10 najlepszych atrakcji dla dzieci w zachodniopomorskim

10 najlepszych atrakcji dla dzieci w zachodniopomorskim

Zachodniopomorskie to piękne kraina kusząca turystów przede wszystkim licznymi walorami przyrodniczymi. Czekają tu na nas szerokie i piaszczyste plaże, szum morza, świeże powietrze, liczne akweny wodne oraz piękne krajobrazy. Wczasy tutaj spędzimy przede wszystkim na aktywnym wypoczynku, do którego warunki są tu wręcz idealne. Liczne rzeki i jeziora, różnorodne wybrzeże oraz tereny zielone pozwolą nam wypocząć, wyciszyć się i naładować baterie. Warto tu jednak przyjechać także na rodzinne wakacje razem z dziećmi. Jeżeli nasze pociechy rozpiera energia, mogą ją tu spożytkować w naprawdę interesujący sposób. Oto lista najciekawszych atrakcje dla dzieci w zachodniopomorskim.

Najciekawsze atrakcje dla dzieci w zachodniopomorskim - podróż śladami historii


  • Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie


Czy zabieranie dzieci do muzeum jest dobrym pomysłem podczas rodzinnych wakacji? Niektórzy mieliby co do tego wątpliwości. Jak bowiem można zainteresować pełne energii pociechy historią, wędrując długimi muzealnymi korytarzami i oglądając liczne eksponaty uwięzione w szklanych gablotach? Zawsze warto rozbudzać w dzieciach zainteresowanie światem i przeszłością. Trzeba to jednak robić w atrakcyjny sposób. Gdzie takiego szukać? Zacznijmy na wyspie Wolin. Jedną z największych atrakcji w tej części województwa jest niewątpliwie Centrum Słowian i Wikingów. Jest to niewątpliwie jeden z najciekawszych skansenów tematycznych w naszym kraju. Wchodząc w jego granice, przeniesiemy się całą rodziną w daleką przeszłość! W zrekonstruowanej wczesnośredniowiecznej osadzie będziemy mogli zobaczyć, jak wyglądało życie dawnych mieszkańców wyspy. Woliński skansen składa się z niemal 30 chat otoczonych wałami obronnymi z bramą oraz wieżą. Zwiedzając centrum, zobaczymy także warsztat ciesielski, układania dachów ze strzech, kowalski i tkacki, a także stocznię szkutnictwa historycznego, w której prawdziwi pasjonaci budują repliki słowiańskich oraz wikińskich łodzi! 


Atrakcyjne noclegi w okolicy: 


Pod orzechem

Pod orzechem

Żarnowo, ul. Jarszewko

Domy wakacyjne 10.0


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy


  • Podziemne Miasto na Wyspie Wolin 


Na Wyspie Wolin warto zostać z naszymi pociechami nieco dłużej. Interesującym urozmaiceniem wyjazdu oraz ciekawym doświadczeniem może okazać się także wizyta w Podziemnym Mieście Wolin. Całkiem niedaleko Świnoujścia w czasie II wojny światowej mieścił się kompleks militarny. Składa się on z kilku schronów połączonych siecią podziemnych tuneli ukrytych pod nadmorskimi wydmami. Znajdujące się tu potężne działa miała za zadanie chronić bazę marynarki wojennej mieszczącej się w Świnoujściu. Po wojnie kompleks przebudowano, a schrony połączono, tworząc niezależne „podziemne miasto”. W miejscu tym czeka na nas niezwykłe zwiedzanie. W towarzystwie przewodnika przemierzymy potężne korytarze, poznamy historie działań wojennych, a nawet odwiedzimy kompletnie wyposażony schron maszynowy z nadal działającymi przyrządami. Dzięki wczuwającemu się w rolę przewodnikowi wizyta w Podziemnym Mieście na Wyspie Wolin będzie naprawdę ciekawą lekcją historii!


Spędzając rodzinne wakacje na Wyspie Wolin, warto zajrzeć do jeszcze kilku ciekawych miejsca. Świetnym pomysłem będzie spacer po Wolińskim Parku Narodowym, wizyta nad Turkusowy Jeziorkiem, podziwianie widoków z Grodziska w Lubinie oraz bliskie spotkanie z mieszkańcami lasu w Zagrodzie Pokazowej Żubrów


Zobacz także: Wyspa Wolin - 9 najciekawszych atrakcji


  • Ruiny i Muzeum Multimedialne w Trzęsaczu 


Interesującym zakątkiem na polskim wybrzeżu, które świetnie sprawdzi się na wakacje z dziećmi, jest Wybrzeże Rewalskie. Czekają tu na nas ciche i spokojne miejscowości, piękne piaszczyste plaże, na których można szaleć cały dzień oraz kilka naprawdę niezwykłych atrakcji. Jedną z najciekawszych są bez wątpienia ruiny starego kościoła znajdującego się na klifie w Trzęsaczu. Jest to bez wątpienie jeden z najbardziej charakterystycznych elementów tej części wybrzeża. Jedyna ocalała ściana stanowi świątyni stanowi wizytówkę miasteczka oraz może pochwalić się interesującą przeszłością. Wczasowicze ciekawi historii ruiny koniecznie powinni odwiedzić Multimedialne Muzeum na Klifie. W nowoczesnym obiekcie znajdziemy multimedialną ekspozycję, która przedstawi odwiedzającym historię miejscowości i słynnego kościoła, znaczenie 15. południa przebiegającego przez miasto oraz lokalne legendy. Liczne pokazy światła, dźwięki i obrazu zabiorą nas w niezwykłą podróż, która w szczególności powinna spodobać się najmłodszym.Sprawdź atrakcyjne noclegi w Trzęsaczu


Zobacz także: Najciekawsze muzea dla dzieci w Polsce


  • Nadmorska Kolej Wąskotorowa


Na Wybrzeżu Rewalskim bez większego problemu znajdziemy jeszcze kilka innych interesujących atrakcji dla dzieci. W czołówce miejsc, które koniecznie powinniśmy odwiedzić podczas rodzinnych wakacji w okolicy, jest Nadmorska Kolej Wąskotorowa! Odrestaurowana zabytkowa linia kolejowa kursuje w sezonie letnim na dwóch trasach pomiędzy Gryficami a Pogorzelicą - przecinając trzy okoliczne gminy. Trasa o łącznej długości niemal 40 kilometrów pozwoli nam podziwiać malownicze nadmorskie krajobrazy oraz liczne zabytki architektoniczne okolicy. Podczas podróży będziemy mogli zobaczyć między innymi ruiny słynnego kościoła gotyckiego w Trzęsaczu, latarnie morską w Niechorzu, neogotycki pałac w Dreżewie oraz dworską rezydencję z XVIII wiek w Rybokartach. Podziwianie pięknej okolicy z wnętrza kolejki z pewnością sprawi przyjemność wczasowiczom w każdym wieku. Najlepsze atrakcje dla dzieci w zachodniopomorskim. Sprawdźcie najciekawsze miejsca w okolicy! 


  • Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie


Jedną z najciekawszych atrakcji dla dzieci w zachodniopomorskim znajdziemy na granicy Wyspy Wolin. W Dziwnowie - pięknej i atrakcyjnej nadbałtyckiej miejsowości - możemy zobaczyć między innymi jeden z nielicznych w Europie zwodzonych mostów czy przespacerować się Aleją Gwiazd Sportu, gdzie zobaczymy repliki medali polskich sportowców. W mieście warto jednak przede wszystkim odwiedzić atrakcyjny Park Miniatur i Kolejek. Znajdziemy tutaj modele latarni morskich z polskiego wybrzeża wykonanych w skali 1:10 – najwyższa z nich ma niemal 6,5 metra wysokości! To jednak nie wszystko! Na terenie park znajdziemy także miniaturowe lokomotywy, parowozy oraz wagony kolejowe, które poruszają się po ponad kilometrowej trasie kolejowej, wydając przy tym prawdziwe dźwięki i puszczając dym z komina. Na trasie przejazdu sunących pojazdów zobaczymy także rozmaite obiekty infrastruktury kolejowej takie jak mosty, semafory, zwrotnice czy nawet niewielkie dworce. Widok miniaturowych lokomotyw krążących po parku miniatur z łatwością oczaruje najmłodszych turystów.


Atrakcje w Dziwnowie: Sprawdź atrakcyjne noclegi w Dziwnowie


  • Ogrody tematyczne Hortulus w Dobrzycy


Jeżeli nasze rodzinne wakacje postanowiliśmy spędzić w okolicach Kołobrzegu lub Mielna koniecznie powinniśmy zdecydować się na wizytę w Ogrodach Tematycznych w Dobrzycy. Kompleks kolorowych ogrodów oferuje przede wszystkim przyjemną kojącą atmosferę oraz zachwycające widoki. Miejsce to jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszy ogrodów botanicznych nie tylko nad polskim morzem, ale także w całym kraju! Na powierzchni około 5 hektarów czeka na nas 28 ogrodów tematycznych połączonych w barwną i czarującą całość. Spacerując krętymi alejkami, zobaczymy między innymi ogrody inspirowane naturalnym krajobrazem, jak np. ogród skalny, leśny czy wodny, a także wywodzące się z kultury różnych narodów, jak np. ogród japoński, francuski, angielski czy śródziemnomorskim. Charakterystyczna strefa klimatyczna, w jakiej znajduje się Dobrzyca, sprawia, że w miejscu tym znajdziemy okazy roślin rzadko występujących na terenie naszego kraju. 


