Święta i dni wolne od pracy na Ukrainie

Święta i dni wolne od pracy na Ukrainie

Niskie ceny na Ukrainie kuszą wielu turystów.  Na podróż do naszego wschodniego sąsiada decyduje się też sporo Polaków. Jeśli jesteś jednym z nich i planujesz wakacje na Ukrainie  - dobrze trafiłeś!  Chcesz jednak być dobrze przygotowanym i zastanawiasz się,  kiedy przypadają święta i dni wolne od pracy?  Sprawdziliśmy to specjalnie dla ciebie! Dzięki naszemu zestawieniu dowiesz się, jak zaplanować pełną atrakcji podróż do tego kraju.

Na wycieczkę na Ukrainę warto wybrać się nie tylko ze względu na atrakcyjne ceny. Powszechna opinia o Ukrainie nie jest pozytywna – wiele osób uważa, że ten targany wojnami kraj nie ma do zaoferowania żadnych atrakcji. Och, jak bardzo się mylą! Ukraina  kusi ogromem ciekawych zabytków i miejsc, które warto zobaczyć.


Zwiedzanie najpiękniejszego miasta Ukrainy, czyli  Lwowa,  należy rozpocząć od Starego Miasta, które zostało wpisane na listę UNESCO. Znajdziesz tam wiele perełek architektonicznych, które z pewnością zechcesz umieścić na wakacyjnych fotografiach. Miłośnicy miast z historią muszą koniecznie odwiedzić Chocim, nad którym wzniośle góruje ogromna twierdza.


Ci, którzy marzą o ekstremalnej wycieczce, powinni zdecydować się na podróż do opuszczonego Czarnobyla.  Musisz jednak wiedzieć, że wymaga ona niezbędnych zezwoleń. Jedno jest pewne – będzie to nie lada przeżycie. Niecodzienny widok opuszczonych, niszczejących budynków, przenikająca cisza i świadomość o wielkiej tragedii, która rozegrała się w tym miejscu, zdecydowanie działa na wyobraźnię każdego turysty, który odważy się tam pojechać.


Nie zależy ci na ekstremalnych przeżyciach? Wybierz Odessę, by móc delektować się słońcem i wypocząć na plaży. Ten największy na Ukrainie morski port oferuje wypoczynek w licznych uzdrowiskach. Jesteśmy pewni, że zakochasz się w tym miejscu!

Święta na Ukrainie


O dziwo, większość świąt na Ukrainie nie wiąże się z tradycją religijną. Dni ustawowo wolne od pracy, których jest aż 11, w dużej mierze Ukraińcy zawdzięczają świętom państwowym.  Wybierając się na urlop warto również wiedzieć, że na Ukrainie nie ma ograniczeń dotyczących handlu w niedziele.


Należy jednak uważać na dni świąteczne. Na Ukrainie wiążą się one z wieloma utrudnieniami dla turystów. Rozpoczynając od wzrostu cen, a na tłumach i utrudnieniach drogowych kończąc. Ukraińcy znani są z hucznych obchodów ważnych dla nich świąt – zdecydowanie powinieneś wiedzieć o licznych festynach i zamkniętych  z powodu lokalnych obchodów dróg.


Gdy święto wypada w sobotę lub niedzielę to dzień wolny przenosi się na najbliższy dzień roboczy. Unikaj zatem przedłużonych weekendów oraz weekendu majowego i Sylwestra.


Zobacz, jak wygląda świąteczny kalendarz na Ukrainie w 2020 roku.


Święta i dni wolne od pracy na Ukrainie w 2020 roku


1 stycznia – środa – Nowy Rok
7 stycznia – wtorek – prawosławne Boże Narodzenie
8 marca – niedziela – Międzynarodowy Dzień Kobiet
19 kwietnia – niedziela – Wielkanoc
1 maja – piątek – Święto Pracy
9 maja – sobota –  Dzień Zwycięstwa nad Nazizmem w II Wojnie Światowej
7 czerwca – niedziela – Zesłanie Ducha Świętego
28 czerwca – niedziela – Dzień Konstytucji
24 sierpnia – poniedziałek – Dzień Niepodległości
14 października – środa – Dzień Obrońcy
25 grudnia – piątek – Boże Narodzenie

Następny artykuł Święta i dni wolne od pracy...

Komentarze

Zobacz również