5 najlepszych kąpielisk w województwie świętokrzyskim

5 najlepszych kąpielisk w województwie świętokrzyskim

Chyba nikt nie wyobraża sobie wakacji bez jakiegokolwiek wyjazdu. Najczęściej wybierane są góry lub morze, jednak spora część mieszkańców i turystów decyduje się na wypoczynek nad jeziorem. Podobnie jest w województwie świętokrzyskim, które oprócz Gór Świętokrzyskich i zabytków, ma do zaoferowania również kilka naprawdę wspaniałych kąpielisk. Gdzie się wybrać? Podpowiadamy!

Lato daje nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o podróżowanie i wypoczynek. Każdy, kto chce się opalić, ochłodzić i korzystać z kąpieli zazwyczaj wybiera morze lub jeziora. Ta druga propozycja cieszy się szczególnym zainteresowaniem wśród osób większych miast, które nie mają pomysłów na wakacyjny wyjazd, a chcą miło spędzić czas. Ta forma pozwala miło spędzić czas w gronie rodziny lub znajomych, daje duże ochłody w upalne dni i gwarantuje mile spędzony czas. Warto podkreślić, że większość kąpielisk w województwie świętokrzyskim znajduje się w popularnych turystycznie miejscach i w wielu przypadkach w niewielkiej odległości od dużych miast - średnia odległość wynosi około 50 km. Mając na uwadze województwo świętokrzyskie, należy podkreślić, że jest z czego wybierać w kwestii akwenów wodnych, nad którymi możemy miło spędzić czas.


Musimy się przyzwyczaić do tego, że w województwie świętokrzyskim panuje głównie w wakacyjne weekendy ożywiony ruch turystyczny. Jest to spowodowane przede wszystkim wspaniałymi trasami spacerowymi w Górach Świętokrzyskich, jak i kąpieliskami właśnie. Z powodzeniem można połączyć jedno i drugie. Po spacerach można korzystać z uroków plażowania, uprawiać sporty wodne, czy spędzać swój wolny czas w inny dowolny sposób. Warto zaznaczyć również, że wyjazdy nad kąpieliska w wielu przypadkach organizowany jest spontanicznie - jeśli warunki pogodowe dopisują, a i nasi znajomi lub rodzina również wykazują zainteresowanie.


Zastanawiasz się, co można robić nad jeziorem? Przeczytaj koniecznie: 7 pomysłów na urozmaicenie wypoczynku nad jeziorem


Dlaczego wypoczynek nad wodą w województwie świętokrzyskim jest tak popularny?


Decydujących powodów jest tak naprawdę kilka. Każdy chce w ten sposób oderwać się od rutyny i swojej codzienności. Oprócz tego, czas spędzony nad wodą to gwarancja miłych chwil i możliwość skorzystania z różnych form aktywności. Oprócz tego, w województwie świętokrzyskim z powodzeniem możemy spędzać czas na rozmaite sposoby - zwiedzając, chodząc po górach i wypoczywać nad wodą. Wszyscy powinni znaleźć tu coś odpowiedniego dla siebie. Wypoczynek w regionie województwa świętokrzyskiego można zaplanować w naprawdę ciekawy sposób. Nie bez znaczenia pozostaje tu również bogata historia i bliskość atrakcji przyrodniczych.


Musimy się liczyć również z tym, że niektóre trasy nad popularne akweny w wakacyjne weekendy mogą być nieco zakorkowane. Świadczy o tym, jak popularną formą wypoczynku jest przebywanie nad woda. Sprawdź: Jak uniknąć korków podczas wakacyjnych wyjazdów?


Główne atuty, przemawiające za wypoczynkiem nad wodą w województwie świętokrzyskim, to przede wszystkim:


  • bezpieczne miejsce do wypoczynku dla każdego

  • liczne atrakcje - zabytki i Góry Świętokrzyskie

  • idealna propozycja wypoczynku rodzin z dziećmi

  • możliwość błogiego lenistwa, jak i aktywnego spędzania czasu

  • możliwość uprawiania sportów wodnych

  • strzeżone kąpieliska

  • malownicze krajobrazy

  • różnorodne możliwości spędzania wolnego czasu


Które kąpieliska w województwie świętokrzyskim cieszą się największym zainteresowaniem turystów?


Do wyboru mamy naprawdę kilka wspaniałych miejsc. My zdecydowaliśmy się na zaprezentowanie 5 z nich, pomimo tego, że wybór naprawdę nie jest łatwy. Są to przede wszystkim miejsca popularne, jak i bezpieczne, w których każdy powinien miło spędzić czas. Gdzie się wybrać? Sprawdźmy!Plaża nad Zalewem Nieskurzów


Naszą podróż po wyjątkowych kąpieliskach w województwie świętokrzyskim rozpoczynamy od zalewu w Nieskurzowie Starym. Jest to stosunkowo nowy akwen wodny, który został oddany do użytku w 2012 roku. Jest to bez wątpienia idealne miejsce dla mieszkańców, jak i turystów. 

 

 

 

 

Sam akwen pełni funkcje rekreacyjne - wszystko to jest możliwe dzięki pięknej plaży i czystej wodzie, w związku z tym na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. Uzupełnieniem oferty tego fantastycznego miejsca będą na pewno Góry Świętokrzyskie. Niewątpliwe atuty tego miejsca to przede wszystkim: wspaniałe warunki rekreacyjne, czysta woda, przestronna plaża, wydzielone strefy do kąpieli. boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw dla dzieci, dużo słońca.

