Uroczyste otwarcie Alei Podróżników, Odkrywców i Zdobywców w Krakowie

 • Miejscowość:

  Kraków
 • Miejsce imprezy:

  Park Lotników Polskich
 • Data rozpoczęcia:

  22 kwiecień 2017
 • Data zakończenia:

  23 kwiecień 2017
 • Koszt:

  Wstęp wolny

Zapraszamy na uroczyste otwarcie Alei Podróżników, które będzie połączone z festynem, kiermaszem i piknikiem. W ten szczególny sposób zostaną uhonorowani Polscy Podróżnicy, Odkrywcy i Zdobywcy oraz ich wielkie dokonania.

Dzięki inicjatywie Klubu Podróżników Śródziemie na Alei Podróżników posadzono specjalne drzewa – 30 dębów przed którymi stanęły postumenty, opatrzone tablicami opisującymi sylwetki danych osób, jakie wybrane zostały z pomocą internautów, słuchaczy Radia RMF oraz Kapituły. Z biegiem lat aleja będzie się powiększać, a drzewa będą rosły dzięki opiece i pomocy szkół, instytucji oraz Fundacji. Powołana Kapituła decydować będzie o kolejnych drzewach jakie będą dosadzane w latach następnych.

Aleja Podróżników powstała wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej przy ul. Lema w sąsiedztwie Tauron Arena w Kraków.

Rozpoczęcie świętowania planowane jest na 22 kwietnia 2017 r. o godz. 9.00 na terenie Parku Lotników Polskich, pomiędzy Tauron Arena Kraków a Ogrodem Doświadczeń im. Lema. O godz. 12.00 nastąpi część główna, czyli uroczyste otwarcie Alei Podróżników, Zdobywców i Odkrywców z udziałem zaproszonych gości, władz Miasta Krakowa i Małopolski, firm, instytucji współpracujących przy powstawaniu Alei, oraz mediów ogólnopolskich i regionalnych.

Po uroczystym otwarciu, podróżnicy, odkrywcy i zdobywcy, spotkają się z publicznością i będą opowiadać o swoich przygodach: Krzysztof Wielicki, Leszek Cichy, Aleksander Doba, Arkady Radosław Fiedler, Władysław Grodecki, Wojciech Dąbrowski i inni zaproszeni goście...
 
Na całym terenie ustawione zostaną punkty (namioty, stoiska itp) ,w których będzie można zdobywać wiedzę nie tylko ekologiczną, ale także punkty w zabawie „Questing”. Na kilku stoiskach zorganizowane zostaną punkty zabawy i edukacji dla całych rodzin, oczywiście z nagrodami. Będą je mogli zdobywać wszyscy, także osoby nie biorące udziału w konkursach i questingu. Do wygrania m.in. bilety lotnicze KLM, sprzęt sportowy i turystyczny, vouchery rodzinne na zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni itp.

Piknik organizowany jest we współpracy z Miastem Kraków i Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.

 

Spradź inne wydarzenia w Krakowie.

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Krakowie

Miejscowość:
Kraków
Miejsce imprezy:
Klub Kwadrat
Miejscowość:
Kraków
Miejsce imprezy:
Kino Kijów - Centrum
Miejscowość:
Kraków
Miejsce imprezy:
Klub STUDIO
Miejscowość:
Kraków
Miejsce imprezy:
Klub Prozak 2.0

Zobacz również