Spacer po Ogrodach Tematycznych będzie świetnym pomysłem, aby odpocząć z dziećmi po całym dniu szaleństw. Co, jednak gdy nasze dzieci nadal rozpiera energia? Zostańmy w Dobrzycy! W pobliżu kompleksu pięknych ogrodów znajdziemy drugą niezwykłą atrakcję. Głównym elementem Ogrodów Hortulus Spectabilis jest  labirynt grabowy - będący największym tego typu obiektem na świecie! Zajmuje on powierzchnię 1 hektara, powstał z 18 tysięcy sadzonek, jego ściany osiągają wysokość 2 metrów, a łączna długość jego korytarzy wynosi aż 3,2 kilometrów. Spacery po trzech wyznaczonych w labiryncie trasach dostarczą nam mnóstwo zabawy. Podczas naszej wędrówki koniecznie powinniśmy dotrzeć do jego serca. Tam bowiem znajduje się 20-metrowa wieża widokowa oferująca niesamowite widoki na okoliczne wioski, pola i lasy, a w przypadku dobrej pogody nawet widok na Morze Bałtyckie. Labirynt otaczają przepiękne Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni. W parku znajdziemy także brzozowy lasek z hamakami i leżakami.


Atrakcyjne noclegi w okolicy Dobrzycy: 


Campingi Ewa

Campingi Ewa

Sarbinowo, ul. Młyńska

Camping 8.6
Domki Biała Perła

Domki Biała Perła

Gąski, ul. Bałtycka

Domki 10.0
Pokoje na Bursztynowej

Pokoje na Bursztynowej

Sarbinowo, ul. Bursztynowa

Kwatery i pokoje 10.0


Sprawdź inne atrakcyjne noclegi w okolicy

  • Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach 


Najlepszym miejscem na szukanie atrakcji dla dzieci są popularne turystyczne kurorty. W województwie zachodniopomorskim na szczycie stawki znajdują się oczywiście Międzyzdroje. Jedno z najatrakcyjniejszych miast w tej części wybrzeża oferuje wiele ciekawych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Dorośli będą zadowoleni z wypoczynku na plaży, docenią uzdrowiskową architekturę z zabytkowymi willami oraz zakochają się w widokach rozciągających się z punktu na Kawczej Górze. Co natomiast przekona najmłodszych do dobrej zabawy? Między innymi wizyta w Bałtyckim Parku Miniatur. To świetne miejsce na rodzinny wypad, dzięki któremu odbędziemy interesującą podróż wokół basenu Morza Bałtyckiego. Spacerując po parku, będziemy mogli zobaczyć modele zabytków i latarni morskich w skali 1:25 pochodzących z krajów nadbałtyckich. Zobaczymy tu między innymi miniatury łotewskich Domu Bractwa Czarnogłowych i Pałacu w Jegławie, estońskiego Pałacu Kadrorg, rosyjskiego Soboru Zmartwychwstania Pańskiego, Katedry w Helsinkach, Zamku Roseborg z Danii oraz słynnej Bramy Brandenburskiej. Natomiast z polskich zabytków znajdziemy tu między innymi model Gdańskiego Żurawia, Stoczni Gdańskiej, Zamku Krzyżackiego w Malborku oraz ruin kościoła w Trzęsaczu. Dodatkową atrakcję stanowi makieta miniaturowych kolejek o powierzchni 500 metrów kwadratowych, która z pewnością oczaruje gości w każdym wieku. 


Bałtycki Park Miniatur

Bałtycki Park Miniatur

Międzyzdroje, ul. Nowomyśliwska

Parki rozrywki 9.2


Sprawdź atrakcyjne noclegi w Międzyzdrojach


Zobacz także: Parki miniatur w Polsce


Atrakcje dla dzieci ciekawych świata - najlepsze pomysły na rodzinną zabawę 


Podczas rodzinnego wyjazdu na wakacje dobrym pomysłem na zorganizowanie czasu wolnego będzie połączenie dobrej zabawy z nauką. Ze znalezieniem odpowiedniego miejsca nie powinniśmy mieć większego problemu. Szczególnie nad polskim morzem. Wybierając odpowiednią atrakcję, zapewnimy naszym dzieciom odrobinę szaleństwa, wiele ciekawych doznań oraz przede wszystkim szanse poznania świata, rozbudzenia wyobraźni i ciekawości! Jakie atrakcje wybrać w takim przypadku?


