Wakacje dla osób niepełnosprawnych. Tutaj znajdziesz swój wymarzony nocleg!

Wakacje dla osób niepełnosprawnych. Tutaj znajdziesz swój wymarzony nocleg!

Wakacje to czas niezwykły z wielu powodów. Każdy chce je spędzić w możliwie najlepszy sposób. Dotyczy to również osób niepełnosprawnych, którzy planują swój wymarzony wypoczynek z najbliższą rodziną lub swoimi opiekunami. W tym wszystkim warto pamiętać, że coraz więcej obiektów noclegowych w Polsce oferuje udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu wakacje będą miłe, przyjemne i wyjątkowe. Gdzie w związku z tym warto się wybrać?

Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w Polsce z każdym rokiem stają się coraz lepsze i powszechniejsze. Dotyczy to zarówno samych środków transportu, jak i pobytu w obiekcie, czy też korzystania z atrakcji. 


Nie da się ukryć, że w prawie każdym regionie w Polsce, osoba niepełnosprawna powinna w pełni cieszyć się niezwykle udanym czasem, związanym z wypoczynkiem podczas wakacji. Są to zarówno morze, góry, czy też miasta, w których jest co zwiedzać. Warto podkreślić, że coraz więcej obiektów noclegowych w bazie portalu Nocowanie.pl oferuje udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu powinno wypoczywać się naprawdę wyjątkowo, niezależnie od tego, na jaki kierunek Waszej wyprawy się zdecydujesz.


Sprawdź koniecznie: Pomysły na wakacje dla osób niepełnosprawnych


Noclegi dla osób niepełnosprawnych nad morzem


Nie ulega żadnej wątpliwości, że największym zainteresowaniem podczas nadchodzących wakacji będą cieszyć się miejscowości nadmorskie, na które zdecyduje się nieco ponad 70% polskiego portalu Nocowanie.pl.


Pocieszający w tym wszystkim jest fakt, że udogodnienia dla osób niepełnosprawnych znajdziemy tu zarówno w obiektach noclegowych, ale coraz częściej na plażach. Dostępne są tu specjalne promenady spacerowe, jak i zjazdy dla wózków dziecięcych i wózków inwalidzkich. Każdy w związku z tym można chłonąć nadmorskie powietrze i czerpać z wakacyjnego wypoczynku możliwie jak najwięcej. Z myślą o osobach niepełnosprawnych, które chcą znaleźć nocleg nad morzem, przygotowaliśmy kilka propozycji obiektów, które posiadają niezbędne udogodnienia.


Wakacyjny urlop w Centrum Orka w Rewalu


Rozpoczynamy od propozycji z Rewala, czyli miejscowości, która jest chętnie odwiedzana przez turystów podczas każdych wakacji. Jest to nieduża miejscowość, a jej popularność tkwi przede wszystkim w pięknej plaży, pięknej platformie widokowej i płaskim zejściu na plażę, co jest szczególnie istotne, w przypadku osób niepełnosprawnych.Centrum Wypoczynkowe ORKA

Centrum Wypoczynkowe ORKA

Rewal, ul. Kamieńska

Pensjonaty 9.9


Dobrym wyborem na wakacyjny nocleg dla osób niepełnosprawnych, na pewno będzie Centrum Orka w Rewalu. Oferta obejmuje pokoje 1-2 osobowe, a także apartamenty. 


W Centrum Orka znajdziemy liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Dostępna jest m.in. winda, jak i specjalnie przystosowane łazienki. W ofercie dostępne są również liczne zabiegi rehabilitacyjne, jak i masaże, które na pewno stanowią doskonałe uzupełnienie oferty noclegów dla osób niepełnosprawnych.


Wyjątkowy wypoczynek nad morzem w Blue Marine Mielno


Kolejnym, przyjaznym dla osób niepełnosprawnych obiektem na pewno będzie Blue Marine, znajdujący się w Mielnie. Jest to niezwykle popularna miejscowość, która jest określana mianem polskiej Ibizy. To nie tylko piękna plaża, ale również wspaniałe atrakcje Nie brakuje tu również obiektów noclegowych, posiadających udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, a jednym z nich jest Blue Marine.Blue Marine Mielno

Blue Marine Mielno

Mielno, ul. Gen. Maczka

Apartamenty 9.9


Blue Marine Mielno to ośrodek oferujący 235 pokoi 2, 3 lub 4 osobowych, w części przystosowanych dla osób niepełnosprawnych (szerokie drzwi łazienkowe, bez progowe kabiny prysznicowe). Obiekt znajduje się 100m od plaży i jest w pełni przygotowany do poruszania się na wózkach (dojazd na każde piętro 3 windami, brak progów w pokojach i na korytarzach). W obiekcie znajduje się kryty basen z jacuzzi oraz brodzikiem dla dzieci oraz salon masażu. W sezonie obiekt oferuje bogaty program animacji dla dzieci i dorosłych. Warto lepiej zapoznać się z ofertą pobytu razem z wyżywieniem.


