lublin – „Weekend za pół ceny”


A może podczas promocyjnego weekendu warto rzucić wszystko i pojechać do Lublina? Miasto jest nie tylko największym ośrodkiem na Lubelszczyźnie, ale również miejscem pełnym zabytków i atrakcji. Gwarantujemy, że zakochasz się w uroczych zaułkach Starego Miasta i lubelskich smakach, które odkryjesz w tamtejszych restauracjach.


 • Muzeum Wsi Lubelskiej to miejsce, w którym odkryjesz, jak piękne były dawne wioski. Sielankowe obrazy zabudowań, dworku szlacheckiego oraz galicyjskiego miasteczka sprzed wojny zostaną z tobą na długo. W ramach akcji „Weekend za pół ceny” 21 i 22 marca cena biletu normalnego będzie niższa o 50% i wyniesie 8 PLN.

 • Lublin jest miastem naznaczonym przez historię, o czym można się przekonać w Państwowym Muzeum na Majdanku, mieszczace się na terenie dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego. W ramach akcji 21 i 22 marca odbędzie się zwiedzanie z przewodnikiem, na które nie trzeba rezerwować miejsc. Wystarczy przyjść do Centrum Obsługi Zwiedzających na godzinę 12:00 i kupić bilet za połowę obowiązującej na co dzień ceny.

Łódź – „Weekend za pół ceny”Co ciekawego można zobaczyć w Łodzi? „Weekend za pół ceny” będzie doskonałą okazją, by odpowiedzieć na to pytanie. Miasto już dawno wychodzi poza ulicę Piotrkowską, oferując turystom mnóstwo wrażeń. Niżej przedstawiamy wybrane atrakcje, które można zobaczyć w ramach zbliżającej się akcji Polska Zobacz Więcej „Weekend za pół ceny”.

 • Experymentarium obniża wszystkie bilety o 50%. Za połowę ceny możesz zwiedzić interaktywne wystawy naukowe, wejść do kosmicznego tunelu, w którym doświadczysz niesamowitych wrażeń percepcyjnych, oraz zobaczyć jedyny w Polsce trójwymiarowy model mapy topograficznej.

 • W ramach akcji Polska Zobacz Więcej „Weekend za pół ceny” możesz kupić także bilety do łódzkich teatrów i filharmonii! W Teatrze Nowym obejrzysz spektakle „Złodziej” oraz „Kobro” (oba grane są 20 marca), natomiast Filharmonia Łódzka zaprasza na koncert symfoniczny (20 marca) oraz jazzowy (21 marca). Bilety w promocyjnej cenie sprzedawane są wyłącznie w kasie.

 • Tańsze o połowę bilety oferuje również Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi. Na ekspozycjach pokazano zarówno artefakty znalezione podczas wykopalisk, jak też ludowe stroje i przedmioty codziennego użytku nie tylko z Polski czy Europy, ale też krajów pozaeuropejskich. Interesujący jest także Dział Widowisk Lalkowych, gdzie można zobaczyć scenografie teatrów lalkowych.

 • Muzeum Fabryki w Manufakturze to miejsce, w którym zobaczysz, jak powstawała potęga przemysłowa Łodzi. W końcu miasto zasłynęło w XIX wieku z włókiennictwa, a przyczyniły się do tego bogate fabrykanckie rody. Podczas zwiedzania przeniesiesz się do świata „Ziemi obiecanej” – i to za połowę obowiązującej na co dzień ceny biletów.

 • W Muzeum Tradycji Niepodległościowych – Oddziale Muzeum przy Gdańskiej można będzie wziąć udział w wyzwaniu polegającym na zlokalizowaniu i opisaniu eksponatów na podstawie kart ze specjalnie skadrowanymi fotografiami. Zabawa została zaplanowana na 20 marca, nie ma potrzeby wcześniejszego rezerwowania miejsc. W Oddziale Stacja Radegast 21 marca o godzinie 13:00 rozpocznie się bezpłatna wycieczka z przewodnikiem, a 22 marca w Oddziale Martyrologii Radogoszcz rodzinne oprowadzanie po nowo otwartej wystawie „Zabrał ich ogień...” Planowane rozpoczęcie – godzina 12:00.

 • Również Muzeum Miasta Łodzi bierze udział w akcji Polska Zobacz Więcej „Weekend za pół ceny”. W dniach 20-22 marca bilet wstępu jest o 50% tańszy niż zwykle.

Poznań – „Weekend za pół ceny”


Do tego, by pojechać do Poznania nie trzeba nikogo przekonywać. Miasto zachwyca kolorowymi kamieniczkami w Rynku, poza tym każdy chce zobaczyć słynne koziołki… Różnorodność, bogata historia i wspaniała atmosfera – za to wszystko turyści z Polski i zagranicy cenią Poznań. W nadchodzący weekend możesz poznać część poznańskich atrakcji.

