Biroturystyka - nowy trend podróżowania. Gdzie się wybrać?

Biroturystyka - nowy trend podróżowania. Gdzie się wybrać?

Polska oferuje wiele wyjątkowych miejsc, które lubimy odkrywać o każdej porze roku. Nie powinno być żadnym zaskoczeniem również to, że coraz częściej pojawiają się różnorodne trendy turystyczne, które cieszą się popularnością wśród określonej grupy osób. Do takiej kategorii, na pewno należy zaliczyć biroturystykę. Na czym polega i gdzie ją najlepiej praktykować?

Rozpoczynający się już niedługo sezon letni powoduje, że coraz chętniej organizujemy rozmaite podróże. Najchętniej wybieranymi kierunkami są oczywiście miejscowości nad wodą, ale i na szlakach górskich można spotkać miłośników krokusów i zdobywania górskich szczytów.


Sprzyjająca pogoda sprzyja licznym aktywnościom, ale nie oznacza to, że muzea w Polsce i inne wyjątkowe miejsca w Polsce świecą pustkami. Wręcz przeciwnie. To świetna okazja, by praktykować trend turystyczny, który staje się coraz popularniejszy i jest określany jako biroturystyka.


Zastanawiasz się, jakie trendy będą obecne w podróżach w 2023 roku. Sprawdź: Trendy turystyczne na 2024 rok. Jak będziemy podróżować i wypoczywać?


Biroturystyka - co to takiego?


Biroturystyka to nic innego, jak turystyka piwna,  która zyskuje coraz większą popularność w Polsce. Nasz kraj słynie z produkcji różnorodnych piw, które cieszą się uznaniem zarówno w kraju, jak i za granicą. Dlatego też wiele osób zainteresowanych jest poznanie polskiej kultury piwnej oraz odwiedzaniem browarów i piwnych restauracji. Z tą tematyką związane są atrakcje turystyczne, które możemy odkrywać zarówno w górach, jak i w innych częściach Polski.



fot. Nocowanie.pl

Nawiązując do atrakcji, są to przede wszystkim trasy turystyczne skupione wokół piwa, które obejmują zwiedzanie browarów, degustacje różnych rodzajów piw oraz poznawanie historii i tradycji związanych z produkcją piwa. Takie trasy turystyczne są organizowane w różnych regionach Polski. Mogą je odwiedzać m.in. ci turyści, którzy wybrali apartamenty Dolny Śląsk, czy też zdecydowali się odwiedzić Wielkopolskę, Pomorze lub Mazowsze.


Wiele browarów w Polsce organizuje także własne wycieczki i degustacje dla turystów, podczas których można poznać proces produkcji piwa oraz spróbować różnych jego odmian. Oprócz tego, w Polsce działa wiele piwnych festiwali i imprez, takich jak Grodziskie Piwobranie, Chmielaki Krasnostawskie czy Warszawski Festiwal Piwa.


Zobacz również: TOP 5 miejsc w Polsce dla miłośników postindustrializmu


Warto dodać, że w Polsce istnieje również ruch craftowy, czyli produkcja piwa rzemieślniczego, która cieszy się dużą popularnością wśród miłośników piwa. Craftowe browary można odwiedzać i degustować ich produkty w piwnych pubach i restauracjach.


W sumie, turystyka piwna w Polsce ma wiele do zaoferowania i może być świetną okazją do poznania lokalnych tradycji i kultury piwnej, a także do degustacji różnorodnych smaków piwa.


W których miejscach praktykować biroturystykę w Polsce?


Okazuje się, że miejsc w Polsce, w których biroturystyka jest obecna na każdym kroku, jest całkiem sporo. Niektóre z tych miejsc cieszą się dużym zainteresowaniem turystów z całej Polski. Z powodzeniem, mogą je odwiedzać m.in. ci turyści, którzy zdecydowali się na noclegi w Beskidach, ale nie tylko.


Jeśli zależy Ci, by poznać historię piwowarstwa w Polsce, to podczas swojego urlopu, możesz odwiedzić wyjątkowe muzea, które prezentują najważniejsze informacje o tej tematyce, w bardzo ciekawy i najczęściej - multimedialny sposób. Gdzie warto się wybrać?


