Kazimierz Dolny

Co warto zobaczyć? Najpopularniejsze atrakcje

Zobacz wszystkie atrakcje
...

Zamek

Kazimierz Dolny, ul. Zamkowa

Zabytki
...

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów

Kazimierz Dolny, ul. Małachowskiego

Muzeum

Co należy wiedzieć? Kilka słów o mieście

Kazimierz Dolny posiada specyficzny klimat oraz zachwycającą Starówkę, która jest prawdziwą perłą renesansu. Nie bez powodu nazywany jest „miasteczkiem malarzy”. Jego znakiem rozpoznawczym są liczne galerie sztuki, w których okoliczni artyści prezentują swoje dzieła. Będąc na miejscu, warto wspiąć się na Górę Trzech Krzyży, z której rozpościera się widok na Stare Miasto. Od lat, dużym zainteresowaniem cieszą się tutaj rejsy statkami po Wiśle. Wodna podróż trwa około 2 godzin, a z pokładu statku doskonale widać ulicę Krakowską, kazimierski kamieniołom, wzgórze Albrechtówka, czy wieś Mięćmierz. Warto wspomnieć, że w sezonie letnim odbywa się tutaj wiele imprez kulturalnych takich jak: Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych, Festiwal Filmowy, czy Rajd Starych Samochodów. Smakowitym symbolem tego miasta jest kogut kazimierski robiony z ciasta.

Gdzie dobrze zjeść? Restauracje

Zobacz wszystkie restauracje
...

Obiady domowe, ruskie pierogi. Jedzenie jak u mamy!

Kazimierz Dolny, ul. Nadwiślańska

8.0
...

Restauracja KWADRANS

Kazimierz Dolny, ul. Sadowa

10.0

Co warto wiedzieć? Aktualności

Zobacz wszystkie aktualności
Ekslibrisy Zbigniewa Jóźwika

Wystawę ekslibrisów Zbigniewa Jóźwika można oglądać w Domu Marii i Jerzego Kuncewiczów. Wydarze-niem towarzyszącym wystawie będą warsztaty tworzenia ekslibrisów.

Ruszyła sprzedaż biletów na festiwal Dwa Brzegi

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Dwóch Brzegów! W środę 20 lipca rozpoczyna się internetowa sprzedaż biletów na filmowe seanse festiwalu.

Kazimierz Dolny - noclegi najchętniej polecane przez turystów

Planujecie  wypoczynek w Kazimierzu Dolnym? Zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem obiektów noclegowych. Sprawdźcie gdzie według turystów wypoczywa się najlepiej.

Gdzie się zatrzymać? Polecane noclegi

Zobacz wszystkie noclegi