 

 

 

 


Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Nieskurzowie Starym


Kąpielisko w Golejowie koło Staszowa


Kolejna z naszych propozycji powinna przypaść do gustu dosłownie każdemu. Kąpielisko w Golejowie jest jednym z najpopularniejszych miejsc w województwie świętokrzyskim. Można tu znaleźć dosłownie wszystko, co niezbędne do wakacyjnego wypoczynku nad wodą. Można się tu zatrzymać na krócej lub na dłużej, a wszystko to dzięki doskonale rozwiniętej bazie noclegowej, w skład której wchodzą przede wszystkim domki, czy też pole campingowe. 

 

 

Dodatkowe atuty tego miejsca to bez wątpienia czysta woda, szeroka plaża, cisza i spokój, bliskie otoczenie lasów, plac zabaw dla dzieci, boisko do siatkówki plażowej, strzeżone kąpielisko, zaplecze gastronomiczne, wypożyczalnia sprzętu plażowego, doskonałe miejsce do udziału w imprezach, parking dla zmotoryzowanych.

 

 

 

 


Sprawdź propozycje noclegów w Golejowie


Kąpielisko nad Zalewem Lubianka w Starachowicach


Kolejnym miejscem, w którym spędzimy miło czas nad wodą jest kąpielisko nad Zalewem Lubianka w Starachowicach. Jest to zbiornik rekreacyjny, który w upalne dni przyciąga do siebie rzesze mieszkańców, jak i turystów, odwiedzających Świętokrzyskie. Akwen znajduje się w samym centrum Starachowic, co jest niewątpliwie wielkim atutem. 

 

 

 

 

Można tu miło spędzić czas bez konieczności dalszych wyjazdów. Niewątpliwe atuty tego miejsca to przede wszystkim: wypożyczalnia sprzętu wodnego, strzeżone kąpielisko, molo, wydzielone strefy do pływania, przystań żeglarska, punkty małej gastronomii.

 

 

 

 


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Starachowicach


Kąpielisko nad Zalewem Borków


Kolejna z propozycji jest również wyjątkowa. Kąpielisko nad Zalewem Borków to doskonały sposób na wypoczynek i spędzenia wolnego czasu w województwie świętokrzyskim. Ta propozycja powinna szczególnie przypaść do gustu mieszkańcom Kielc i okolic. Od wielu lat Borków jest popularnym miejscem wypoczynku Kielc i pobliskich miejscowości. To, co charakteryzuje to miejsce to malownicze położenie i wspaniała przyroda - w środku lasu jodłowego, w dolinie rzeki Belnianki. 

 

 

Nad bezpieczeństwem osób tu wypoczywających czuwają wykwalifikowani ratownicy WOPR. Sama plaża to około 300 m powierzchni, na której znajdują się punkty gastronomiczno-handlowe, bezpłatne toalety, wypożyczalnia sprzętu wodnego, boisko do siatkówki plażowej oraz atrakcje dla najmłodszych. Powierzchnia lustra zalewu wynosi 36 ha. W okresie letnim organizowane są tu liczne imprezy i koncerty, urozmaicające wypoczynek. Atrakcyjność miejsca podkreśla piękne molo i deptak spacerowy, jak też i porośnięta trawą wyspa, która znajduje się na samym środku zalewu.

 

 

 

 


Oto oferty noclegowe w Borkowie


Zbiornik wodny Morawica


Naszą podróż po kąpieliskach w województwie świętokrzyskim kończymy na zbiorniku wodnym Morawica, który jest bez wątpienia prawdziwym rajem dla wędkarzy i dla osób wypoczywających w okresie letnim. Można tu miło spędzić czas w gronie rodziny lub znajomych. Warto podkreślić, że zbiornik ten posiada piękne molo, z którego możemy podziwiać malownicze widoki. Liczy ono 24 metry długości i 5,5 m szerokości. 

 

 

fot. moorauge / zdjecia.nocowanie.pl

 

Okres letni, co warto zaznaczyć, charakteryzuje się oblężeniem turystów, licznie przybywających na kąpielisko. To bez wątpienia doskonała propozycja na spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Osoby przebywające na terenie kąpieliska znajdują się pod stałym nadzorem ratowników WOPR. Dzięki znajdującej się tu wypożyczalni sprzętu wodnego, można bezpiecznie uprawiać sporty wodne. Dzięki bliskiej obecności lasów, miejsce to jest bardzo atrakcyjne do relaksu i spacerów.

 

 

Chata pod Dębem

Chata pod Dębem

Daleszyce, ul. Podmarzysz

Agroturystyka Daleszyce 9.9
Agroturystyka Ibiza

Agroturystyka Ibiza

Morawica, ul. Chęcińska

Agroturystyka Morawica 9.7
HOTEL RUMCAJS

HOTEL RUMCAJS

Morawica, ul. Kielecka

Kwatery i pokoje Morawica 10.0

 

 


Zaplanuj swój pobyt i wybierz nocleg w Morawicy


Mamy nadzieję, że wakacje w województwie świętokrzyskim będą obfitować we wspaniałe przeżycia, związane również z wypoczynkiem nad woda. Korzystajmy ze sprzyjającej aury i cieszmy się czasem, spędzonym w gronie rodziny lub znajomych.
Następny artykuł Kręte, strome, czy...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej