Polska Zobacz Więcej „Weekend za pół ceny” 2019. Co warto zobaczyć?

W najbliższy weekend rusza kolejna edycja akcji Polska Zobacz Więcej – „Weekend za pół ceny”. To duża gratka dla wszystkich łowców rabatów i okazji, którzy mogą zaplanować atrakcyjny weekendowy wyjazd za naprawdę niewielką cenę. Do akcji włączają się zarówno obiekty noclegowe, jak i instytucje kulturalne czy atrakcje turystyczne.

Najbliższa edycja akcji odbędzie się w dniach 15-17 marca 2019 r. W tym czasie turyści skorzystają ze specjalnie przygotowanych ofert w obniżonych o 50% cenach. Sprawdziliśmy, co czeka na uczestników programu Polska Zobacz Więcej „Weekend za pół ceny” w wybranych miastach – gdzie warto pojechać i co zobaczyć?

 

Bydgoszcz – „Weekend za pół ceny”


Bydgoszcz to urzekające miasto położone w województwie kujawsko-pomorskim, nad dwiema rzekami Wisłą i Brdą. Zabytkowa część poprzecinana jest kanałami, nad którymi przerzucono mosty, przez co nasuwają się skojarzenia z Wenecją. A może w Bydgoszczy jest jeszcze piękniej niż we Włoszech? Można sprawdzić to w najbliższy weekend. Niżej znajduje się lista miejsc, które biorą udział w „Weekendzie za pół ceny”.

 

 • Muzeum Mydła i Historii Brudu – to jedno z ciekawszych muzeów w mieście. Tam dowiesz się między innymi, jakie podejście do czystości mieli nasi pradziadowie i w jaki sposób dbano o higienę. Podczas nadchodzące weekendu bilet indywidualny do muzeum będzie tańszy o połowę (wyniesie 7,50 PLN).

 

 • Opera Nova przygotowała pulę stu biletów, które będzie można w cenie 25 PLN. Dotyczą one spektakli baletowych „Zniewolony umysł”, wystawianych 16 i 17 marca. Bilety można kupić w Dziale Promocji i Obsługi Widzów oraz w kasie biletowej.

 

 • Filharmonia Pomorska w ramach akcji „Weekend za pół ceny” oferuje tańsze o połowę bilety na koncert „100 lat niepodległości”, który odbędzie się 15 marca. O szczegółach promocji informuje kasa filharmonii.

 

 • Muzeum Wojsk Lądowych gromadzi pamiątki związane z polską wojskowością od czasów średniowiecza po współczesne. Mundury, broń, różnego rodzaju makiety – to wszystko zobaczysz w najbliższy weekend bezpłatnie!

 

 

Kraków – „Weekend za pół ceny”


Weekendowe wyjazdy do Krakowa zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, tym bardziej teraz, gdy wstęp do wielu miejsc będzie tańszy lub całkiem bezpłatny. Jakie atrakcje w grodzie Kraka włączają się do akcji? Jest ich naprawdę dużo, prezentujemy więc kilka wybranych propozycji.

 

 • Muzeum Etnograficzne oferuje tańsze o połowę bilety na wystawy stałe i czasowe. Promocja obowiązuje zarówno w Ratuszu na placu Wolnica 1, jak i w Domu Esterki przy ulicy Krakowskiej 46 – są to oddziały tej instytucji.

 

 • Centrum Szkła i Ceramiki – to świetne miejsce, jeśli interesujesz się rzemiosłem artystycznym. W pracowni przy ulicy Lipowej 3 można obejrzeć wystawę i wziąć udział w pokazie ręcznego formowania szkła. Oczywiście za połowę ceny! Promocja obowiązuje 15 i 16 marca, dotyczy tylko biletów indywidualnych.

 

 • Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha jest jednym z najchętniej odwiedzanych krakowskich muzeów. Przybliża Polakom sztukę i kulturę Kraju Kwitnącej Wiśni. W najbliższy weekend ceny biletów wstępu na wystawy bieżące będą o ponad połowę tańsze.

