Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu. Nowa atrakcja w Wielkopolsce!

Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu. Nowa atrakcja w Wielkopolsce!


Ścieżki w koronach drzew to jedyne w swoim rodzaju atrakcje, bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Jeszcze niedawno, by móc spacerować pośród szczytów drzew musieliśmy jechać za granicę. Obecnie takie atrakcje są już dostępne w Polsce. I nie tylko na południu kraju. W Wielkopolsce też. Nie wierzysz? Zapraszamy do Poznania!

Wielkopolska kryje w sobie wiele wspaniałych atrakcji turystycznych. Całkiem niedawno (w 2020 roku) pojawiła się kolejna – ścieżka w koronach drzew. Gdzie? W Poznaniu! Wysoka jest na 13 metrów, położona w otoczeniu przyrody. Wyjątkowa kładka czeka na odwiedzających.


Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu. Nowa atrakcja w Wielkopolsce


To świetna wiadomość dla wszystkich miłośników spacerów w otoczeniu przyrody: Wielkopolska ma swoją własną ścieżkę w koronach drzew. W Poznaniu, nad doliną rzeczki Szklarki, tuż przy poznańskim ogrodzie zoologicznym.

Co warto wiedzieć? Poznańska ścieżka w koronach drzew ma ok. 250 metrów długości. W najwyższym miejscu wznosi się 13 metrów ponad ziemię. Jej częścią jest punkt wypoczynkowo-widokowy, z którego można podziwiać okoliczną przyrodę oraz usiąść pod wiatą.

Plac Wolności

Plac Wolności

Poznań, ul. plac Wolności

Rynki, Starówki, Place 8.6
Stary Rynek

Stary Rynek

Poznań, ul. Stary Rynek

Rynki, Starówki, Place 9.6
Centrum Kultury Zamek

Centrum Kultury Zamek

Poznań, ul. Św. Marcin

Ośrodki kultury 8.8


Zwiedzanie ścieżki. Jak się przygotować?


Z związku z trwającą pandemią koronawirusa, ruch na poznańskiej kładce jest jednokierunkowy – od strony Nowego Zoo do ulicy Czekalskie. Warto o tym pamiętać, planując podróż. Co ważne, podczas wędrówki ścieżką nie możemy pić alkoholu ani prowadzić ze sobą zwierząt.

Sama kładka jest drewniana, ale wokół niej rozciąga się las. Są leśne ścieżki, odrobina dzikiej przyrody i mieszkańcy okolicznych drzew. Wybierając się na spacer załóżmy więc wygodne obuwie i sportowe ciuchy. W innym przypadku – wędrówka może okazać się trudna.


Apartamenty Velvet

Apartamenty Velvet

Poznań, ul. Śniadeckich

Apartamenty 9.5
Very Berry Hostel

Very Berry Hostel

Poznań, ul. al. Marcinkowskiego

Hostele 8.8
Hotel TOPAZ Poznań Centrum ***

Hotel TOPAZ Poznań Centrum ***

Poznań, ul. Przemysłowa

Hotele 7.5


Jak dotrzeć do ścieżki w koronach drzew w Poznaniu?


Sposobów jest wiele. Transportem zbiorowym najwygodniej się wybrać w dni powszednie - od poniedziałku do soboty. Do Nowego Zoo kursuje linia autobusowa 184. Jeśli skorzystamy z tej opcji, z końcowego przystanku „Nowe Zoo” udajemy się wzdłuż ulicy Krańcowej. Po 200 metrach skręcamy w prawo i po krótkim spacerze dochodzimy do kładki.

Na miejsce dojedziemy także tramwajami (linia nr 6, 8), przez wszystkie dni w tygodniu. Decydując się na tramwaj, wysiadamy na przystanku „Mogileńska” i idziemy wzdłuż tej ulicy. Droga z przystanku do kładki mierzy ok. 1 km.

Kolejna opcja – rower. Okolice kładki obfitują w ścieżki leśne, dlatego dojazd rowerem jest prosty. Możemy dotrzeć na miejsce ulicą Krańcową. Kiedy dotrzemy do celu możemy pozostawić rower przed kładką (są stojaki rowerowe), albo wziąć go ze sobą i go prowadzić. Warto pamiętać jednak o tym, że jazda rowerem po ścieżce w koronach drzew jest zabroniona!

Wolicie podróż samochodem? Też da się zrobić. Na miejsce dojeżdżamy ulicą Krańcową. Tam znajdziemy dwa parkingi: bliżej kładki, tuż przy Nowym Zoo (płatny) i dalej, przy skrzyżowaniu z ulicą Wiankową (bezpłatny).


Następny artykuł 9 ciekawych miejsc blisko...

Komentarze

Zobacz również