Spędzasz wakacje w Łebie? Te 5 rzeczy MUSISZ tam zobaczyć!

Spędzasz wakacje w Łebie? Te 5 rzeczy MUSISZ tam zobaczyć!

Łeba jest jednym z najatrakcyjniejszych letnisk nad Bałtykiem. Wyróżnia się fantastycznym położeniem i piękną plażą, która przyciąga do miasta licznych wczasowiczów. Poza tym to znakomita baza wypadowa dla osób, chcących poznać najciekawsze miejsca w okolicy Łeby. Przygotowaliśmy krótką listę, obejmującą najbardziej interesujące lokalizacje.

Łeba z trzech stron otoczona jest wodą - z jednej strony sąsiaduje z Morzem Bałtyckim, zabudowania miasta zajmują też przesmyk pomiędzy jeziorami Łebsko oraz Sarbsko. To po prostu idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek! Przyjeżdżają tu zarówno rodziny z dziećmi, jak też osoby szukające rozrywki oraz różnego rodzaju ciekawostek.

Na turystów czeka szeroka plaża - w sezonie zawsze jest na niej wielu plażowiczów - lokalną atrakcją jest też park rozrywki oraz rejsy statkiem po morzu albo jeziorze. Kilka kilometrów od granic miasta rozciąga się Słowiński Park Narodowy, można też wybrać się do latarni morskiej. 


Zobacz noclegi w Łebie:



Łeba i okolice – co warto zobaczyć?


W Łebie niewątpliwie jest wiele atrakcji oraz miejsc wartych zobaczenia. Jak wybrać te najciekawsze? Podjęliśmy wyzwanie i przygotowaliśmy listę pięciu rzeczy, które koniecznie trzeba zobaczyć w Łebie. Oczywiście każdy może dodać do niej swoje ulubione zakątki, znajdujące się w okolicy miasta. Zapraszamy do wspólnego zwiedzania!

  • Park dinozaurów w Łebie



fot. Nocowanie.pl

Zacznijmy od atrakcji, która jest odpowiednia zarówno dla dzieci, jak też dorosłych. Każdy turysta, wypoczywający w Łebie, powinien znaleźć czas na to, by odwiedzić park dinozaurów Łeba Park.

Na wyprawę do tego parku trzeba poświęcić cały dzień. Atrakcji jest tak dużo, że czasu brakuje, żeby ze wszystkiego skorzystać. Dzieci były zachwycone, a my rodzice na kilka godzin mogliśmy poczuć się jak dzieci. Jak na tyle atrakcji, to cena biletów wcale nie jest wygórowana. Nie żałujemy ani złotówki. Naprawdę wszystkim polecam – poleca park rozrywki w Łebie Klaudia.


Jakie atrakcje czekają tam na zwiedzających? Największą jest możliwość stanięcia oko w oko z prehistorycznymi gadami. Modele zostały stworzone w skali 1:1, co oznacza, że w Łebie figury dinozaurów mają naturalną wielkość. Oferta atrakcji jest naprawdę bogata, ponieważ park rozrywki został podzielony na kilka stref: jest tam pole do mini golfa, kino 7D, labirynt luster czy ogromne zjeżdżalnie wodne. Na wizytę w Łeba Park najlepiej poświęcić cały dzień.




Ceny biletów to 85 zł dla dorosłych i 65 zł dla dzieci powyżej 4 lat (młodsze wchodzą za darmo) i młodzieży do 15. roku życia. Jego zakres obejmuje korzystanie ze wszystkich atrakcji Łeba Parku a także bezpłatny przejazd Dino Busem z Łeby. Bilety można kupić również online!

  • Plaża w Łebie



fot. Nocowanie.pl


Wśród miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć w Łebie, musiała znaleźć się tamtejsza plaża! Zwykle jest wymieniana wśród najważniejszych kąpielisk na polskim wybrzeżu, a dobre opinie na pewno nie są przesadzone. Plaża w Łebie jest szeroka i piaszczysta, a jedyny jej minus, to duże zainteresowanie innych turystów. W sezonie przy głównym kąpielisku wypoczywa sporo osób, co jednak nie odstrasza wczasowiczów:

Plaża szeroka, w niektórych miejscach bardzo szeroka. Istny raj dla dzieci. Dla chcącego zawsze znajdzie się miejsce, bliżej lub dalej do morza. Żeby tylko pogoda bardziej rozpieszczała wczasowiczów to już byłoby super. Ale nie ma co narzekać, zawsze można pospacerować. Polecam – ocenia plażę w Łebie Joanna.


