Zmiany dla osób podróżujących przez Słowację

Wraz z nowym rokiem Słowacy wprowadzają obowiązkowe winiety elektroniczne na przejazd tamtejszymi autostradami i drogami szybkiego ruchu. Zmiany te będą dotyczyć przede wszystkim samochodów osobowych.

Ważna informacja dla osób, które na początku nowego roku planując wyjazd na Słowację lub będą przez ten kraj przejeżdżać. Od 1 stycznia 2016 roku Słowacy wprowadzają winiety elektroniczne na przejazd autostradami i drogami szybkiego ruchu dla pojazdów do 3,5 tony.

Winiety elektroniczne zastąpią te klasyczne, które kierowcy naklejali na przednią szybę swoich samochodów. Można je kupić już teraz na wybranych stacjach paliw na Słowacji, w punktach sprzedaży i samoobsługowych automatach na przejściach granicznych. Winiety elektroniczne dostępne są też poprzez stronę internetową eznamka.sk lub mobilną aplikację „eznamka”.

Witryny przetłumaczono między innymi na język polski, więc zakup nie powinien stanowić problemu. Aby dokonać transakcji wystarczy wprowadzić numer rejestracyjny pojazdu, kraj w którym zarejestrowany jest samochód oraz podać dane karty płatniczej. Kupując winietę w punkcie sprzedaży na przejściu granicznym można płacić zarówno kartą, jak i gotówką.

Dobra wiadomość jest taka, że w 2016 roku opłaty za korzystanie z dróg szybkiego ruchu i autostrad na Słowacji nie ulegną zmianie. Dziesięciodniowa ewinieta kosztować będzie 10 €, miesięczna 14 € a roczna 50 €.

Źródło: slovakia.travel

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również