Ukraińska kraina rozmaitości

Ukraińska kraina rozmaitości

Krym to oszałamiające bogactwo krajobrazów i zabytków. W tym miejscu spotykają się dwa morza i łączą ze sobą dwie kultury. Bez wątpienia można o tym miejscu powiedzieć, że jest to półwysep tysiaca barw...

Krym to półwysep  na południu Ukrainy, zwany czasem półwyspem Taurydzkim, a w starożytności Chersonezem Taurydzkim bądź Taurydą. Z lądem połączony jest tylko wąskim Przesmykiem Perekopskim, pomiędzy Morzem Czarnym i Azowskim. Od Rosji natomiast oddzielony jest Cieśniną Kerczeńską.


W części wschodniej, obok Cieśniny Kerczeńskiej, wznoszą się góry Jaiłu, otaczające cały brzeg południowy. Ku północy góry rozdzielają się na kilka równoległych łańcuchów gór pokrytych gęstym lasem. Na północy przechodzą w step, zajmujący większą część półwyspu.

 

Na południu Krymu znajduje się dużo malowniczych miejscowości, warowni, ruin starożytnych gmachów, klasztorów, meczetów tatarskich, pięknych ogrodów i gajów oliwnych, natomiast w części północnej prawie się ich nie spotyka.

 

Piaszczyste plaże Krymu co roku przyciągają tłumy turystów. Natomiast Ci wszyscy, których nudzi wylegiwanie się na plażach mogą ruszyć w wędrówkę w góry.

Następny artykuł ANIA MOVIE

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Zobacz również