Staw w kształcie Polski i serca. Gdzie znajdują się polskie cuda natury?

Staw w kształcie Polski i serca. Gdzie znajdują się polskie cuda natury?

Podczas każdej podróży po Polsce, lubimy odkrywać niezwykłe miejsca. Najczęściej są to zabytki, regiony, w których dominuje piękno przyrody. Bardzo często możemy natrafić na wyjątkowe cuda natury. Do takiej kategorii na pewno należy zaliczyć staw, które znajdują się na Dolnym Śląsku i na Ziemi Lubuskiej.

Podczas każdego wypoczynku nad wodą, np. nad jeziorem, niezależnie czy to zima, czy lato, zupełnie nie zwracamy praktycznie żadnej uwagi na jego kształt. Okazuje się, że odpowiednia perspektywa może zagwarantować naprawdę niezwykłe przeżycia. To, co niewidoczne gołym okiem, jest zauważalne z odpowiedniej wysokości.


Są w Polsce niezwykłe cuda natury, które można podziwiać na Dolnym Śląsku i na Ziemi Lubuskiej. To stawy, które na pierwszy rzut oka wydają się takie, jak pozostałe w naszym kraju. Jest jednak w nich coś niezwykłego, co sprawia, że są uznawane za prawdziwy cud natury… Co to takiego? Sprawdźmy!


Przeczytaj również: Trendy turystyczne w 2022 roku. Jak będziemy wypoczywać i gdzie podróżować?


Staw w kształcie Polski na Dolnym Śląsku


Rozpoczynamy od podróży po Dolnym Śląsku. Samo województwo jest jedną wielką atrakcją, jednak jak się okazuje, możemy natrafić tu na miejsca naprawdę niezwykłe. Wystarczy, że wybierzemy się do Oleśnicy


To właśnie tu, pomiędzy ulicą Wiejską a Glinianą, znajduje się staw, który kształtem łudząco przypomina mapę Polski. Jest to bardzo dobrze widoczne przede wszystkim ze zdjęć satelitarnych. 

Będąc w tym miejscu, możesz posłużyć się np. dronem, którym z odpowiedniej wysokości będziesz mógł zrobić zdjęcie, które pokaże, jak niezwykłe jest to miejsce.


Zobacz koniecznie: Zimowa podróż po Dolnym Śląsku. Odkryj niezwykłe miejsca!


Kontury może nie są idealne, bo brakuje tu m.in. Półwyspu Helskiego, ale pierwsze skojarzenie jest związane z naszym krajem. Warto podkreślić, że staw jest wyrobiskiem kamieniołomu bazaltu. Czy podczas prac był taki zamysł, by wyrobisko przypominało kształtem Polskę? Tego nie wyjaśniono.Hurtex Max Elektro

Hurtex Max Elektro

Oleśnica, ul. 3maja

Kwatery i pokoje 9.9
Noclegi Oleśnica

Noclegi Oleśnica

Oleśnica, ul. Warszawska

Kwatery i pokoje 9.1
Noclegi KSB Sabat

Noclegi KSB Sabat

Oleśnica, ul. 3 maja

Noclegi pracownicze 10.0


Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Oleśnicy


Najbardziej romantyczne jezioro?


Z Dolnego Śląska szybko przenosimy się na Ziemię Lubuską. To właśnie tu, w środku lasu znajduje się Jezioro Czarne, zlokalizowane w okolicach Trzciela. Nie byłoby tu nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że jest to najprawdopodobniej najbardziej romantyczne jezioro w Polsce. Dlaczego? Swoim kształtem przypomina serce. Zbliżają się Walentynki, więc to może dobry czas, by zaplanować urlop i zabrać swoją ukochaną właśnie w to miejsce?


Nie sposób, by klimat tego miejsca nie zrobił na nikim wrażenia. O jego istnieniu wie niewielu, dlatego też jest to jedno z bardziej niedocenionych miejsc w Polsce. Kształt serca powinien sprawić, że każdy się w nim zakocha. Jezioro Czarne znajduje w lesie na pograniczu gmin Międzyrzecz i Trzciel ma przepiękny kształt serca. To miła niespodzianka dla wszystkich, którzy nawet mieszkając nieopodal nie mieli o niczym pojęcia. Taką wiedzę można wykorzystać w wyjątkowy sposób, na przykład zapraszając tam wyjątkową osobę na romantyczną randkę. 


Przeczytaj również: Urlop pośród leśnej ciszy. Poznaj niezwykłe miejsce na Ziemi Lubuskiej

Przepiękny kształt ujrzymy dopiero z odpowiedniej wysokości. Sam akwen nie wyróżnia się niczym szczególnym, możemy je obejść w około 30 minut. Pomimo tego, nawet za dnia jest bardzo nastrojowe ze względu na gęsto rosnące dookoła drzewa. Ten właśnie akwen upodobali sobie między innymi wędkarze, którzy każdego dnia łowią tu ryby.


Okazuje się, że Jezioro Czarne nie jest jedynym tego typu akwenem w Polsce, mającym kształt serca. Podobne jezioro znajduje się w Trzebinie - tam odwiedzający mogą skorzystać z takich atrakcji jak plaża z leżakami, pomosty i podwieszane baseny.Agroturystyka PLENER

Agroturystyka PLENER

Miedzichowo, ul. Miedzichowo

Agroturystyka 9.6
Rancho Colorado

Rancho Colorado

Miedzichowo, ul. Trzciel-Odbudowa

Kwatery i pokoje 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Trzcielu


Okazuje się, że Polska potrafi nas zaskoczyć na absolutnie każdym kroku. Jeśli chcecie się podzielić swoimi własnymi miejscami, które uważacie za polskie cuda natury, to koniecznie dajcie znać w komentarzu pod tym artykułem.
Następny artykuł Czwarty odcinek podcastu...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej