Weekend w Toruniu. Gdzie wybrać się na jesienny spacer?

Weekend w Toruniu. Gdzie wybrać się na jesienny spacer?

Nadeszła jesień, a wraz z nią nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o podróżowanie i odkrywanie nowych, niezwykłych miejsc. Jeśli tylko aura sprzyja i mamy do czynienia z prawdziwą polską, złotą jesienią, to śmiało możemy wyruszyć na jesienne spacery, jeśli mamy możliwość wypoczywać w znanych polskich miastach. Jednym z nich jest bez wątpienia Toruń. To popularny kierunek dla miłośników pierników, astronomii, ale również dla turystów, którzy chcą podziwiać znajdujące się tutaj zabytki. To popularny kierunek podróży nie tylko wśród naszych turystów, ale również wśród zagranicznych gości. Każdy, kto zamierza tu przyjechać, na pewno nie powinien żałować. Szczególnie, gdy nasze wyjazdowe plany związane są z wizytą w magicznych miejscach Torunia. W tym artykule przygotowaliśmy kilka pomysłów na jesienny spacer w Toruniu. Gdzie warto się wybrać? Sprawdźmy!

Toruń to miejsce magiczne, które cieszy się niezwykłą popularnością, niezależnie od pory roku. To główny cel podróży wśród zakochanych par, rodzin z dziećmi, czy osób starszych. Miasto to jest najczęściej kojarzone z osobą Mikołaja Kopernika, piernikami i niezwykłym Rynkiem. Na tym atrakcyjność tego miejsca jednak się nie kończy. Niezwykłym atutem tego miejsca jest wszechobecna zieleń, która szczególnie jesienną porą zyskuje niezwykłego charakteru, dzięki licznej palecie barw. Toruń praktycznie z każdej strony jest otoczony obszarami leśnymi, stanowiącymi tereny rekreacyjne, co powoduje, że pełno tu wyjątkowych tras na wspaniały, jesienny spacer. Pobyt w Toruniu można również urozmaicić wycieczkami rowerowymi, gdy tylko aura dopisze. Znajdziemy tu około 100 km dróg rowerowych. O magii Torunia możemy przekonać się praktycznie na każdym kroku - klimatyczne uliczki, dużo atrakcji i wiele wspaniałych miejsc na jesienny spacer. Warto zaznaczyć, że Toruń należy do ścisłego grona najchętniej odwiedzanych polskich miast. 


Toruń stanowi idealną propozycję na kilkudniowy wyjazd, zazwyczaj są to weekendy. O jego niezwykłym charakterze świadczy bez wątpienia fakt, że jest to miasto pełne zabytków, atrakcji, historii i wspaniałych miejsc do wypoczynku. Łączy w sobie historię i nowoczesność, co będziemy mogli zauważyć podczas spacerów we wspaniałych miejscach w tym mieście. 


Podobnie, jak w przypadku innych polskich miast, również i tu należy podkreślić, że Toruń stanowi dobre miejsce to kontynuowania edukacji. Wszystko, dzięki znajdującym się tu uczelniom wyższym, które cieszą się sporym zainteresowaniem młodzieży i widać to dosłownie na każdym kroku. Do tego wszystkiego, warto podkreślić również doskonale rozwiniętą komunikację, przyjazne nastawienie mieszkańców, niezwykłe miejsca do spędzenia wolnego czasu i klimat tu panujący - w Toruniu można się zakochać o każdej porze roku.


Popularne jesienne trasy spacerowe w Toruniu


Warto zaznaczyć, że polska złota jesień sprzyja licznym aktywnościom, również spacerom w wyjątkowych miejscach. Radość jest czerpana przede wszystkim ze wspaniałych barw jesieni, które nadają szczególnego charakteru niektórym miejscom. Spacery przede wszystkim pozwalają zapomnieć o problemach i gwarantują odrobinę relaksu i możliwość wyciszenia po szarej codzienności. Oto popularne trasy spacerowe w Toruniu, idealne na jesienną porę.


Lubisz spacerować? Z pewnością zainteresuje Cię ten artykuł: Najlepsze miejsca w Polsce na długi jesienny spacer

 

 

 


  • Spacer po Rynku


Od tego miejsca warto jest rozpocząć każdy jesienny spacer. W centralnym miejscu Torunia znajduje się Rynek Staromiejski, będący głównym placem Torunia i stanowiący miejsce spotkań i wypoczynku turystów i mieszkańców. To doskonała baza wypadowa do zwiedzania toruńskich zabytków. Znajdziemy tu m.in. Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Kamienicę pod Gwiazdą, Kościół pw. Św. Ducha, Pomnik Mikołaja Kopernika, czy Pomnik Flisaka. Warto podkreślić, że ze względu na fantastyczną zabudowę i znajdujące się tu zabytki, Toruń znalazł się na liście UNESCO. Zobaczymy tu m.in. gotyckie i renesansowe budynki - to prawdziwy skarbiec architektury. Znajdują się tu również liczne punkty gastronomiczne i miejsca, w których można odpocząć. To punkt obowiązkowy podczas pobytu w Toruniu.


