Retrospekcja WAMA Film Festival w Kinie Światowid

12 i 13 września Kino Światowid zaprasza na kolejne spotkanie z filmami wyróżnionymi podczas WAMA Film Festival, który jest jednym z  najciekawszych festiwali filmowych w rejonie Warmii i Mazur.

Jego tematem przewodnim jest wielokulturowość, eksponowana w tematyce wydarzeń festiwalowych oraz profilu prezentowanych filmów. WAMA Film Festival to wydarzenia odbywające się w Olsztynie i innych miejscowościach, położonych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, w tym w Elblagu w Kinie Światowid.

RETROSPEKCJE to cykl pokazów złożonych zarówno z filmów prezentowanych podczas Konkursu Głównego, jak i Konkursu Filmów Krótkich, które odbyły się w ramach ostatniej edycji WAMA Film Festival.
 
Program Retrospekcji:
 
12.09 godz. 18:00 - Filmy krótkometrażowe: Niestrudzeni wędrowcy, Lokatorki, Rower
 
NIESTRUDZENI WĘDROWCY, Polska 2016, 30 min
reż. Kalina Alabrudzińska

Konstancja ma czterdzieści lat, więc w sam raz, żeby mieć już męża, dziecko i kochanka z siłowni. Ale nie ma. Ma za to własny biznes, słabość do kebabów i gromadę nieznośnie szczęśliwych koleżanek. W końcu jednak postanawia odmienić swój los i zostać matką. Tak trafia do gabinetu Klaudii w banku nasienia. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że nagle zaczyna układać się jej w miłości.

 
LOKATORKI, Polska 2015, 30 min
reż. Klara Kochańska

Justyna, samotna trzydziestoparolatka, kupuje mieszkanie na aukcji komorniczej. W dniu przeprowadzki do wymarzonego domu okazuje się, że klucze nie pasują do zamka. Czasem marzenie może spełnić się jako koszmar...

 
ROWER, Polska 2016, 23 min
reż. Adam Hartwiński

Zawieszony pomiędzy dwiema odmiennymi kulturami i językami, syn polskiego emigranta w Szwecji stawia czoła rzeczywistości świata dorosłych.

 
13.09 godz. 18:00 - Ja, Daniel Blake, Francja, Wielka Brytania 2016, 100 min
reż. Ken Loach

Uhonorowana najważniejszą nagrodą canneńskiego festiwalu niesamowicie wzruszająca i pełna humoru historia dojrzałego mężczyzny, który decyduje się pomóc samotnej matce z dwójką dzieci stanąć na nogi. Jednak gdy sam zacznie starać się o zasiłek, trafi w tryby bezdusznej, biurokratycznej machiny niczym z powieści Franza Kafki. Pomimo obojętności urzędników i kolejnych wyzwań, jakim muszą sprostać w codziennym życiu, Daniel i Katie na nowo odnajdą radość życia i prawdziwą przyjaźń.

 

Wstęp wolny!

 

Tutaj znajdziesz inne imprezy w Elblągu.

 

Miejsce

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Elblągu

Miejscowość:
Elbląg
Miejsce imprezy:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu
Miejscowość:
Elbląg
Miejsce imprezy:
Pub Sąsiedzi

Zobacz również