„Warmińska niteczka” nową atrakcją regionu

„Warmińska niteczka” nową atrakcją regionu

Region Warmii i Mazur, wydawać by się mogło, że tak dobrze znany, ma na swojej mapie wiele miejsc nadal czekających na odkrycie. Być może już wkrótce umożliwi to nowy projekt kilku warmińskich gmin, enigmatycznie nazywany „Warmińską niteczką”.

„Warmińska niteczka” to nic innego jak projekt szlaku pieszo-rowerowego, który ma powstać w województwie warmińsko-mazurskim. Będzie to 80 kilometrowy szlak, łączący cztery mazurskie gminy: Barczewo, Olsztyn, Dywity i Purda.

Lubisz wyprawy rowerowe po mazurach? Zobacz polecane przez nas trasy, wejdź: Trasy rowerowe na Mazurach

Początkowo projekt był raczej skromny, ponieważ zakładał powstanie trasy o długości 25 kilometrów. Pomysłodawcy szlaku, czyli Stowarzyszenie Wspólne Wójtowo i gmina Barczewo, z pewnością nie spodziewali się, że rozrośnie się w tak duże przedsięwzięcie. Jednak szczytny cel, jakim jest promowanie pięknej mazurskiej przyrody, potrafił zaangażować kilka samorządów oraz Nadleśnictwo.

Zaledwie kilka dni temu ustalono, którędy będzie przebiegał szlak. Trasa „Warmińskiej niteczki” poprowadzi przez miejscowości położone w pobliżu Olsztyna, zaczynając się w Skajbotach, przez Bogdany i Zalbki docierając do olsztyńskiego Lasu Miejskiego. Projektanci trasy włączyli do szlaki miejskie ścieżki rowerowe, które wyprowadzą turystów z Olsztyna, kierując m.in. przez Pajtuny ponownie do Skajbot.

Nową atrakcją regionu ma być również przejażdżka drezyną! Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym pomyśle, zobacz: Zwiedzanie Mazur drezynowym szlakiem

Prace przy oznakowaniu „Warmińskiej niteczki” ruszą razem z wiosną – w planach jest przygotowanie miejsc postojowych oraz tablic informacyjnych. Trasa będzie wykorzystywana również zimą przez narciarzy biegowych. Pierwsi turyści będą mogli ją pokonać w przyszłym roku.

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również