Kazimierz Dolny

Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
...

Zamek

Kazimierz Dolny, ul. Zamkowa

Zabytki
...

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów

Kazimierz Dolny, ul. Małachowskiego

Muzeum

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Kazimierz Dolny posiada specyficzny klimat oraz zachwycającą Starówkę, która jest prawdziwą perłą renesansu. Nie bez powodu nazywany jest „miasteczkiem malarzy”. Jego znakiem rozpoznawczym są liczne galerie sztuki, w których okoliczni artyści prezentują swoje dzieła. Będąc na miejscu, warto wspiąć się na Górę Trzech Krzyży, z której rozpościera się widok na Stare Miasto. Od lat, dużym zainteresowaniem cieszą się tutaj rejsy statkami po Wiśle. Wodna podróż trwa około 2 godzin, a z pokładu statku doskonale widać ulicę Krakowską, kazimierski kamieniołom, wzgórze Albrechtówka, czy wieś Mięćmierz. Warto wspomnieć, że w sezonie letnim odbywa się tutaj wiele imprez kulturalnych takich jak: Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, Festiwal Filmowy, czy Rajd Starych Samochodów. Smakowitym symbolem tego miasta jest kogut kazimierski robiony z ciasta.

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
...

Obiady domowe, ruskie pierogi. Jedzenie jak u mamy!

Kazimierz Dolny, ul. Nadwiślańska

8.0
...

Restauracja KWADRANS

Kazimierz Dolny, ul. Sadowa

10.0

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Ekslibrisy Zbigniewa Jóźwika

Wystawę ekslibrisów Zbigniewa Jóźwika można oglądać w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów. Wydarze-niem towarzyszącym wystawie będą warsztaty tworzenia ekslibrisów.

Ruszyła sprzedaż biletów na festiwal Dwa Brzegi

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Dwóch Brzegów! W środę 20 lipca rozpoczyna się internetowa sprzedaż biletów na filmowe seanse festiwalu.

Kazimierz Dolny - noclegi najchętniej polecane przez turystów

Planujecie  wypoczynek w Kazimierzu Dolnym? Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem obiektów noclegowych. Sprawdźcie gdzie według turystów wypoczywa się najlepiej.

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi
... 9.8

Spichlerz pod Żurawiem

ul. Puławska 116
... 9.8

Apartament na Senatorskiej

ul. Senatorska 1/3 m9