 

 • Muzeum Narodowe także włącza się do akcji, oferując 50% rabatu na bilety wstępu. Promocja obowiązuje we wszystkich oddziałach w dniach 15 i 16 marca, natomiast 17 marca zwiedzanie będzie bezpłatne.

 

 • Muzeum Krakowa to kolejna instytucja, w której kupisz bilety tańsze o połowę – dotyczy tylko tych, które zostaną kupione w kasach lub w Centrum Obsługi Zwiedzających. W akcję włączono dwanaście oddziałów MK: Pałac Krzysztofory, Stara Synagoga, Apteka pod Orłem (tylko w dniach 15-16.03), Ulica Pomorska, Kamienica Hipolitów, Wieża Ratuszowa, Dzieje Nowej Huty, Muzeum Nowej Huty (os. Centrum E i schron na os. Szkolnym), Dom Zwierzyniecki, Thesaurus Cracoviensis (turyści indywidualni), Muzeum Podgórza i Rydlówka.

 

 • Teatr Stary w ramach „Weekendu za pół ceny” przygotował bilety na spektakle „Pierwiastek z minus jeden” oraz „blogi.pl” w cenie 20 PLN. Można z nich korzystać od 15 do 17 marca.

 

Lublin – „Weekend za pół ceny”


A może w najbliższy weekend warto rzucić wszystko i pojechać do Lublina? Miasto jest nie tylko największym ośrodkiem na Lubelszczyźnie, ale również miejscem pełnym zabytków i atrakcji. Gwarantujemy, że zakochasz się w uroczych zaułkach Starego Miasta i lubelskich smakach, które odkryjesz w tamtejszych restauracjach.

 

 • Muzeum Wsi Lubelskiej to miejsce, w którym odkryjesz, jak piękne były dawne wioski. Sielankowe obrazy zabudowań, dworku szlacheckiego oraz galicyjskiego miasteczka sprzed wojny zostaną z tobą na długo. W ramach akcji „Weekend za pół ceny” 16 i 17 marca cena biletu normalnego będzie niższa o 50% i wyniesie 6 PLN.

 

 • Teatr Osterwy jest jednym z lubelskich teatrów – może pochwalić się niezwykle ciekawym repertuarem. W najbliższy weekend rabatowe ceny obowiązują na spektakl „Diabeł i tabliczka czekolady”, który będzie grany od 14 do 17 marca.

 

Łódź – „Weekend za pół ceny”


Co ciekawego można zobaczyć w Łodzi? „Weekend za pół ceny” za pół ceny będzie doskonałą okazją, by odpowiedzieć na to pytanie. Miasto już dawno wychodzi poza ulicę Piotrkowską, oferując turystom mnóstwo wrażeń. Niżej przedstawiamy wybrane atrakcje, które można zobaczyć w ramach zbliżającej się akcji Polska Zobacz Więcej „Weekend za pół ceny”.

 

 • Experymentarium obniża wszystkie bilety o 50%. Za połowę ceny możesz zwiedzić interaktywne wystawy naukowe, wejść do kosmicznego tunelu, w którym doświadczysz niesamowitych wrażeń percepcyjnych, oraz zobaczyć jedyny w Polsce trójwymiarowy model mapy topograficznej.

 

 • Centrum Nauki i Techniki EC1 to jedna z najnowszych łódzkich atrakcji, gdzie nauka staje się zabawą. Od 15 do 17 marca bilety wstępu do centrum będą tańsze o połowę – promocja dotyczy zarówno normalnych, jak też ulgowych.

 

 • Muzeum Fabryki w Manufakturze to miejsce, w którym zobaczysz, jak powstawała potęga przemysłowa Łodzi. W końcu miasto zasłynęło w XIX wieku z włókiennictwa, a przyczyniły się do tego bogate fabrykanckie rody. Podczas zwiedzania przeniesiesz się do świata „Ziemi obiecanej” – i to za połowę obowiązującej na co dzień ceny biletów.

 

 • Teatr Nowy w ramach akcji Polska Zobacz Więcej „Weekend za pół ceny” zaprasza na spektakl zatytułowany „POCZEKALNIA Kaczmarski/Tymański”, grany w dniach 15-17 marca. Ceny biletów wynoszą tylko 25 PLN.

 

Poznań – „Weekend za pół ceny”


Do tego, by pojechać do Poznania nie trzeba nikogo przekonywać. Miasto zachwyca kolorowymi kamieniczkami w Rynku, poza tym każdy chce zobaczyć słynne koziołki… Różnorodność, bogata historia i wspaniała atmosfera – za to wszystko turyści z Polski i zagranicy cenią Poznań. W nadchodzący weekend możesz poznać część poznańskich atrakcji.

 

 • Muzeum Archeologiczne w Poznaniu i Rezerwat Archeologiczny Genius Loci kolejny raz włączają się w akcję i od 15 do 17 marca oferują wejściówki za połowę ceny. Wizyta w tym miejscu to okazja do zagłębienia się w najdawniejsze dzieje Egiptu, Sudanu i oczywiście Polski.

 

 • Teatr Wielki zaprasza na operę „Cyrulik sewilski”, która zostanie wystawiona 15 marca. Tańsze o połowę bilety będzie można kupić także na inny spektakl – „Napój miłosny” grany 29 i 31 marca. Sprzedaż biletów promocyjnych ma się odbywać od 15 do 17 marca.

 

 • Wielkopolskie Muzeum Niepodległości informuje, że w ramach akcji Polska Zobacz Więcej „Weekend za pół ceny” wszystko oddziały instytucji będzie można zwiedzać za 2 PLN i 5 PLN. Niższe ceny obowiązują od 15 do 17 marca.

 

Toruń – „Weekend za pół ceny”


Czy miałeś okazję poznać miasto Mikołaja Kopernika, w którym unosi się zapach aromatycznych pierników? „Weekend za pół ceny” to doskonały powód do ponownych odwiedzić albo pierwszego spotkania z Toruniem. Przepiękna gotycka starówka zachwyci każdego, a co jeszcze zasługuje na większą uwagę?

 

 • Toruńska Piekarnia Mistrza Bogumiła od 15 do 17 marca zaprasza na warsztaty wypieku pierników. Koszt uczestnictwa został obniżony o połowę i wynosi 7,50 PLN dla dzieci i 8,50 dla dorosłych.

 

 • Muzeum Etnograficzne także obniża ceny swoich biletów. W ramach akcji możesz kupić też bilet łączony, który uprawnia do obejrzenia wystaw we wszystkich oddziałach muzeum.

 

 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy 16 i 17 marca proponuje zakup biletu na wystawy interaktywne w cenie 9 PLN.

 

 • Żywe Muzeum Piernika od 15 do 17 marca obniża ceny biletów o 50%. Wizyta w tym miejscu to podróż w czasie – do średniowiecza oraz do początków XX wieku. Najpierw poznasz tajniki wyrobu tradycyjnych pierników, później udasz się do manufaktury, w której znajdują się oryginalne piece i formy.

 

 • Dom Legend Toruńskich w ramach akcji Polska Zobacz Więcej „Weekend za pół ceny” oferuje obniżki ceny wszystkich biletów dla dzieci, młodzieży, studentów oraz seniorów. To jedyna taka atrakcja w Toruniu!

 

Warszawa – „Weekend za pół ceny”


Weekendowy wyjazd do stolicy tym razem może być pełen atrakcji. W akcji Polska Zobacz Więcej „Weekend za pół ceny” bierze udział wiele miejsc – niektóre będziesz mieć szansę zobaczyć po raz pierwszy. Dlaczego nie skorzystać z takiej szansy?

 

 • Łazienki Królewskie to jeden z najpiękniejszych polskich parków. W ten weekend bilety wstępu na jego teren będą tańsze o 50%. Taniej zwiedzisz Pałac na Wyspie, Starą Oranżerię, Podchorążówkę oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa. Jeżeli chcesz zobaczyć wszystkie te miejsca, będziesz mógł kupić karnet – również w okazyjnej cenie.