Toruń jest bogaty w różnego typu atrakcje. Poznaj: Atrakcje w Toruniu


Sprawdź również: Najpiękniejsze rynki w Polsce


  • Ogród Zoobotaniczny w Toruniu


To kolejne wspaniałe miejsce, które szczególnie jesienną porą nabiera wyjątkowego charakteru. Zobaczymy tu interesujące gatunki roślin i zwierząt. Znajdziemy tu m.in. lemury, koniec huculskie, żubry, surykatki, jeżozwierze, niedźwiedzie himalajskie oraz egzotyczne ptaki. W jesiennych barwach wygląda naprawdę wspaniale. Na terenie ogrodu znajduje się również plac zabaw ze specjalną nawierzchnią z płytek amortyzujących. Ogród jest udostępniony do zwiedzania przez cały rok, dlatego też warto się tu wybrać jesienią.


Przeczytaj: 5 największych ZOO w Polsce


  • Spacer po Bulwarze Filadelfijskim


W Toruniu znajdziemy również wyjątkowy bulwar, będący wyjątkowym miejscem dla tych osób, które lubią liczne aktywności. Bulwar Filadelfijski to doskonałe miejsce do spacerów, biegania, czy jazdy na rowerze. Stanowi jedno z ulubionych miejsc mieszkańców miasta i turystów na jesienny spacer. Bulwar Filadelfijski to ulica, która rozciąga się wzdłuż murów miejskich, a Wisłą i wlicza się do Starówki. Nazwa pochodzi od współpracy miasta z Filadelfią. Bulwar zaczyna się od ulicy Bydgoskiej i alei 500-lecia, a kończy na Placu 18 stycznia. Z bulwaru można podziwiać Kępę Bazarową, a w pobliżu Bramy Klasztornej znajduje się pomnik Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej.


Lubisz spacery po bulwarach miejskich? Przeczytaj koniecznie: Najlepsze bulwary miejskie na krótki spacer


  • Spacer po Parku Miejskim w Toruniu


Nie da się ukryć, że najlepiej jest podziwiać jesienne uroki w miejscach pełnych zieleni i wspaniałej przyrody. Doskonałym przykładem takiego miejsca w Toruniu będzie bez wątpienia Park Miejski. Warto podkreślić, że jest to jeden z najstarszych publicznych parków miejskich w Polsce. Jego teren obejmuje obszar 25 ha. Znajduje się w zachodniej części miasta, w dzielnicy Bydgoskie Przedmieście - od północy ograniczony ulicą Bydgoską, od południa Martwą Wisłą, od zachodu ulicą Przybyszewskiego, zaś od wschodu ulicą Konopnickiej. O wyjątkowości tego miejsca świadczy fakt, że jego obszar został wyodrębniony z otoczenia, gdyż znaczna część tej dzielnicy charakteryzuje się rozwiniętą zielenią. Park znajduje się na skarpie, w urozmaiconym, falistym terenie, przez co odznacza się malowniczością. Charakteryzuje się powiązaniem układów regularnych z formami krajobrazowymi. To, co z pewnością będzie tu niezwykłe i miłe dla oka to bardzo okazały drzewostan, o bogatym składzie gatunkowym - 63 gatunki i odmiany drzew oraz 26 gatunków krzewów rodzimych i egzotycznych.


Z pewnością zainteresuje Cię również ten artykuł: 5 najpiękniejszych parków miejskich w Polsce


  • Zwiedzania Fortu IV w Toruniu


Ta propozycja jest nieco inna, niż wszystkie wcześniej wymienione i z pewnością powinna zainteresować głównie miłośników historii. Fort IV stanowi jedną z większych atrakcji Torunia. To doskonale zachowany fragment Twierdzy Toruń, który został wzniesiony pod koniec XIX wieku. Trasa zwiedzania prowadzi przez koszary i podziemne tunele do części bojowej. Znajdują się tam stanowiska obronne, m.in. ochrony dna fosy. O niezwykłym charakterze tego miejsca świadczy fakt, że wycieczkę w tym miejscu można odbyć w towarzystwie pruskiego żołnierza.


Lubisz historię? Poznaj: Wakacje dla miłośników historii co zwiedzać?

 

 

Apartamenty Kopernika 14

Apartamenty Kopernika 14

Toruń, ul. Mikołaja Kopernika

Apartamenty 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Apartament na Starówce

Apartament na Starówce

Toruń, ul. Szewska

Apartamenty 10.0
Imbir Hostel

Imbir Hostel

Toruń, ul. Prosta

Hostele 9.2

 

 


Planujesz wyjazd do Torunia? Zapoznaj się z najlepszymi ofertami noclegowymi w tym mieście


Mamy nadzieję, że jesienny pobyt w Toruniu będzie bogaty w różnego typu atrakcje, a wolny czas zostanie wypełniony jesiennymi spacerami. Przekonaj się już dziś o wyjątkowości tego wspaniałego miasta.


Następny artykuł Łomża i okolice - co warto...

Komentarze

Zobacz również