XIX Międzynarodowy Festiwal Muzyka w Katedrze w Kołobrzegu: Koncert Finałowy

Koncert finałowy XIX Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka w Katedrze" będzie jednocześnie inauguracją potrójnego projektu, który zostanie wykonany w innych najstarszych polskich archikatedrach w Gnieźnie i w Poznaniu.

Filarem koncertu będzie Orkiestra Świętego Marcina pod dyrekcją Piotra Deptucha -  zespół złożony z muzyków Teatru Muzycznego w Poznaniu, oraz niewielkiego grona artystów zewnętrznych, powołany przez Teatr Muzyczny. W koncercie wystąpią znakomici soliści - światowej sławy gitarzysta Łukasz Kuropaczewski, były wykładowca University of Pennsylvania w Filadelfii, obecnie  Akademii Muzycznej w Poznaniu. Jest cenionym wykładowcą kursów i lekcji mistrzowskich podczas wielu festiwali gitarowych w Europie oraz na uniwersytetach w Europie i obu Amerykach, koncertował w najważniejszych salach koncertowych świata. Po raz pierwszy w Kołobrzegu oklaskiwać będziemy Aleksandra Dębicza, wielokrotnie nagradzanego podczas prestiżowych konkursów pianistycznych w Polsce i za granicą, zwycięzcę międzynarodowego konkursu kompozycji i improwizacji ad hoc do obrazu Transatlantyk Instant Composition Contest pianistę, ale i kompozytora. Jego premierowa kompozycja  "PasaCatedral" zostanie wykonana w Kołobrzegu. W programie koncertu znajdą się również: Koncert D-dur na gitarę i smyczki Antonio Vivaldiego, Idylla Zygfryda Ryszarda Wagnera, Aqua e vinho Aleksandra Dębicza, Koncert d-moll Jana Sebastiana Bacha.

 

KupBilecik.pl

 

 

Zobacz inne wydarzenia w Kołobrzegu

 

fot. geralt / Pixabay.com CC0

Miejsce

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Najbliższe wydarzenia w Kołobrzegu

Zobacz również