  • Park Wieloryba w Rewalu


Będąc na Wybrzeżu Rewalskim, warto odwiedzić nie tylko Multimedialne Muzeum na Klifie w Trzęsaczu czy przejechać się Nadmorską Koleją Wąskotorową, ale także udać się do Parku Wieloryba znajdujący się w Rewalu. Popularny park oferuje turystom naprawdę niezwykłą podróż, podczas której poznamy fascynujący podmorski świat! Podczas rodzinnej wyprawy po czterech specjalnie przygotowanych sekcjach tematycznych zobaczymy między innymi niemal 100 modeli morskich zwierząt w oryginalnych rozmiarach, a wśród nich mieszkańców największych głębin, morskie olbrzymy oraz imponującego 35-metrowego płetwala błękitnego. Poza tym spotkamy tu piratów oraz dowiemy się więcej na temat mieszkańców Morza Bałtyckiego. W Parku Wieloryba świetnie będą bawili się zarówno dorośli, jak i dzieci, na wszystkich czekają bowiem naprawdę niepowtarzalne wrażenie. W końcu ile raz w życiu mamy okazję bez obaw pogłaskać ogromnego rekina lub przytulić wielką kałamarnicę? 


Atrakcyjne noclegi w Rewalu: Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Rewalu


  • Oceanarium w Międzyzdrojach


Jeżeli spodobają wam się odkrywanie tajemnic podwodnego świata, warto odwiedzić także Oceanarium w Międzyzdrojach. W nowoczesnym obiekcie czekają na nas akwaria zamieszkałe przez wodne stworzenia pochodzące z najdalszych zakątków świata. Zobaczymy tu z bliska drapieżne rekiny i mureny, fantastycznie kolorowy ryby z raf koralowych (takie jak błazenki, rogatnice czy ustniczki) oraz słodkowodne jesiotry, cichle i arapaimy. Dodatkowo zwiedzający mogą liczyć także na wiele interesujących atrakcji. Warto odwiedzić między innymi 16-metrowy pół tunel, w których będziemy mogli oglądać podwodną krainę z nieco innej perspektywy. Znajdujący się tu touch pool, gdzie dotkniemy żywych ryb, natomiast w paludarium zobaczymy piękne japońskie karpie koi. Zwiedzanie oceanarium dodatkowo uprzyjemnia nam nowoczesne rozwiązania multimedialne, takie jak pokazy laserowe, ekrany dotykowe, gry interaktywne oraz wysokiej jakości monitory. 


Oceanarium w Międzyzdrojach

Oceanarium w Międzyzdrojach

Międzyzdroje, ul. Bohaterów Warszawy

Muzea 8.6


Sprawdź atrakcyjne noclegi w Międzyzdrojach


Zobacz także: Najlepsze oceanaria w Polsce


Planetarium w Międzyzdrojach


Chociaż morskie i oceaniczne głębiny z całą pewnością skrywają niezwykłe cuda, należy pamiętać, że równie atrakcyjne i intrygujące jest również niebo oraz przestrzeń kosmiczna. Świetną propozycją dla głodnych wiedzy turystów w każdym wieku będzie wizyta w Planetarium w Międzyzdrojach! Kolejną interesującą atrakcję miasta znajdziemy tuż obok Gabinetu Figur Woskowych oraz (co chyba nie może być przypadkiem) Promenady Gwiazd. W planetarium czeka na nas specjalna 7-metrowa kopuła, na której wyświetlane zostaję trójwymiarowe obrazy kosmosu. Dzięki cyfrowym projektorom możemy nie tylko oglądać aktualne położenie gwiazd, ale również odbyć niezwykłą i zapierającą dech w piersiach podróż przez kolejne galaktyki i zobaczyć z bliska każdą planetę z naszego Układu Słonecznego! Zwiedzający będą mogli zobaczyć także profesjonalnie przygotowane filmy, które przybliżą im tajemnice otaczającego nas wszechświata oraz zachwycą audiowizualnym wykonaniem.


Atrakcyjne noclegi w Międzyzdrojach: 


Gościniec Pod Polna Różą

Gościniec Pod Polna Różą

Miedzyzdroje, ul. Polna

Pensjonaty 9.8
Willa Renata

Willa Renata

Międzyzdroje, ul. Bałtycka

Pensjonaty 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Cliff House

Cliff House

Międzyzdroje, ul. Nowomyśliwska

Kwatery i pokoje 9.8


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Międzyzdrojach

Następny artykuł Atrakcyjne Roztocze: Susiec

Komentarze

Zobacz również