Święto Wina w Koszycach

Tegoroczna edycja koszyckiego Święta Wina odbywać się będzie pod hasłem „Gdzie nowoczesność łączy się z tradycją”. Podczas tego wydarzenia słowackie tradycyjne winiarstwo zostanie połączone z nowoczesnymi degustacjami. Od 13 do 15 września swoje wina szerokiej publiczności zaprezentuje trzydziestu wystawców!

Koszyckie Święto Wina to punkt kulminacyjny jesieni. Wtedy miasto przypomina o winiarskich tradycjach tego regionu oraz o winnicach regionu tokajskiego – w wiosce węgierskiej Abaújszántó. Jednak w tym roku tradycja została połączona z nowoczesnością. Do tradycji ma się odwoływać program piątkowy i sobotni, kiedy to na scenie zaprezentują się zespoły folklorystyczne oraz muzyczne. Atrakcją będzie również pokaz wytłaczania moszczu z winogron i wizyta winnej deputacji. Nowoczesność natomiast zobaczymy u wystawców, którzy w Koszycach pokażą najlepsze słowackie i zagraniczne wina, a także w samym programie degustacji, który odbędzie się w sali degustacyjnej. Na scenie wystąpią sommelierzy prezentujący nietradycyjne degustacje, na przykład „degustacje na ślepo”.

Wydarzenie odbędzie się w podziemnym kompleksie muzeum archeologicznego na Dolnej bráne oraz na ulicy Pri Miklušovej väznici. Muzealny kompleks przeistoczy się w miejsce degustacji wina, serów i doskonałego jedzenia, pełne cygańskiej muzyki. Podczas imprezy będzie można zobaczyć reprezentację winiarzy z Tokaju, wschodniej Słowacji oraz innych rejonów Słowacji i dalekich zakątków świata. Dodatkowo odbędą się pokazy wytłaczania moszczu z winogron, sztuki sabrażu oraz quizy. Część uroczystości zostanie poświęcona 3 edycji Targów Staromiejskich, na których swoje dzieła zaprezentują rzemieślnicy i artyści.

Ulica pri Miklušovej väznici stanie się miejscem wspólnego biesiadowania! Cztery namioty będą gościły dwunastu najlepszych winiarzy ze Słowacji i różnych zakątków świata. Każdy z nich będzie prezentował obszar hodowli winorośli lub krainę pochodzenia wina. Tutaj zwiedzający znajdą między innymi wina włoskie i francuskie, wina bio oraz wina morawskie. Miłym uzupełnieniem wieczoru będą wieczorne koncerty na żywo z muzyką jazzową.

W tym roku organizatorzy przygotowali dla gości salę w podziemiach Dolnej brány. Tam właśnie będzie można wziąć udział w degustacjach uzupełnionych o wykłady sommelierów i pełnych entuzjazmu producentów wina. Zostaną one przeprowadzone dla grup o maksymalnej liczbie 32 osób, aby można było skosztować wina w spokojnej atmosferze.

Podczas wrześniowego Święta Wina w Koszycach zaprezentowane zostaną wina pierwszej klasy, jak również nowe reduktywne wina tokajskie, tradycyjne tokajskie wina węgierskie z Abaújszántó, najwyższej jakości, premiowe wina słowackie, słowaccy mistrzowie oraz najlepsze na świecie winnice.

Aby przystąpić degustacji należy zaopatrzyć się w paszport winny w cenie 7 euro zawierający startowy pakiet żetonów – oficjalny środek płatności w czasie uroczystości, kieliszek do degustacji z logiem święta i ulotkę z informacjami o festiwalu. Aby wziąć udział w kolejnych degustacjach będzie można dokupić żetony w 3 kasach – 2 na Dolnej bráne i 1 na ulicy Pri Miklušovej väznici. Degustacje będą odbywać się w czwartek od 18:00 do 22:00, w piątek i sobotę od 13:00 do 22:00.

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również