Charakterystycznym elementem krajobrazu jest budynek przedwojennego pensjonatu, obecnie pełniącego również funkcje hotelowe. Obiekt jest naprawdę ciekawy, ponieważ dzięki wieżyczce przypomina zamek! Został wzniesiony tuż przy plaży A, gdzie mieści się popularne strzeżone kąpielisko. Uciekając od tłumu, można skorzystać z kąpieliska B. Wejście znajduje się nieco dalej od centrum Łeby, przy ulicy Turystycznej, niedaleko szlaku prowadzącego do ruchomych wydm.



  • Ruchome wydmy w Łebie



fot. Nocowanie.pl

Ruchome wydmy znajdują się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Jak dojechać na wydmy? Na szlak wiodący ku wydmom wchodzi się w Rąbce (ok. 3 kilometry od centrum Łeby), po 5 kilometrach dochodzimy do najwyższego punktu, jakim jest Wydma Łącka. Jak na pieszą wycieczkę trasa jest dosyć długa, dlatego warto pomyśleć nad wypożyczeniem roweru!

Wydmy zajmują część mierzei oddzielającej jezioro Łebsko od Bałtyku. Co ciekawe, jest to największy w Europie obszar wędrującego piasku – liczy około 500 ha powierzchni i przypomina pustynię piaskową!  Najwyższe wydmy osiągają wysokość nawet do kilkudziesięciu metrów, na przykład Wydma Łącka Góra wznosi się 42 metry nad poziom morza.

Warto jeszcze przypomnieć, dlaczego wydmy w Łebie są ruchome. Jest to oczywiście zasługa wiatru, który każdego roku o kilka metrów przesuwa zalegający piasek. W ten sposób zasypywane są kolejne partie lasu.


Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy

Smołdzino, ul. Bohaterów Warszawy

Muzea Smołdzino 8.2
Ruchome Wydmy w Łebie

Ruchome Wydmy w Łebie

Łeba, ul. Słowiński Park Narodowy

Atrakcje przyrodnicze Łeba 8.8

  • Port w Łebie



fot. Nocowanie.pl

Łeba jest również popularnym miastem portowym, które w XVI wieku należało nawet do Hanzy. Polecamy spacer na ulicę Abrahama, na nabrzeże portowe. W kanale rzeki Łeby cumują statki wycieczkowe, a nieco dalej kolorowe rybackie kutry. To również dobre miejsce, by zjeść świeżą morską rybę. W okolicy portu rybackiego na turystów czeka wiele smażalni oraz wędzarni.


Posiłek najlepiej zaplanować jednak po rejsie. Na turystów czeka wiele statków, w tym jednostka stylizowana na galeon! Cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wczasowiczów.

Na pewno warto skorzystać także z rejsu po jeziorze Łebsko. Statki wypływają między innymi z przystani w Rąbce, skąd przewożą turystów w okolice wyrzutni rakiet oraz Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Miejsce jest niezwykle atrakcyjne i spędzając wakacje w Łebie na pewno warto je odwiedzić!



  • Deptak w Łebie



fot. Nocowanie.pl

Każdy szanujący się turystyczny kurort musi mieć deptak lub promenadę. W Łebie takim miejscem jest ulica Kościuszki. Przetrwało tu najwięcej domków rybackich, dzięki którym turyści mogą poczuć klimat, jaki panował tu kilka dekad temu, gdy Łeba była spokojną osadą.

Przy deptaku znajdziemy tzw. ławeczkę z pieskiem, która upamiętnia jedną z mieszkanek miasta. Danuta Hryniewicz zajmowała się hodowlą owczarków nizinnych – przyczyniła się do odtworzenia tej rasy w naszym kraju. Niedaleko biegnie Aleja Prezydentów, gdzie na kamiennych postumentach można zobaczyć odciski dłoni dotychczasowych przywódców naszego kraju.


Deptak w Łebie

Deptak w Łebie

Łeba, ul. Kościuszki

Trasy spacerowe Łeba 9.2


Następny artykuł Ekoturystyka - dlaczego w...

Komentarze (1)

Aga

Najpiekniesze miejsce na ziemi

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!