Trasy rowerowe na wyprawę z dzieckiem - Lubelszczyzna

Trasy rowerowe na wyprawę z dzieckiem - Lubelszczyzna

Planujesz wypoczynek na wschodzie Polski?  Lubelszczyzna już na ciebie czeka!  Proponujemy aktywny wypoczynek na dwóch kółkach! Niżej przedstawiamy ranking najlepszych tras rowerowych w województwie lubelskim.Województwo lubelskie jest doskonałym miejscem na rodzinne wypady. W końcu Roztocze oferuje przybywającym turystom ogrom atrakcji. Choć perełkami tego regionu z pewnością są lubelskie Stare Miasto, ruiny Zamku w Janowcu czy w Kazimierzu Dolnym, to warto zdecydować się na chwilę obcowania z naturą. Poza licznymi ścieżkami spacerowymi, znajdziesz na Roztoczu warte uwagi trasy rowerowe na wyprawę z dzieckiem. Szybko przekonasz się, że naprawdę warto było zabrać ze sobą rower!
 

Trasa rowerowa Lublin – Nałęczów – Kazimierz Dolny


Kazimierz Dolny to wspaniałe miasto, które oczarowuje turystów z całej Polski. Wiele osób obiera sobie je jako kierunek na weekend. My jednak proponujemy ci wycieczkę rowerową. Cała trasa jest wymagająca, liczy bowiem 60km, ale jazdę możesz przerwać w dowolnym punkcie trasy.

Szlak ten przebiega przez najpopularniejsze miejscowości Lubelszczyzny, więc zwiedzania będzie dużo! Trasę rowerową można rozpocząć przy skansenie – Muzeum Wsi Lubelskiej. To naprawdę ogromna atrakcja dla dzieci w każdym wieku!

Za następny punkt wycieczki możesz obrać Dąbrowice, gdzie znajdują się ruiny XIV- wiecznego zamku Firlejów.

Do Nałęczowa, czyli rozsławionego na cały kraj uzdrowiska, już niedaleko. Poza licznymi sanatoriami znajdziesz tam pijalnię wód uzdrowiskowych, a także muzeum Bolesława Prusa. Ze względu na zabudowę warto zrobić sobie krótką wycieczkę uliczkami Nałęczowa.

Następnie, po kilku przystankach, trafisz do  Kazimierza Dolnego. Rekomendujemy skorzystanie z gastronomii na Rynku – jedzenie jest przepyszne! Dzieci bardzo chętnie odpoczną nad Wisłą, ale z pewnością ucieszy je wizyta w ruinach zamku lub spacer po  malowniczych wąwozach.
 

Trasa rowerowa Zwierzyniec - Zamość


Ta trasa rowerowa nie jest zbyt trudna. Jest szczególnie polecana rodzinom z dziećmi ze względu na atrakcje, które można napotkać na trasie. Rozpoczyna się w Zwierzyńcu, który nazywany jest Perłą Roztocza, a kończy w Zamościu.

W trasę wyruszysz z miejsca magicznego. Początek szlaku został wyznaczony przy tak zwanym kościele na wodzie - renesansowym kościele pw. św. Jana Nepomucena. Jazda leśną ścieżką, prowadzącą przez Roztoczański Park Narodowy, to sama przyjemność! Dojedziesz nią do wsi Kosobudy, w której można podziwiać wyjątkową architekturę.

Następnie, tym razem drogą asfaltową, ale niezbyt ruchliwą, dotrzecie do Zamościa. To miasto to nie lada gratka dla dzieciaków!

Koniecznie musisz odwiedzić słynny zamojski ogród zoologiczny, który choć nie jest wielki, to jest w nim sporo różnorodnych gatunków. Starsze dzieci z pewnością ucieszą się z możliwości lotu nad Roztoczem, które oferuje Aeroklub Ziemi Zamojskiej. To nie wszystko. Zabudowa Starego Miasta, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest naprawdę warta uwagi. Dzieci jednak od spaceru po klimatycznych uliczkach bardziej ucieszy zwiedzanie bastionu. Uwaga! Na wycieczce podziemną Trasą Turystyczną Bastion VII-Nadszaniec może być trochę chłodno – zadbajcie o bluzy dla całej rodziny. Gwarantujemy, że zarówno dzieci jak i rodzice, będą zachwyceni!

Następny artykuł Wybory na wakacjach - jak...

Komentarze

Zobacz również