Pomysły na polskie wakacje. Mielno

Pomysły na polskie wakacje. Mielno

Przesuwając palcem po mapie Pomorza Zachodniego, trafimy na wiele atrakcyjnych miast i miasteczek, w których warto spędzić wakacyjny urlop. Jednym z takich miejsc jest Mielno - popularny wakacyjny kurort o charakterystycznym mikroklimacie i imprezowej atmosferze.

Mielno nazywane jest stolicą nocnego życia. Znajdują się tam liczne puby, bary, dyskoteki i restauracje. Za dnia miasto także nie pozwala się nudzić. Odwiedzający znajdą tam idealne warunki do wypoczynku, jak i aktywnej rekreacji. Najwięcej osób gromadzi się na szerokiej, piaszczystej plaży. Czystość wody i bezpieczeństwo kąpielisk potwierdza otrzymanie przez miasto międzynarodowej Błękitnej flagi. Jest to wyróżnienie przyznawane kąpieliskom spełniającym rygorystyczne normy.

Poza kąpielami morskimi i słonecznymi, budowaniem zamków z piasku i maratonem po pobliskich lodziarniach i restauracjach, miasto oferuje wiele atrakcji. W Parku Linowym Tukan na szukających wrażeń turystów czeka aż dziewięć tras z przeszkodami o różnym stopniu trudności. Fani wodnych szaleństw mogą skusić się na przyjemną wycieczkę po oddzielonym od Bałtyku kilometrową mierzeją Jeziorze Jamneńskim. Do wyboru są jachty, rowery wodne, motorówki i kajaki. Dużą popularnością cieszą się także rejsy statkiem “Mila”.

Gwarną atmosferę panującą w okresie wakacyjnym, wyciszy spacer malowniczą aleją lipową,  prowadzącą do pobliskiego Mielenka. Dobrym pomysłem jest też zwiedzanie miasta i okolicy pedałując na rowerze. Na zachód od Mielna leżą warte uwagi urokliwe miejscowości i wsie rybackie. Polecamy wybrać nadmorski szlak, który jest częścią międzynarodowego szlaku rowerowego. Na trasie prowadzącej brzegiem Morza Bałtyckiego, spotkamy wiele pomników przyrody i zabytków.

Obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Mielna jest spacer promenadą, z której rozciąga się piękny widok na morze oraz miasto. Zadaniem każdego odwiedzającego jest zrobienie sobie zdjęcia z pomnikiem morsa, symbolem Międzynarodowych Zlotów Morsów co roku organizowanych w mieście. Kolejnym charakterystycznym elementem miasta jest pomnik Jelenia, oddający naturalne rozmiary dzikiego zwierzęcia.
Ciekawą atrakcją turystyczną jest grodzisko słowiańskie, znajdujące się na skraju Koszalińskiego Parku Nadmorskiego. W okresie wakacyjnym prowadzone są tam pokazy rzemiosła i walk. Można także posłuchać opowieści o dawnym życiu Słowian i skosztować jadła i napitków.

Co warto zobaczyć w okolicy Mielna? W niedalekiej Dobrzycy naszym oczom ukaże się eksplozja kolorów, a w powietrzu unosić będzie się zapach kwitnących kwiatów. Wszystko za sprawą znajdujących się tam Ogrodów Tematycznych Hortulus. W pobliżu powstał też największy labirynt grabowy zajmujący powierzchnię 1 ha. W jego środku napotkamy ponad 20-metrową wieżę widokową, z której ujrzeć można piękno okolicznych wiosek i ogrodów.
Drugą co do wielkości latarnię morską w Polsce zobaczymy w niedalekich Gąskach. Widok z liczącej prawie 140 lat latarni robi duże wrażenie. W oddalonych o kilka kilometrów Chłopach podziwiać możemy tradycyjny układ rybackiej osady. Jest to jedyna wieś w Polsce z zachowanymi budynkami w stylu szachulcowym.

Mielno to miasto typowo turystyczne, z łatwością więc znajdziesz tam miejsce noclegowe spełniające Twoje wymagania. Wejdź i zobacz: noclegi w Mielnie.

 

fot. Razvan Narcis Ticu (Unsplash.com CC0)

Następny artykuł Przyjedź do Krakowa na...

Komentarze (2)

Janek

23 dni temu
świetny poradnik

Kamila

Mielno uwielbiam :) Jeździmy z chłopakiem co roku i jeszcze się nam nie znudziło. Zawsze zatrzymujemy się w hotelu unitral a na kawę uwielbiamy chodzić do takiej cudnej kawiarni przy plaży :)

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!