 

 • Teatr Polski także włącza się w akcję, oferując tańsze bilety na spektakle „Wyzwolenie” i „3xMrożek”. Z promocji można skorzystać tylko w Kasie Głównej Teatru.

 

 • Stadion Legii otwiera się na turystów indywidualnych, którzy w niedzielę 17 marca będą mogli zwiedzić obiekt za połowę zwykłej ceny. Wspólnie z przewodnikiem zejdziesz do szatni zawodników, zobaczysz ławki rezerwowych i trybunę prasową ze stanowiskami komentatorów.

 

 • PGE Narodowy również włącza się do akcji. Zwiedzanie areny będzie o połowę tańsze – wystarczy wybrać trasę, która zainteresuje cię najbardziej.

 

 • Muzeum Warszawy wraz z oddziałami (Muzeum Warszawskiej Pragi i Centrum Interpretacji Zabytku) zaprasza od 15 do 17 marca na zwiedzanie w atrakcyjnej cenie. Bilety będą tańsze o połowę niż zazwyczaj.

 

Wrocław – „Weekend za pół ceny”


Stolica Dolnego Śląska to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów miast. Wrocław jest nowoczesny i tętniący życiem, a jednocześnie kultywuje dawne tradycje. Łatwo jest się skusić tamtejszymi atrakcjami, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Teraz możesz się o tym przekonać za połowę ceny.

 

 • Muzeum Pana Tadeusza poświęcone jest wybitnemu dziełu Adama Mickiewicza – zobaczysz tam jedyny istniejący rękopis dzieła. Druga część wystawy muzealnej dotyczy romantycznej idei wolności, ale w kontekście XX wieku. Od 15 do 17 marca zwiedzanie ekspozycji odbywa się za połowę stałej ceny.

 

 

 • MovieGate to miejsce dla pasjonatów kina i rozrywki, które znajduje się pod placem Solnym, przy Rynku Głównym. Zobaczysz tam unikalną galerię rekwizytów filmowych – w nadchodzący weekend ceny wstępu zostaną obniżone o połowę.

 

 • Teatr Polski przygotował pulę biletów na spektakl „Prezydentki” w reżyserii Krystiana Lupy. Przedstawienie będzie grane 16 i 17 marca, szczegółowe informacje dostępne są między innymi w kasie teatru.

 

 • Stadion Wrocław po raz pierwszy przyłączy się do akcji – w niedzielę 17 marca zaprasza na zwiedzanie z przewodnikiem. Koszt to tylko 5 PLN od osoby. Zobaczysz z bliska murawę, szatnie zawodników i miejsca niedostępne dla „zwykłych śmiertelników”.

 

Zamość – „Weekend za pół ceny”


Zamość to przepiękne miasto na Roztoczu, które zostało wybudowane według projektu włoskiego architekta Bernardo Morando. Nic tam nie jest dziełem przypadku. Chcesz przekonać się, co zostało z „miasta idealnego”? Odwiedź Zamość i weź udział w „Weekendzie za pół ceny”.

 

 • Zwiedzanie trasy podziemnej, biegnącej pod Ratuszem będzie tańsze o połowę. W dniach 15-17 marca można również skorzystać ze zniżki na zwiedzanie miasta z przewodnikiem.

 

 • Trasa Turystyczna – Bastion VII również będzie można zobaczyć w rabatowej cenie. Był to jeden z najpotężniejszych budynków broniących dostępu do miasta. Podczas zwiedzania zobaczysz, jak działał system twierdzy Zamość.


Wyżej przedstawiliśmy tylko wybraną część atrakcji biorących udział w akcji Polska Zobacz Więcej „Weekend za pół ceny” – ich pełna lista dostępna jest na stronie polskazobaczwiecej.pl. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną.

 

fot. Sergey Dzyuba / Fotolia.com

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również