Urlop w Tatrach. Duże zmiany w okolicach Morskiego Oka

Urlop w Tatrach. Duże zmiany w okolicach Morskiego Oka

Wszyscy dobrze wiemy, jak ciężko jest się dostać nad Morskie Oko, w popularnych turystycznie terminach. Szczególną cierpliwością muszą wykazać się osoby zmotoryzowane - aby zaparkować na parkingu w okolicy Morskiego Oka, trzeba dokonać wcześniejszej rezerwacji. W najbliższym czasie pojawi się jednak pewne udogodnienie dla każdego posiadacza samochodu. Co to takiego i od kiedy zacznie obowiązywać?

Zmiany, zmiany, zmiany. Chyba każdy, kto w ostatnich latach próbował się wybrać samochodem w okolice Morskiego Oka, doskonale zdaje sobie sprawę, ile trudu i czas należy poświęcić, by bezpiecznie pozostawić swój samochód na dostępnym tu parkingu. Na przestrzeni ostatnich lat zaszło wiele znaczących zmian, mających ograniczyć trudności związane z parkowaniem. Okazało się, że wprowadzone zmiany niewiele pomogły. Dlatego też dyrekcja Tatrzańskiego Parku Narodowego, w najbliższym czasie ma wprowadzić kolejne udogodnienie, z którego będą mogli korzystać zmotoryzowani turyści.


Sprawdź koniecznie: Parking nad Morskim Okiem. Jak zarezerwować?


Zmiany na największym tatrzańskim parkingu - czy będzie łatwiej?


Na samym wstępie warto podkreślić, że od dnia 2 sierpnia 2021 każdy turysta, który planuje dojazd swoim samochodem w okolice Morskiego Oka, musi posiadać wykupiony bilet on-line. Zapłata za parkowanie na miejscu nie jest możliwa, nawet w przypadku wolnych miejsc.


Do tej pory, kody QR na bilecie skanowała obsługa parkingu, przez co w popularnych turystycznie terminach, tworzyły się ogromne korki. Wszystko ma się jednak zmienić i jak podkreśla Tatrzański Park Narodowy - mają to być zmiany na lepsze.


Przeczytaj również: Morskie Oko jak Lake Louise. Dlaczego warto wybrać się w Tatry?


Na parkingu nad Morskim Okiem mają pojawić się specjalne szlabany i system, który na podstawie skanu tablicy rejestracyjnej samochodu, będzie automatycznie wpuszczał samochody na parking.


Tego typu rozwiązanie na pewno usprawni dojazd nad Morskie Oko. Zakup biletu on-line gwarantuje nam wolne miejsce na parkingu. Aby uniknąć korków, warto jest mimo wszystko, przyjechać możliwie jak najwcześniej.


Konieczność posiadania wcześniej wykupionego e-biletu dotyczy także osób nocujących w schroniskach oraz osób korzystających z miejsc dla osób z niepełnosprawnościami.Dom Wypoczynkowy Kubik

Dom Wypoczynkowy Kubik

Biały Dunajec, ul. Jana Pawła II

Kwatery i pokoje 9.7
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Ewa

Willa Ewa

Poronin, ul. Tatrzańska

Wille 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa u Jadzi

Willa u Jadzi

Zakopane, ul. Krzeptówki

Wille 9.4


Już dziś zaplanuj swój nocleg w Tatrach


Nie podano dokładnego terminu wprowadzenia nowego systemu w życie. Wszystko wskazuje jednak na to, że pojawi się on jeszcze w tym roku.Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej