9.8 8 ocen oceń

Kazimierz Dolny

Beata
Beata

Lublin

Klimatyczne miasteczko. Nie polecam jednak na dni typu weekend majowy - za du...
Kamil Ruciński
Kamil Ruciński

Kazimierz Dolny

Polecam nie tylko na weekend!
Fajne miejsce

Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
...

Góra Trzech Krzyży

Kazimierz Dolny,

Punkt widokowy 9.0
...

Rynek

Kazimierz Dolny, ul. Rynek

Zabytki 10.0
...

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym

Kazimierz Dolny, ul. Rynek

Muzeum 8.0

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Kazimierz Dolny posiada specyficzny klimat oraz zachwycającą Starówkę, która jest prawdziwą perłą renesansu. Nie bez powodu nazywany jest „miasteczkiem malarzy”. Jego znakiem rozpoznawczym są liczne galerie sztuki, w których okoliczni artyści prezentują swoje dzieła. Będąc na miejscu, warto wspiąć się na Górę Trzech Krzyży, z której rozpościera się widok na Stare Miasto. Od lat, dużym zainteresowaniem cieszą się tutaj rejsy statkami po Wiśle. Wodna podróż trwa około 2 godzin, a z pokładu statku doskonale widać ulicę Krakowską, kazimierski kamieniołom, wzgórze Albrechtówka, czy wieś Mięćmierz. Warto wspomnieć, że w sezonie letnim odbywa się tutaj wiele imprez kulturalnych takich jak: Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, Festiwal Filmowy, czy Rajd Starych Samochodów. Smakowitym symbolem tego miasta jest kogut kazimierski robiony z ciasta.

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
...

Obiady domowe, ruskie pierogi. Jedzenie jak u mamy!

Kazimierz Dolny, ul. Nadwiślańska

8.0
...

Restauracja KWADRANS

Kazimierz Dolny, ul. Sadowa

10.0

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Pomysł na romantyczną majówkę w Kazimierzu Dolnym

To urokliwe miejsce zwane 'miasteczkiem malarzy'. Turystów przyciągają do niego liczne galerie sztuki, a także rejsy statkami po Wiśle. W sezonie letnim odbywa się w nim wiele imprez kulturalnych, a jego symbolem jest kogut kazimierski wytwarzany z ciasta. Marzy Wam się romantyczny wypad we dwoje do Kazimierza Dolnego? Zobaczcie, jakimi atrakcjami kusi to miasto podczas długiego weekendu majowego 2017!

Ekslibrisy Zbigniewa Jóźwika

Wystawę ekslibrisów Zbigniewa Jóźwika można oglądać w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów. Wydarze-niem towarzyszącym wystawie będą warsztaty tworzenia ekslibrisów.

Ruszyła sprzedaż biletów na festiwal Dwa Brzegi

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Dwóch Brzegów! W środę 20 lipca rozpoczyna się internetowa sprzedaż biletów na filmowe seanse festiwalu.

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi