Wieża Eiffla w Polsce? Niezwykła atrakcja już wkrótce na Śląsku

Wieża Eiffla w Polsce? Niezwykła atrakcja już wkrótce na Śląsku

Jakie jest Twoje pierwsze skojarzenie, gdy pomyślisz sobie o Francji i Paryżu? Bez wątpienia będzie to wieża Eiffla - swego rodzaju symbol i jedna z najpopularniejszych atrakcji na całym świecie. A czy wiesz, że już niedługo wieża Eiffla pojawi się w Polsce. To nie jest żart! Sprawdź dokładnie kiedy i gdzie dokładnie będzie można podziwiać tę niezwykłą atrakcję.

Nie ulega żadnej wątpliwości, że Polska jest kojarzona z wieloma atrakcjami i symbolami, również wśród turystów z całego świata. Dla jednych osób jest to Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, dla innych Wawel, czy Kościół Mariacki w Krakowie. Każda miejscowość, co warte podkreślenia, ma swój wyjątkowy symbol i atrakcję, która wyróżnia się na tle innych polskich miejscowości. Raczej nie ma takiej atrakcji, jak wieża Eiffla, która jest kojarzona przez wszystkich. I to właśnie m.in. w tym tkwi wyjątkowość naszego kraju, że do wyboru mamy naprawdę wiele wspaniałych miejsc, dzięki czemu każdy powinien znaleźć tu dla siebie coś naprawdę wyjątkowego. fot. TheDigitalArtist / pixabay.com, CC0

Do atrakcji, która w najbliższym czasie może zyskać na popularności, na pewno można zaliczyć wieżę Eiffla. Zgadza się. Ta paryska atrakcja już wkrótce pojawi się na jednym z rond koło Rybnika.


Przeczytaj również: Ateny, Rzym, a może Paryż? Poznaj zagraniczne miejscowości w Polsce


Kiedy i gdzie pojawi się wieża Eiffla?


To już pewne! W niedługim czasie, na rondzie Niedobczyce-Paryż pojawi się 14-metrowa wieża Eiffla. Pomysł postawienia tej francuskiej atrakcji właśnie w tym miejscu zrodził się już ponad 2 lata temu. Pomimo tego, że instalacja była już niemal gotowa, to władzom miasta zabrakło pieniędzy na dokończenie tej inwestycji. Plan legł w gruzach, ale odrodził się właśnie teraz, kiedy to mieszkańcy wystartowali z pomysłem w tegorocznym budżecie obywatelskim. Projekt otrzyma od miasta aż 90 tys. zł.


Aby wieża Eiffla pojawiła się na rondzie, trzeba spełnić kilka niezbędnych obowiązków, takich jak zezwolenie od prezydenta, wszelka dokumentacja, założenie oświetlenia i rozpoznanie mediów, przebiegających pod planowanym miejscem instalacji.


Czy śląska wieża Eiffla zyska taką samą popularność jak ta oryginalna, paryska? Czas pokaże. Pewne jest to, że będzie to na pewno wyjątkowa i wyróżniająca się konstrukcja.


Poznaj: 5 rzeczy, w których Wrocław jest lepszy od Paryża


Noclegi w Rybniku


Jeśli planujesz wypoczynek w Rybniku, to wiedz, że wśród turystów spędzających urlop w tym mieście, najpopularniejsze są obiekty z kategorii: kwatery i pokoje oraz noclegi pracownicze. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również opinie innych gości na temat konkretnego miejsca noclegowego, a także jego lokalizacja i odległość od centrum miasta.


Większość obiektów oferujących noclegi w Rybniku, gwarantuje dostęp do prywatnej łazienki, a także swobodę w korzystaniu z wyposażonej kuchni. Średnia cena za nocleg kształtuje się na poziomie 75 zł od osoby za dobę.Noclegi u Haliny

Noclegi u Haliny

Wodzisław Śląski, ul. Jastrzębska

Kwatery i pokoje Wodzisław Śląski 9.8
Noclegi U Asi

Noclegi U Asi

Rybnik, ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego

Kwatery i pokoje Rybnik 9.8


Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Rybniku


A Ty? Co o tym myślisz? Czy będą wycieczki w to miejsce? Daj znać w komentarzu pod tym artykułem.Następny artykuł Marzysz o klimatycznym...

Komentarze (1)

Dawid

miesiąc temu
Lubię placki

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej