Bożonarodzeniowe jarmarki w regionie. Poczuj świąteczną atmosferę

Bożonarodzeniowe jarmarki w regionie. Poczuj świąteczną atmosferę

Świąteczne jarmarki goszczą w wielu polskich miastach – moda na organizowane takiego wydarzenia nie mogła ominąć terenu Warmii i Mazur. Uroczo przystrojone kramy z rękodziełem i regionalnym jedzeniem poprawiają humor i wprawiają w świąteczny nastrój.

Jarmarki świąteczne w regionie


Wizyta na świątecznym jarmarku to dobry sposób na spędzenie popołudnia. Zapach choinek, grzanego wina z goździkami i kolędy w kilka chwil napełniają nas bożonarodzeniową radością. To również doskonała okazja, by zaopatrzyć się w oryginalne ozdoby i podarunki dla najbliższych. Warto więc dowiedzieć się, które miasta organizują podobne wydarzenia.

Już w najbliższy weekend (sobota 8 grudnia) w Mrągowie odbędzie się Jarmark św. Mikołaja, podczas którego będzie można zrobić przedświąteczne zakupy. Tego dnia na dzieci mają czekać animatorzy, zachęcający do wspólnej zabawy i wysłania listu do Mikołaja, w czym pomagać będą Elfy. A jeśli o pomaganiu mowa, to jarmark stanowi ku temu doskonałą okazję – tego dnia organizowana jest akcja adopcyjna zwierzaków ze schroniska, można również przynosić karmę oraz koce, które na pewno przydadzą się zimą.

Jarmark Bożonarodzeniowy zostanie zorganizowany także w Piszu. Zapraszamy na Plac Daszyńskiego w sobotę 14 grudnia od godziny 11:00. Będzie to okazja do zrobienia przedświątecznych zakupów. O dobry nastrój zadbają grupy kolędnicze, wykonujące kolędy, pastorałki i bożonarodzeniowe piosenki.

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w weekend 15 i 16 grudnia. To propozycja dla osób, które szukają regionalnych wyrobów – na stoiskach znajdzie się ceramika, tkaniny oraz ozdoby choinkowe, a oprócz tego wspaniałe potrawy. Kiermaszowi towarzyszyć będą warsztaty malowania bombek choinkowych.

Jarmark Bożonarodzeniowy wraz z Wigilią Miejską odbędzie się 16 grudnia na Pasażu Portowym w Giżycku. W programie znalazł się Świąteczny Kiermasz Rozmaitości, koncerty kolęd, rodzinne konkursy z nagrodami, degustacja potraw wigilijnych oraz akcje charytatywne.

Jarmark świąteczny jest jednym z punktów programu wydarzenia Świąteczne Spotkania Elblążan, które zostaną zorganizowane 15 i 16 grudnia na Starym Mieście w Elblągu. Swoją obecność zapowiedziało kilkudziesięciu wystawców – na ich stoiskach znajdzie się rękodzieło, wypieki i tradycyjne wigilijne potrawy. Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji, takich jak piernikowa chatka i grota św. Mikołaja. Punkt kulminacyjny stanowić będą koncerty. W tym roku na scenie pojawi się Magda Steczkowska (sobota) oraz Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem (niedziela).

Największy w regonie – Warmiński Jarmark Świąteczny


Wydarzeniem organizowanym z największym rozmachem na pewno jest Warmiński Jarmark Świąteczny w Olsztynie. W tym roku przypada jego jubileuszowa dziesiąta edycja – jak zwykle nie zabraknie atrakcji i ciekawych spotkań. A kolorowe iluminacje staromiejskich kamieniczek ponownie wzbudzą zachwyt wszystkich gości jarmarku.

Od 13 do 16 grudnia na staromiejskim rynku stać będzie zabytkowa, ponad stuletnia karuzela wenecka. Przejażdżka nią to duża atrakcja nie tylko dla dzieci, które równie chętnie korzystają z kolejki św. Mikołaja. Warto wspomnieć, że każdego roku gościem honorowym Warmińskiego Jarmarku Świątecznego jest Święty Mikołaj z Rovaniemi w Laponii.

W tym roku atrakcje jarmarku wzbogaci Świąteczny Konwój Radia ZET oraz świąteczna ciężarówka Coca-Coli.

fot. freestocks.org / Pexels.com CC0

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również