Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Gdzie lubią wypoczywać polscy sportowcy?

Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Gdzie lubią wypoczywać polscy sportowcy?

Trwają Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które z racji trwającej pandemii koronawirusa, zostały przeniesione z 2020 na 2021 roku. W środę 28 lipca całą Polskę obiegła wiadomość o srebrnym medalu, który wywalczyły wioślarki!

Na wstępie warto podkreślić, że życie polskiego sportowca to przede wszystkim intensywne treningi, odpowiednia dieta, no i oczywiście rywalizacja sportowa. Jest też oczywiście czas na odpoczynek. Polscy sportowcy, niezależnie od dyscypliny, bardzo lubią spędzać czas w popularnych regionach w Polsce. Są to przede wszystkim miejscowości nadmorskie, polskie góry, Mazury, czy mniej znane i popularne miejsca. 


O występie na Igrzyskach Olimpijskich, marzy każdy sportowiec. Jest to najważniejsza impreza sportowa, która odbywa się raz na 4 lata i zrzesza niemal wszystkie dyscypliny sportowe, zarówno te zespołowe, jak i indywidualne. Z racji, że do imprezy pozostał jeszcze niecały miesiąc, to Polacy coraz intensywniej szlifują swoją formę sportową. Niektórzy z nich wykorzystują swój czas na “zresetowanie się” i naładowanie “akumulatorów”. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej jest to robić w Polsce.


Należy podkreślić, że większość reprezentantów nie miała czasu na odpoczynek. Było to spowodowane organizowanymi wcześniej zawodami sportowymi, czy rozgrywkami klubowymi.


Sprawdź również: Relaks przed Euro 2020. Gdzie lubią wypoczywać polscy piłkarze?


Ulubione kierunki na urlop wśród polskich sportowców


Warto podkreślić, że tu, podobnie jak miało to miejsce w przypadku piłkarzy, niektórzy z naszych sportowców decydują się na zagraniczne wyjazdy. Są też jednak tacy, którzy preferują krajowe zakątki i to właśnie na nich skupimy swoją uwagę w poniższym artykule. Które miejsca cieszą się szczególną popularnością? Sprawdźmy!
  • Polscy siatkarze lubią wypoczywać w Trójmieście i na Mazurach


Rozpoczynamy od sportowców, z którymi wiążemy największe nadzieje. Nasi siatkarze biorą właśnie udział w rozgrywkach Ligi Narodów, przez co o wakacjach i urlopie, póki co muszą zapomnieć. Na zasłużony wypoczynek przyjdzie jeszcze czas. Głęboko wierzymy w to, że nasi siatkarze w dobrych nastrojach rozpoczną swoje zasłużone wakacje, najlepiej po zdobyciu olimpijskiego złota. Pokazaliśmy już wiele razy, że mamy zgraną drużynę i stać nas na największy sukces.

Jeśli przyjrzymy się miejscom, które są chętnie wybierane przez polskich siatkarzy, to warto podkreślić, że jest to przede wszystkim Trójmiasto i miejscowości mazurskie. Dla przykładu, Piotra Nowakowskiego można spotkać na plaży w Gdańsku, Bartosza Bednorza w Sopocie, a Karola Kłosa nad mazurskimi jeziorami w Mikołajkach.


Zobacz atrakcyjne noclegi w okolicy:


  • Polska kajakarka wybiera Tatry


Warto przypomnieć, że sporymi sukcesami możemy pochwalić się również w dyscyplinie olimpijskiej, jaką jest kajakarstwo. Wszystko wskazuje na to, że podczas igrzysk w Tokio, również powinniśmy mieć wiele powodów do radości. 

Jeśli już o kajakarstwie mowa, to warto wspomnieć, że nasza dwukrotna brązowa medalistka olimpijska - Karolina Naja, na swój wymarzony urlop, najczęściej wybiera Tatry. Do szlaków, na których można spotkać ją najczęściej, należy zaliczyć: Rysy, Orlą Perć i Kasprowy Wierch, a także trasa na Giewont z Doliny Strążyskiej i zejście przez Piekiełko.


Zobacz noclegi w Tatrach:

U Marysi I Jacka

U Marysi I Jacka

Poronin, ul. ul. Sądelska

Pensjonaty 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


  • Iga Świątek lubi wypoczywać nad Bałtykiem


Nasza największa nadzieja na medal olimpijski i jednocześnie wielka nadzieja polskiego tenisa, bardzo lubi spędzać urlop nad polskim morzem. Pobyt w tym miejscu gwarantuje ciszę i spokój, co w przypadku tenisistek jest najbardziej istotne i kluczowe.


Zobacz noclegi nad morzem:

Nadmorska Oaza

Nadmorska Oaza

Jarosławiec, ul. Letniskowa

Domki 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Holiday House

Holiday House

Krynica Morska, ul. Różana

Kwatery i pokoje 10.0
Willa Rossa

Willa Rossa

Władysławowo-Chłapowo, ul. Kliprów

Wille 9.7
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


  • Wiktor Chabel uwielbia wypoczywać na Mierzei Wiślanej


Duże nadzieje podczas nadchodzących igrzysk olimpijskich, wiążemy również z naszymi wioślarzami. Jednym z nich jest Wiktor Chabel. Warto podkreślić, że w życiu sportowym wioślarza do dyspozycji podczas urlopu jest nawet 30 dni. Nasz wioślarz chętnie wypoczywa w regionie Mierzei Wiślanej - ulubioną miejscowością w jego przypadku jest klimatyczne Przebrno. Można go tu spotkać m.in. na plaży, ale nie tylko.


Zobacz noclegi na Mierzei Wiślanej:

Ośrodek Wczasowy Mierzeja

Ośrodek Wczasowy Mierzeja

Sztutowo, ul. Leśna

Domki 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Pokoje Gościnne u Iwony

Pokoje Gościnne u Iwony

Kąty Rybackie, ul. Rybacka

Kwatery i pokoje 9.3


Jak widać, znani i lubiani polscy sportowcy uwielbiają spędzać swój wolny czas w Polsce. Już dziś zaplanuj swój urlop 2021 i spędź go w naszym kraju. Być może na szlaku lub na plaży uda Ci się spotkać któregoś z naszych wybitnych reprezentantów.

 

#wypoczywamwpolsce
Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej