Co z tą wiosną? Sprawdź prognozę pogody!

Co z tą wiosną? Sprawdź prognozę pogody!


Któż z nas nie czeka na wiosenny wybuch zieleni, ogrzewające promienie słońca czy blisko 20 stopniowe temperatury... Kwiecień to właśnie ten moment wyczekiwania. Na prawdziwą wiosnę. Tymczasem jakoś w tym roku pogoda nas nie rozpieszcza. Co z tą wiosną? Sprawdzamy!

Kwiecień plecień, bo przeplata: trochę zimy, trochę lata! Tymi słowami bez wątpienia można opisać kwiecień 2021. Bywa ciepło, słonecznie, deszczowo, zimno i mroźnie. Nie ma nudy. Jednak my jesteśmy spragnieni wiosny! Marzą nam się ciepłe promienie słońca, które ogrzewają naszą twarz, kilkunastostopniowe temperatury i powiew świeżości.

Co tymczasem mamy? Chłód, wiatr i nocne przymrozki. Tak więc: co z tą wiosną? Sprawdzamy!


Pogoda na kwiecień 2021. Co z wiosną?


Zima, pandemia i ciągłe siedzenie w domu powoli wykańcza każdego. Marzy nam się ciepło, spacery wśród zieleni i ...po prostu – wiosna. Tymczasem tegoroczna wiosna nas nie rozpieszcza. Jest marudna i humorzasta. Kiedy nastąpi wybuch ciepła, zieleni i świeżości? Odpowiadamy!

Prognozy pogody na kwiecień 2021 nie są zadowalające. Według synoptyków przez większość kwietnia utrzymywać się będzie temperatura około 10 stopni Celsjusza. W prognozach długoterminowych zapowiadano burze, przymrozki, a nawet opady śniegu. I to niestety się sprawdza.

Przełom marca i kwietnia był cudowny. Ciepły, słoneczny – prawdziwie wiosenny. Nie trwało to jednak długo. Chwilę później padał deszcz, deszcz ze śniegiem, śnieg lub krupa śnieżna. Co dalej?

Druga dekada kwietnia zapowiada się cieplej. Ponownie ciepłe powietrze ma napływać z południowego zachodu Europy. Jak zapowiadają synoptycy, w okresie od 12 do 19 kwietnia 2021 temperatura wzrośnie do okolic normy wieloletniej – kilkanaście stopni. Zrobi się wyraźnie cieplej i wiosennie. Jednak pogoda może być zmienna i różnić się w zależności od regionu Polski.

Silne ocieplenie do Polski powinno nadejść na przełomie kwietnia i maja. Tak wynika z prognoz na ten okres. Jeśli sprawdza się zapowiedzi synoptyków, mielibyśmy ciepłą majówkę!

Dom Z Bali Paweł

Dom Z Bali Paweł

Giżycko, ul. ul. Lawendowa

Domki 10.0
Mazurska Chatka

Mazurska Chatka

Zyzdrojowy Piecek, ul. Zyzdrojowy Piecek

Agroturystyka


Majówka 2021. Jaka będzie pogoda?


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił już prognozę pogody na kwiecień i maj, dotyczącą spodziewanych temperatur, jak i opadów deszczu. Jak się okazuje, dopiero pod koniec kwietnia możemy spodziewać się cieplejszych dni.

Na przełomie kwietnia i maja nasze termometry wskażą prawdopodobnie około 20°C. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków, tegoroczna majówka będzie zwiastowała ciepłe lato.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podaje również, że według modelu WRF-CFS w najbliższych tygodniach nastąpi stopniowe ocieplenie w całym kraju.

- W całej Polsce, zarówno średnia miesięczna temperatura powietrza, jak i miesięczna suma opadów atmosferycznych powinna kształtować się w zakresie normy wieloletniej z lat 1981-2010 – czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Do końca drugiej dekady kwietnia maksymalna temperatura w całej Polsce wynosić będzie kilkanaście stopni, w kolejnych dekadach od 10 do 20 st. Co później? Później będzie ciepła majówka! Do 22 stopni w centralnej Polsce!

Następny artykuł Kiedy luzowanie obostrzeń?...

Komentarze

Zobacz również