5 miejscowości, gdzie fale słychać najgłośniej

5 miejscowości, gdzie fale słychać najgłośniej

Macie dosyć zatłoczonych restauracji, nocnego hałasu, a także braku miejsc noclegowych w nadmorskich hotelach? Jeśli szukacie idealnego miejsca, w którym będziecie mogli spokojnie wypocząć - nie mogliście trafić lepiej. Przedstawimy Wam kilka miejscowości nad Bałtykiem, gdzie morskie fale słychać najgłośniej. Zobaczcie sami!

1. Jastarnia


Malownicza plaża

Ta miejscowość charakteryzuje się zdecydowanie najpiękniejszą plażą na Półwyspie Helskim. Jastarnia stanowiła niegdyś wyspę, którą zamieszkiwała prasłowiańska ludność. Od Bałtyku dzieli ją przepiękny pas zieleni, który chroni plażę przed działaniem wiatru. Dodatkowo, pobliskie lasy sosnowe wpływają na tworzenie wspaniałego mikroklimatu, obecny w powietrzu jod sprzyja regeneracji, a sąsiednia Zatoka Pucka stanowi obszar ochrony ptaków.

Z lotu ptaka...

 

Na spragnionych wrażeń turystów czeka coś specjalnego! Wakacjusze mogą skorzystać z widokowego lotu samolotem lub helikopterem. To niezwykła okazja, by podczas kilkunastominutowego kursu obejrzeć cały Półwysep Helski z lotu ptaka. Miłośnicy adrenaliny zapewne zdecydują się na skoki spadochronowe, a Ci, którzy lubią sporty wodne rozpoczną swój urlop od szkółki windsurfingowej.

Odwiedź jedną z helskich miejscowości i przejrzyj noclegi w Jastarni.


2. Kąty Rybackie


Muzealne bogactwa

Kąty Rybackie są starą osadą, która zlokalizowana jest na Mierzei Wiślanej. Ponadto, miejscowość otoczona jest lasem sosnowym i Zalewem Wiślanym. Warto zwiedzić tutaj muzeum, które prezentuje tradycyjne łodzie rybackie z okolic Zalewu, a także historię szkutnictwa, czy rybołówstwa. Co jeszcze przyciągnie urlopowiczów? Osada może pochwalić się czystymi wodami, wysokimi wydmami oraz malowniczymi przystaniami rybackimi.

Atrakcje dla najmłodszych

Na szczęście w Kątach Rybackich nie brakuje także atrakcji dla dzieci. Zjeżdżalnia Titanic, Tor Przeszkód Komandosa Boot Camp, czy Statek Piracki Karawela to tylko niektóre obiekty czekające na dzieci w Pirackiej Zatoce. Jest to największy na Mierzei Wiślanej park dmuchańców. Kiedy maluchy będą zajęte zabawą, Wy w tym czasie znajdziecie chwilę, by rozkoszować się morskim powietrzem. 

Wybierasz się na urlop z dziećmi? Koniecznie sprawdź noclegi w Kątach Rybackich.

 

3. Smołdziński Las


Spokojna przystań

 

To miejsce pokocha każdy, kto zjawi się tu po raz pierwszy. W Smołdzińskim Lesie nic nie zagłuszy Wam szumu morskich fal. Planujecie zwiedzić większe kurorty takie jak: Łeba – uchodząca za „Letnią stolicę Polski”, Ustka, czy Rowy, ale wolicie nocować w nieco spokojniejszej miejscowości? Urlop w tej nadmorskiej przystani może okazać się strzałem w dziesiątkę!  

 

Prawie jak pustynia

Smołdziński Las w przeciwieństwie do popularnej Łeby to miejsce położone przy drugim krańcu mierzei. Miejscowość znajduje się w pobliżu Słowińskiego Parku Narodowego, w którym koniecznie trzeba przespacerować się po Wydmie Czołpińskiej. Należy pamiętać o wygodnym, płaskim obuwiu, które znacznie ułatwi wędrówkę po piaszczystym terenie. Alternatywą dla pustynnego spaceru może być wycieczka do Skansenu w Klukach, czy Latarni w Czołpinie.

Lubisz spędzać urlop z dala od miejskiego zgiełku? Zobacz: noclegi Smołdziński Las.


4. Jarosławiec


Przewodniczka rybaków

Jarosławiec to niewielkie letnisko otoczone lasami, a także położone w pobliżu Darłowa i Ustki. Charakterystycznym elementem krajobrazu tej miejscowości jest 33-metrowa Latarnia Morska, której światło rozciąga się przez dwa klifowe brzegi, dochodzące do 45 metrów wysokości. Obiekt został udostępniony do zwiedzania, zatem można bez problemu wspiąć się na górę i podziwiać piękno Bałtyku. Rowerzyści dostaną się tutaj jadąc Szlakiem Nadmorskim.

Betonowa zapora

Bałtyk w rejonie Jarosławca jest szczególnie niebezpieczny dla wybrzeża, gdyż jest ono najbardziej wysunięte na północ w głąb morza, na obszarze województwa zachodniopomorskiego. W związku z tym, że linia brzegu jest podatna na zniszczenia, zbudowano betonową opaskę, która od linii wody wzmocniona została jeszcze sporą ilością gwiazdobloków. Dzięki temu powstała przeszkoda dla fal, a także ciekawe widowisko dla oczu.

Zobacz także: atrakcyjne oferty noclegowe w Jarosławcu.


5. Dziwnów


Szeroka oferta turystyczna

Dzięki różnorodności występujących w Dziwnowie akwenów, turyści mogą tutaj żeglować, pływać, nurkować i wędkować. W okresie letnim przybywają liczni amatorzy windsurfingu, kitesurfingu oraz kajakarstwa. Miejscowość otaczają wody Bałtyku, Zalewu Kamieńskiego, a także rzeka Dziwna, która jest idealnym terenem do cumowania jachtów. Niecodzienną atrakcją jest most zwodzony – jeden z nielicznych tego typu obiektów w Europie.

 

Dla aktywnych!

Miłośnicy wszelkiej aktywności fizycznej z przyjemnością odwiedzą Aleję Gwiazd Sportu, w której odnajdą repliki medali słynnych polskich sportowców. Będąc w Dziwnowie, warto wziąć udział w imprezie o nazwie Dzień Grecki, a także w Neptunaliach – uroczystości chrztu morskiego. Turystów zachwyci również Nadmorski Park Miniatur, gdzie można zobaczyć latarnie morskie z całego polskiego wybrzeża.

Spójrz, jakie oferty przygotowali dla Ciebie właściciele jednej z nadmorskich miejscowości. Przejdź do noclegów w Dziwnowie.

 

Następny artykuł 5 miejsc w okolicy jeziora...

Komentarze

Zobacz również