 • Muzeum Narodowe w Poznaniu zaprasza cię do zwiedzania ekspozycji na podstawie występu w cenie biletu ulgowego!

 • Teatr Wielki zaprasza na dzieło Händla zatytułowane „Jephta”, w wykonaniu znakomitych solistów oraz orkiestry poznańskiej opery. Koncert odbędzie się na scenie dużej w sobotę 21 marca.

 • Wielkopolskie Muzeum Niepodległości informuje, że w ramach akcji Polska Zobacz Więcej „Weekend za pół ceny” muzealne ekspozycje będzie można zwiedzać z tańszym biletem specjalnym w wysokości 5 zł oraz 3 zł. Wstęp do Muzeum Martyrologii Wielkopolan-Fort VII będzie wynosił 2 zł.

 • Kibiców Lecha Poznań zapraszamy na zwiedzanie stadionu przy Bułgarskiej – będzie można obejrzeć niedostępne na co dzień pomieszczenia, np. tunel, szatnię zawodników czy salę konferencyjną, a w Stacji Kolejorz Stadion kupić wybrane produkty w specjalnej cenie. Pierwsze oprowadzanie rusza punktualnie o godzinie 10:00.

Toruń – „Weekend za pół ceny”


Czy miałeś okazję poznać miasto Mikołaja Kopernika, w którym unosi się zapach aromatycznych pierników? „Weekend za pół ceny” to doskonały powód do ponownych odwiedzin albo pierwszego spotkania z Toruniem. Przepiękna gotycka starówka zachwyci każdego, a co jeszcze zasługuje na większą uwagę?

 • Toruńska Piekarnia Mistrza Bogumiła od 20 do 22 marca zaprasza na warsztaty wypieku pierników. Koszt uczestnictwa został obniżony o połowę i wynosi 8,50 PLN dla dzieci i 10 PLN dla dorosłych. Warto wcześniej zarezerwować miejsce – telefonicznie lub mailowo.

 • Dom Legend Toruńskich w ramach akcji Polska Zobacz Więcej „Weekend za pół ceny” oferuje obniżki ceny wszystkich biletów dla dzieci, młodzieży, studentów oraz seniorów. To jedyna taka atrakcja w Toruniu!

 • Muzeum Etnograficzne także obniża ceny swoich biletów. W ramach akcji możesz kupić też bilet łączony, który uprawnia do obejrzenia wystaw we wszystkich oddziałach muzeum.

 • Tańsze bilety kupisz także w wybranych oddziałach Muzeum Okręgowego – Domu Mikołaja Kopernika, Muzeum Sztuki Dalekiego Wschodu w Kamienicy pod Gwiazdą, Muzeum Podróżników im. Tony'ego Halika oraz Muzeum Historii Torunia.

 • Żywe Muzeum Piernika od 20 do 22 marca obniża ceny biletów o 50%. Wizyta w tym miejscu to podróż w czasie – do średniowiecza oraz do początków XX wieku. Najpierw poznasz tajniki wyrobu tradycyjnych pierników, później udasz się do manufaktury, w której znajdują się oryginalne piece i formy.

 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy 21 i 22 marca proponuje zwiedzanie wystawy „Ścieżki dorastania” za 5 zł. Ekspozycja składa się z interaktywnych stanowisk i podzielono ją na trzy działy tematyczne – społeczno-kulturowe, emocje i dojrzewanie.

 • W akcji bierze udział także Toruńska Orkiestra Kameralna, która oferuje połowę tańsze bilety na koncerty „Symfoniczny powiew wiosny” (20 marca, Sala Koncertowa CKK Joradnki) oraz „Romantyczny fortepian i Szeherezada” (27 marca, Sala Koncertowa CKK Joradnki). Jedna osoba może kupić maksymalnie dwie wejściówki w promocyjnej cenie.

 • Jeżeli chcesz poznać historię witrażu oraz techniki jego tworzenia w czasach średniowiecza odwiedź Muzeum Witraży. W ramach akcji obejrzysz wystawę „Jak powstaje witraż”, a za bilet zapłacisz 10 PLN. Warto pomyśleć o wcześniejszej rezerwacji miejsca, gdyż jedna grupa może liczyć maksymalnie 18 osób.

Warszawa – „Weekend za pół ceny”


Weekendowy wyjazd do stolicy tym razem może być pełen atrakcji. W akcji Polska Zobacz Więcej „Weekend za pół ceny” bierze udział wiele miejsc – niektóre będziesz mieć szansę zobaczyć po raz pierwszy. Dlaczego nie skorzystać z takiej szansy?

 • Na 21 i 22 marca Teatr Narodowy przygotował pulę biletów w cenie 45 zł na dramat Eimuntasa Nekrošiusa zatytułowany „Ślub”. W obsadzie znaleźli się znakomici polscy aktorzy, między innymi Danuta Stenka, Jerzy Radziwiłłowicz i Grzegorz Małecki. Liczba biletów jest ograniczona, można je kupić wyłącznie w kasie teatru.

 • Do akcji Polska Zobacz Więcej „Weekend za pół ceny” włącza się również Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, które oferują 50 procentową zniżkę na bilety wstępu.

 • Łazienki Królewskie to jeden z najpiękniejszych polskich parków. W ten weekend bilety wstępu na jego teren będą tańsze o 50%. Taniej zwiedzisz Pałac na Wyspie, Starą Oranżerię, Pałac Myślewicki oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie te miejsca, będziesz mógł kupić karnet – również w okazyjnej cenie.

 • Muzeum Warszawy wraz z oddziałami (Muzeum Warszawskiej Pragi i Centrum Interpretacji Zabytku) zaprasza od 20 do 22 marca na zwiedzanie w atrakcyjnej cenie. Bilety będą tańsze o połowę niż zazwyczaj.

 • Jeśli interesujesz się historią kolei, ucieszy cię wiadomość, że do akcji włącza się Stacja Muzeum w Warszawie oraz Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Od 20 do 22 marca bilety wstępu będą kosztować 6 PLN!

Wrocław – „Weekend za pół ceny”


Stolica Dolnego Śląska to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast. Wrocław jest nowoczesny i tętniący życiem, a jednocześnie kultywuje dawne tradycje. Łatwo jest się skusić tamtejszymi atrakcjami, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Teraz możesz się o tym przekonać za połowę ceny.

 • Muzeum Pana Tadeusza poświęcone jest wybitnemu dziełu Adama Mickiewicza – zobaczysz tam jedyny istniejący rękopis dzieła. Druga część wystawy muzealnej dotyczy romantycznej idei wolności, ale w kontekście XX wieku. Od 20 do 22 marca zwiedzanie ekspozycji odbywa się za połowę stałej ceny, promocją objęto także usługi przewodnickie.

 • Pomiędzy 20 a 22 marca Centrum Historii Zajezdnia obniża bilety na wystawę główną „Wrocław 1945-2016”, przedstawiającą dzieje miasta i tworzących go ludzi.

 • MovieGate to miejsce dla pasjonatów kina i rozrywki, które znajduje się pod placem Solnym, przy Rynku Głównym. Zobaczysz tam unikalną galerię rekwizytów filmowych – w nadchodzący weekend ceny wstępu zostaną obniżone o połowę.

 • Opera Wrocławska oferuje bilety na spektakl baletowy Igora Strawińskiego „Gra w karty/Święto wiosny”, który odbędzie się 26 marca 2020 roku o godzinie 19.00.  Można je rezerwować telefonicznie lub kupować stacjonarnie w kasach opery.

 • Teatr Polski przygotował pulę biletów na spektakl „Smutki tropików” w reżyserii Katarzyny Łęckiej. Przedstawienie będzie grane 29 marca, bilety w cenie 15 zł dostępne są wyłącznie w kasie teatru..

 • Stadion Wrocław po raz pierwszy przyłącza się do akcji, umożliwiając kibicom zobaczenie z bliska murawy boiska, szatni zawodników i wielu innych miejsc, do których nie można zajrzeć na co dzień . Koszt to tylko 5 PLN od osoby.

Zamość – „Weekend za pół ceny”


Zamość to przepiękne miasto na Roztoczu, które zostało wybudowane według projektu włoskiego architekta Bernardo Morando. Nic tam nie jest dziełem przypadku. Chcesz przekonać się, co zostało z „miasta idealnego”? Odwiedź Zamość i weź udział w „Weekendzie za pół ceny”.

 • W akcję włącza się Trasa Turystyczna – Bastion VII, którą będzie można zobaczyć w rabatowej cenie. Był to jeden z najpotężniejszych budynków broniących dostępu do miasta. Podczas zwiedzania zobaczysz, jak działał system twierdzy Zamość.


Wyżej przedstawiliśmy tylko wybraną część atrakcji biorących udział w akcji Polska Zobacz Więcej „Weekend za pół ceny” – ich pełna lista dostępna jest na stronie polskazobaczwiecej.pl. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną.

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

miesiąc temu
Wow, bardzo ciekawy artykuł.

Zobacz również