Noclegi dla osób niepełnosprawnych w górach


Okazuje się, że świetną opcją na wakacyjny wyjazd dla osób niepełnosprawnych mogą być góry. Znajdują się tu przecież liczne miejscowości uzdrowiskowe, a obiekty posiadają wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Tego typu wyjazdy przede wszystkim idealnie wpisują się w trend zdrowego stylu życia, zwiększają świadomość osób w dziedzinie profilaktyki schorzeń i wczesnego reagowania na pojawiające się dolegliwości. Polskie uzdrowiska znajdują się w atrakcyjnych turystycznie miejscach, dlatego też pobyt tu na pewno będzie obfitował w różnorodne atrakcje, nie tylko lecznicze.


Należy pamiętać, że w polskich górach znajdziemy wiele wspaniałych tras, na które można wjechać wózkiem inwalidzkim, by podziwiać piękno gór. Wystarczy tu wspomnieć chociażby szlak nad Morskie Oko, czy tatrzańskie doliny.


Wyjątkowa oferta Grand Podhale Resort & SPA


Nie da się ukryć, że Zakopane należy do kategorii tych najpopularniejszych miejscowości w polskich górach. Chętnie przyjeżdżamy tu o każdej porze roku, by obcować z piękną przyrodą, korzystać z atrakcji, czy podziwiać piękne, górskie widoki. Wiele obiektów w tej miejscowości oferuje udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Jednym z nich jest Grand Podhale Resort & SPA.Grand Podhale Resort&Spa

Grand Podhale Resort&Spa

Zakopane , ul. Mrowce

Pensjonaty 10.0


Jest to obiekt noclegowy, oferujący pokoje 2-4 osobowe oraz apartamenty. Tu luksus łączy się z tradycjami Podhala. Niektóre pokoje są przystosowane do pobytu osób niepełnosprawnych. W obiekcie znajduje się również winda, a oferta obejmuje również strefę SPA & Wellness, w której osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z licznych możliwości.


Klimatyczny wypoczynek w Górach Stołowych


Jeśli chcesz spędzić swój urlop w naprawdę wyjątkowym regionie górskim, to z pewnością oczarują Cię Góry Stołowe. Dobrą opcją na pewno będzie tu Kudowa-Zdrój, znajdująca się w płaskiej kotlinie, z trzech stron otoczonej wzniesieniami – poza Górami Stołowymi osłaniają je również Góry Orlickie oraz Wzgórza Lewińskie. Przez to panuje tam łagodny klimat sprzyjający wypoczynkowi i regeneracji, a gdy dodamy do tego właściwości występujących tam wód mineralnych, otrzymamy miejsce, w którym naprawdę można zdrowo wypocząć.Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA Bristol

Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA Bristol

Kudowa-Zdrój, ul. Stefana Okrzei

Hotele 9.2


Świetną opcją noclegu, który posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, na pewno będzie Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA Bristol. Jest to jeden z najlepszych obiektów uzdrowiskowych w Polsce, oferujący pokoje 1-2 osobowe. Obiekt posiada nowoczesną bazę zabiegową i centrum spa, a także wykwalifikowaną kadrę lekarzy, rehabilitantów i pielęgniarek. W Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA Bristol znajduje się również winda.


Noclegi dla osób niepełnosprawnych nad jeziorami


W przypadku wakacji, możemy mówić, że Polacy najczęściej decydują się na morze, góry i jeziora. W przypadku tego ostatniego regionu, możemy mówić o naprawdę wspaniałych obiektach, oferujących wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych - znajdziemy je zarówno w mniejszych, jak i tych bardziej znanych miejscowościach.

Dobrą opcją może być nocleg w Apartamencie Kasztelańskim, który znajduje się w Okunince nad Jeziorem Białym, która jest chętnie wybieraną miejscowością przez turystów z Lubelszczyzny. W przypadku Mazur, warto jest zdecydować się np. na Apartament przy plaży w Ełku. Możesz być pewny, że zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, znajdziesz wszystko, co niezbędne, jeśli chodzi o nocleg nad jeziorem, również jeśli chodzi o udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.
Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej