Wyspa Wolin - 9 najciekawszych atrakcji

Wyspa Wolin - 9 najciekawszych atrakcji

W Polsce znajdziemy piękne jeziora, dzikie plaże, imponujące zabytki, zapierające dech w piersiach szczyty, a nawet wygasłe wulkany. Mamy również ogromną wyspę pełną atrakcji, historycznego klimatu oraz urokliwych zakątków. Wyspa Wolin stanowi świetne miejsce na wakacyjny urlop czy weekendowy wyjazd. Jak spędzić tam czas wolny, co zobaczyć i jakie miejsca najlepiej odwiedzić? Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych atrakcji, jakie znajdziecie na Wyspie Wolin!

Leżąca na Bałtyku przybrzeżna wyspa o powierzchni około 265 kilometrów kwadratowych oferuje turystom wiele interesujących atrakcji. Wolny czas możemy spędzić tu: aktywnie wypoczywając, korzystając z oferty turystycznych kurortów, spędzając czas blisko natury czy odkrywając niezwykłą przeszłość regionu. Zdecydowanie każdy znajdzie tu coś dla siebie i przyjemnie spędzi urlop. Wystarczy odpowiednio się przygotować i wiedzieć czego szukać. 


Jak spędzić czas wolny na wyspie Wolin? Najlepiej na rowerze! 


Niezwykła okolica Wyspy Wolin warta jest odkrywania. Najlepszym i najkorzystniejszym sposobem na jej zwiedzenie będzie jazda rowerem. W okolicy bez problemu znajdziemy kilka interesujących tras, które zabiorą nas w najciekawsze miejsca. Możemy wybrać się na wycieczkę szlakiem niebieskim, który zaprowadzi nas przez malownicze pagórki i wąwozy aż do Dziwnowa, szlakiem czerwonym oferującym nam cisze, spokój oraz najatrakcyjniejszą część wybrzeża. Szlak zielony poprowadzi nas nad urokliwe Jeziora Warnowskie, natomiast szlak czarny z Międzyzdrojów przez Kawczą Górę to szansa na zobaczenie umocnień pochodzących z okresu II wojny światowej. 


Możemy także wybrać trasę wiodącą dookoła wyspy. Startując w mieście Wolin, możemy wyruszyć przez Lubin, Wapnicę, dotrzeć do Międzyzdrojów udać się na wzgórze Gosań, przejechać koło Wisełki, a podróż zakończyć w Dziwnowie. W ten sposób zobaczymy zdecydowaną większość najważniejszych zakątków Wyspy Wolin.  


Co warto zobaczyć na Wyspie Wolin? Koniecznie Centrum Słowian i Wikingów!


Decydując się na wizytę w na Wyspie Wolin, koniecznie powinniśmy skorzystać z okazji i lepiej poznać historie okolicy. Świetną okazją do tego będzie wizyta w Centrum Słowian i Wikingów znajdującym się w Wolinie. Jest to najprawdopodobniej jeden z najciekawszych skansenów w naszym kraju. Może i nie należy do największych, jednak oferuje naprawdę niezwykłą podróż w przeszłość. Na jego powierzchni zrekonstruowana została wczesnośredniowieczna osada prezentująca życie dawnych mieszkańców wyspy. Zwiedzając skansen, będziemy mogli zobaczyć niemal 30 chat otoczonych wałami obronnymi z bramą i wieżą. Na terenie parku znajduje się także stocznia szkutnictwa historycznego, w której buduje się repliki słowiańskich oraz wikińskich łodzi. Znajdziemy tu także warsztat ciesielski, układania dachów ze strzechy, kowalski czy tkacki. 


Znajdź noclegi w okolicy i sprawdź, jak żyli wikingowie! 


Najciekawsze atrakcje na Wyspie Wolin – Podziemne miasto Wolin 


Miłośnicy historii przybywający na Wyspę Wolin koniecznie powinni uwzględnić w swoim planie urlopowym wizytę w Podziemnym Mieście Wolin. Na znajdującym się niedaleko Świnoujścia terenie w czasie II wojny mieścił się kompleks militarny. W miejscu tym znajdziemy sieć podziemnych korytarzy łączących kilka schronów ukrytych pod nadmorskimi wydmami. Mieszczące się tu potężne działa miały za zadanie chronić bazę marynarki wojennej znajdującą się w Świnoujściu. Po zakończeniu wojny kompleks został przebudowany, a schrony połączono korytarzami, tworząc w ten sposób w pełni niezależne “podziemne miasto”. Dziś odwiedzając okolice, możemy odbyć niesamowitą podróż w czasie. Biorąc udział w interaktywnym zwiedzaniu pod okiem wczuwającego się w rolę przewodnika, będziemy mogli poczuć się jak uczestnik dawnych wydarzeń. 


Znajdź noclegi w Świnoujściu i udaj się w niezwykłą podróż w czasie.


Co robić w wolnym czasie na Wyspie Wolin? Udać się do Wolińskiego Parku Narodowego! 


Wyspa Wolin oferuje kilka interesujących atrakcji dla miłośników historii. Jednak zwolennicy wypoczynku na łonie natury nie powinni się martwić. Oni również znajdą coś dla siebie. W końcu na wyspie znajduje się Woliński Park Narodowy! Został on utworzony w 1960 roku, a na jego terenie znajdziemy między innymi jeden z najpiękniejszych odcinków polskiego wybrzeża klifowego, świetnie zachowane lasy bukowe, unikalną deltę Świny oraz przybrzeżny pas wód Bałyku. Duże różnicowanie terenu pod względem krajobrazowym sprawia, że spacery i rowerowe wycieczki po parku będą zaskakujące. Woliński Park Narodowy stanowi świetne miejsce na ucieczkę od zgiełku miasta oraz wyciszenie się w naprawdę pięknych okolicznościach dzikiej przyrody. 


Sprawdź miejsca noclegowe w pobliżu - cisza i spokój są na wyciągnięcie ręki! 

 

Najpiękniejsze zakątki na Wyspie Woliny? Urokliwe Jeziorko Turkusowe 


Jeżeli podczas pobytu na Wyspie Wolin zdecydujemy się na odkrywanie jej piękna, koniecznie powinniśmy odwiedzić jeden szczególnie urokliwy zakątek. Świetnym pomysłem będzie odnalezienie Jeziorka Turkusowego znajdującego się niedaleko wsi Wapnica. Niewielki sztuczny zbiornik jest najprawdopodobniej najpiękniejszym akwenem na terenie całej Wyspy Wolin. Swoją nazwę oraz dużą popularność zawdzięcza charakterystycznej turkusowej barwie. Skąd taki wyjątkowy kolor? Wszystko za sprawą obecność związków wapnia w wodzie oraz wapiennego dna jeziora, będącego pozostałością po odkrywkowej kopalni kredy, która funkcjonowała tu w latach 50. XX wieku. Turkusowe Jeziorko najlepiej oglądać w samo południe przy bezchmurnym niebie. Wtedy promienie słońca odpijające się od wody zagwarantują nam naprawdę bajkowe widoki. 


Jeżeli będziemy już w okolicy warto udać się nas spacer wokół jeziorka. Wygodna ścieżka wiedzie przez klimatyczny las. Koniecznie powinniśmy zatrzymać się na dłużej na Piaskowej Górze będącej wyjątkowo atrakcyjnym punktem widokowym na okolicę. 


Jezioro Turkusowe

Jezioro Turkusowe

Międzyzdroje

Jeziora 9.6


Wyspa Wolin – najpiękniejsze widoki! Tylko na Wzgórzu Gosań!


Skoro już o pięknych widokach mowa! Kolejnym wyjątkowo urokliwym miejscem wartym odwiedzenia jest Wzgórze Gosań, będące najwyższym wzniesieniem na polskim wybrzeżu. Niezwykle atrakcyjny punkt widokowy mieści się na wysokości ponad 93 metrów i gwarantuje naprawdę fascynujący widok. Jest to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych zakątków na naszym wybrzeżu. Warto wpisać je na naszą listę rzeczy do zobaczenia, tym bardziej że znajduje się ono zaledwie 4 kilometry od Międzyzdrojów oraz około 5 kilometrów od Wisełki. Dlatego też spacer w to miejsce jest po prostu wskazany! Na Wzgórze Gosań najlepiej wybrać się przed wieczorem, wtedy czeka nas cudowny zachód słońca. 


W okolicy punktu widokowego znajdziemy także dobrze zachowane pozostałości zabudowy militarnej z okresu II wojny światowej - bunkier oraz wieżę. 


Znajdź nocleg w Międzyzdrojach lub Wisełce i odwiedź najwyższe wzgórze nad polskim morzem! 


Jakie miejsca odwiedzić na Wyspie Wolin? Grodzisko w Lubinie! 


Wyspa Wolin to świetne miejsce, w którym niemal na każdym kroku czekają na nas znakomite punkty widokowe. Jeżeli już zdecydujemy się odwiedzić Jezioro Turkusowe, możemy udać się na spacer do Lubina. Tam znajdziemy pozostałości średniowiecznego grodu obronnego istniejącego najprawdopodobniej w X-XII wieku. Podczas prowadzonych na terenie badań archeologicznych odkryto tu między innymi fundamenty romańskiej świątyni, będącej najstarszym kościołem na Pomorzu. Na turystów czeka tu jednak przede wszystkim przepiękny punkt widokowy. Ze specjalnie przygotowanych tarasów rozciągając się niezwykłe widoki na archipelag ponad czterdziestu wysp znajdujących się terenie Zalewu Szczecińskiego. Dobrze się przyglądając, będziemy mogli zobaczyć także mieszkające w okolicy ptactwo oraz jednostki wodne poruszające się między Szczecinem i Świnoujściem.


Zajrzyj w oferty okolicznych miejsc noclegowych i podziwiaj niezwykłe widoki! 


Atrakcje dla dzieci na Wyspie Wolin? Koniecznie wizyta w Zagrodzie Żubrów! 


Na wakacje na Wyspę Wolin możemy śmiało wyruszyć całą rodziną. Najmłodsi turyści na pewno nie powinni się nudzić. Zwiedzenie podziemnego miasta z pewnością ich oczaruje, natomiast wizyta w wiosce wikingów będzie okazło na nauki i świetnej zabawy. To jednak nie wszystko! Uśmiech na ustach małych i dużych wczasowiczów wywoła wizyta w Pokazowej Zagrodzie Żubrów. Jeżeli spędzamy wakacje w Międzyzdrojach, wystarczy krótki spacer, by móc zobaczyć z bliska jedno z najpiękniejszych polskich zwierząt! Atrakcja ta znajduje się bowiem zaledwie 1,5 kilometra od centrum kurortu. Zagroda Pokazowa Żubrów jest wyjątkową ekspozycją żywej fauny znajdującą się na terenie Parku Narodowego. Co roku miejsce to odwiedza tysiące turystów, którzy chcą spędzić trochę czasu przy wybiegu dla żubrów. 


Sprawdź najlepsze noclegi w Świnoujściu.


Jak spędzić czas na Wyspie Wolin? Sprawdź popularne kurorty


Na Wyspie Wolin leżą popularne miejscowości, które świetnie sprawdzą się jako punkty wypadowe, a także same w sobie zagwarantują nam interesujący wypoczynek. Na wyspie możemy zatrzymać się przede wszystkim w jednym z najpopularniejszych kurortów na naszym wybrzeżu. Podczas urlopu w Międzyzdrojach zdecydowanie nie powinniśmy się nudzić. Możemy tu między innymi udać się na piękną piaszczystą plażę – powinniśmy być jednak przygotowani na to, że w sezonie letnim jest ona oblegana. Urlop z pewnością uprzyjemni nam spacer po deptaku oraz molo. Ciekawe atrakcje stanowią także zachwycający Bałtycki Park Miniatur oraz Oceanarium.  


Oceanarium w Międzyzdrojach

Oceanarium w Międzyzdrojach

Międzyzdroje, ul. Bohaterów Warszawy

Muzea 8.6


Sprawdź noclegi w Międzyzdrojach na wakacje! 


Kolejnym doskonałym miejscem na wakacyjny pobyt będzie Świnoujście. Turyści chętnie odwiedzający miasto chwalą sobie przede wszystkim dostęp do jednej z najczystszych i najszerszych plaż na naszym wybrzeżu. Dodatkową zaletą są walory uzdrowiskowe, solanki oraz borowina, a także lecznicze morskie powietrze. Urlop uprzyjemnią nam liczne atrakcje. Co takiego dokładnie możemy robić w Świnoujściu? Udać się na długi spacer promenadą, odetchnąć w Parku Zdrojowym czy zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wizytówką miasta –Wiatrakiem Strawa Młyny. W wolnej chwili warto udać się także do Muzeum Historii Twierdzy Świnoujście, gdzie będziemy mogli zobaczyć ekspozycję broni, mundurów oraz zdjęć z czasów wojny. Interesującym pomysłem będzie także zwiedzanie Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Natomiast wizyta w Podziemnym Mieście Wolin zamieni się w ekscytującą podróż w czasie. 


Alternatywą dla tętniących turystycznym życiem kurortów będzie między innymi niewielka, cicha i spokojna Wisełka. Okolica zachęca do aktywnego wypoczynku oraz relaksu z dala od turystycznego zgiełku. Główną zaletą miejscowości jest oczywiście piękna, piaszczysta plaża znajdująca się pod klifami – dotrzemy do niej krótkim spacerkiem, znajduje się ona bowiem niecałe 2 kilometry od centrum. Z drugiej strony miejscowości czekają na nas urokliwe jeziorka, nad którymi również będziemy mogli wypocząć. W zasięgu krótkiego, spokojnego spacerku znajdują się również inne ciekawe miejsca, takie jak Wzgórze Gosań czy latarnia morska Kikut.


Inną interesującą opcją mogą okazać się wczasy w Międzywodziu. W niewielkiej, spokojnej i cichej wsi możemy liczyć na naprawdę przyjemną atmosferę. Z dala od turystycznego zgiełku czeka tu na nas świetnie utrzymana piaszczysta plaża. Dodatkowo możemy udać się na Przystań Jachtową – świetne miejsce do obserwacji ptaków. Międzywodzie stanowi także świetny punkty wypadowy do zwiedzania Wolińskiego Parku Narodowego. Blisko stąd także do Dziwnowa, gdzie zobaczymy jeden z niewielu w Europie mostów zwodzonych. 


Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również