  • Centrum Wycieczkowe Tyskich Browarów Książęcych


Wszystkie osoby, które wybrały apartamenty Tychy, koniecznie powinny odwiedzić Centrum Wycieczkowe Tyskich Browarów Książęcych. Znajduje się ono na terenie historycznej wytwórni piwa Książęce. Muzeum to prezentuje historię piwowarstwa na Śląsku oraz opowiada o procesie produkcji piwa. W muzeum znajdują się m.in. historyczne maszyny i narzędzia używane do produkcji piwa oraz zbiory związane z historią browarów na Śląsku.


Sprawdź noclegi w Tychach:





  • Muzeum Browaru Żywiec w Żywcu


Pozostając w województwie śląskim, dobrze jest przenieść się kawałek dalej - do Beskidu Żywieckiego, w którym znajduje się Muzeum Browaru Żywiec w Żywcu


Poznaj: Żywiec na weekend - co warto zobaczyć?



Muzeum Browaru Żywiec

Muzeum Browaru Żywiec

Żywiec, ul. Browarna

Muzea Żywiec 9.6


Każdy, kto zdecyduje się odwiedzić tę wystawę, będzie mógł poznać historię i wszelkie szczegóły, związane z produkcją tego trunku. To doskonała propozycja, zarówno na słoneczne, jak i deszczowe dni. Warto odpowiednio wcześniej zarezerwować bilety przez internet, bo może się okazać, że ich dla nas po prostu zabraknie. Muzeum zostało zlokalizowane w starych piwnicach Browaru Żywiec, które niegdyś pełniły funkcję leżakowni. W 18 salach zgromadzone zostały wszelkie pamiątki, które obrazują historię browaru. Zwiedzający mogą zapoznać się z historią żywieckiego producenta piwa, przejść się po replice XIX-wiecznej uliczki, czy zajrzeć do galicyjskiej karczmy. Zwiedzanie zakończone jest degustacją piwa lub soku dla osób niepijących alkoholu.


Zaplanuj swój pobyt i sprawdź noclegi w Żywcu:



WIDOKówka

WIDOKówka

Żywiec, ul. Działy Zadzielskie

Domki Żywiec 10



  • Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży


Wszystkie osoby, które zdecydowały się na noclegi na Podlasiu, powinny odwiedzić Łomżę i znajdujące się tu Muzeum Północno-Mazowieckie, w którym znajduje się wystawa poświęcona lokalnemu trunkowi.



fot. matowski / zdjecia.nocowanie.pl

Przeczytaj: Łomża i okolice - co warto zobaczyć?


Muzeum to prezentuje historię piwowarstwa w regionie łomżyńskim oraz opowiada o produkcji piwa na przestrzeni wieków. W muzeum znajdują się m.in. narzędzia i maszyny używane do produkcji piwa, a także zbiory związane z tradycją piwowarską regionu.


Wybierz dla siebie domki na Podlasiu:





  • Zwiedzaniu Browaru Lubicz w Krakowie


Również stolica Małopolski daje taką możliwość. Browar Lubicz w Krakowie to jedno z najnowocześniejszych i największych browarów rzemieślniczych w Polsce. Browar ten zlokalizowany jest w zabytkowych budynkach Starej Słodowni, zlokalizowanych w centrum miasta, co sprawia, że jest to idealne miejsce do zwiedzania dla turystów.



fot. Nocowanie.pl

Sprawdź: Weekend w Krakowie. Zobacz mniej znane krakowskie zabytki


Zwiedzanie Browaru Lubicz to nie tylko okazja do poznania procesu produkcji piwa, ale także do zapoznania się z historią galicyjskiego browarnictwa w Krakowie. Podczas wycieczki po browarze, można zobaczyć maszyny i urządzenia, które są wykorzystywane do produkcji piwa, a także poznać tajniki procesu warzenia piwa. Oprócz tego, przewodnik opowie o historii browarnictwa w Krakowie oraz o różnych odmianach piwa, które są produkowane w Browarze Lubicz. Po zwiedzeniu browaru, można skorzystać z degustacji piwa.


Tutaj znajdziesz noclegi w Krakowie:





Jak widać, biroturystyka jest obecna niemal w każdej części naszego kraju. Rozpoczynający się sezon letni może być odpowiednim czasem na rozpoczęcie przygody z taką formą turystyki.

Następny artykuł Zimowe atrakcje nad morzem....

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!