Tu jest jak w “Tajemniczym Ogrodzie”! Domek już za 80 zł od osoby

Tu jest jak w “Tajemniczym Ogrodzie”! Domek już za 80 zł od osoby

Wyobraź sobie, że budzisz się rano, a za oknem widzisz ogród, który tonie w kwiatach i zieleni. Jeżeli chcesz uciec od miasta i jego hałasu, domki Dzikowiejsko będą dla ciebie oazą spokoju. Znajdziesz tu harmonijne otoczenie i wysmakowane wnętrza - to wszystko w atrakcyjnej cenie 80 zł od osoby! Warunek jest jeden, musisz przyjechać wraz z całą rodziną.

Jak mówią właściciele domków Dzikowiejsko, jest to miejsce “dla ludzi odczuwających potrzebę miejskiego detoksu, spotkań w gronie najbliższych lub szukających sportowych wyzwań.” Wypoczynek w takiej lokalizacji na pewno będzie szansą na to, by oderwać się od szarej codzienności i przenieść w magiczne Góry Bardzkie nieopodal Kotliny Kłodzkiej.


Gospodarze stworzyli tu oazę spokoju, na którą składają się trzy całoroczne domki: Uroczysko, Dziki i Wiejski. Nazwy oddają ich charakter – tutaj goście mają swój mały świat, gdzie naprawdę wypoczywają.

Nieziemskie miejsce na ziemi, cisza, spokój, całkowicie inna rzeczywistość, aż chce się tam zostać. Gospodarze kochani i ciepli, niczego nie brakuje. Jestem pewna, że będę tam wracać z moimi przyjaciółmi! - Pisze o Dzikowiejsko Julia, która miała już okazję wypoczywać w tym miejscu.

Urzekająco magiczne otoczenie


Wnętrza domków Dzikowiejsko są urzekające, nie ma w nich nic przypadkowego, wszystko do siebie pasuje i tworzy harmonijną całość. Jednak gości najbardziej zachwyca otoczenie, w które właściciele włożyli mnóstwo serca. Niektórzy mogą się poczuć jak Mary Lennox, bohaterka powieści “Tajemniczy Ogród”, gdy po raz pierwszy otworzyła furtkę, prowadzącą do tajemniczego świata roślin, skrytego przed niepowołanymi oczami. Tutaj jest równie pięknie!


Domki otoczone są czereśniowym sadem, znajduje się tu również uroczo położony staw. Ogród nie może oczywiście istnieć bez kwiatów, a tych jest naprawdę wiele. Tworzą kolorowe rabaty, są tu również przyciągające wzrok wyspy krzewów. Dzięki nim wypicie porannej kawy na tarasie, staje się przyjemnością zarówno dla ciała, jak i dla ducha.

Już pierwszego dnia pobytu zaczęliśmy z żoną zastanawiać się czy możemy przedłużyć urlop, żeby zostać dłużej. Jest tu wspaniale i polecamy absolutnie wszystkim. Bardzo ładny, ciepły, czysty, gustownie urządzony dom, dużo światła (…) - zachwyca się pobytem Piotr.

Sportowo i sielsko


Wypoczywając w Dzikowiejsko na pewno warto poznać urzekającą okolicę. Domki położone są w Laskówce, miejscowości znajdującej się w Górach Bardzkich, nadal czekających na odkrycie. Jednak cały ich urok polega właśnie na tym, że wędrując miejscowymi szlakami, rzadko kiedy spotyka się innych turystów.

Pasmo jest niezwykle malownicze, a jego grzbietem biegnie europejski pieszy szlak długodystansowy. Warto również zaplanować zdobycie Kłodzkiej Góry, będącej jednym z wyższych wzniesień w Górach Bardzkich. Na jej szczycie wznosi się wysoka wieża widokowa – przy dobrej pogodzie można dostrzec stamtąd nawet Śnieżkę w Karkonoszach.

Łagodne szlaki Gór Bardzkich są odpowiednie również dla rowerzystów. Jeśli goście Dzikowiejsko będą mieli ochotę na wycieczkę, na miejscu do dyspozycji mają rowery. W okolicy dostępne są tzw. singletracki, czyli jednokierunkowe ścieżki rowerowe, tworzące pętle. Na pewno dobrze się tu poczują fani rowerów MTB!

Po dniu pełnym aktywności, wyzwań i wrażeń należy się odrobina relaksu. Najlepszym miejscem na odpoczynek będzie domek relaksacyjny z kominkiem i sauną. Nic tak nie koi obolałych mięśni, jak gorących seans saunowy!Następny artykuł Cudze chwalicie, swego nie...

Komentarze

Zobacz również