Kiedy luzowanie obostrzeń? Są pierwsze dobre wiadomości!

Kiedy luzowanie obostrzeń? Są pierwsze dobre wiadomości!


Wszyscy z utęsknieniem czekamy na lato, możliwość wyjazdu i wypoczynek. Nadal jednak nie wiemy jak będą wyglądały tegoroczne wakacje. Czy obecne obostrzenia zostaną zniesione? Oficjalnych komunikatów nadal brak, ale pojawiają się już pierwsze zapowiedzi luzowania obostrzeń.

Na kartach kalendarza połowa kwietnia, lato zbliża się wielkimi krokami a my jesteśmy bardzo spragnieni wypoczynku. I mimo tego, że wciąż snujemy wakacyjne plany, wysyłamy zapytania do właścicieli obiektów noclegowych, a nawet dokonujemy rezerwacji, nadal nie mamy pewności czy nasz urlop dojdzie do skutku.

Oficjalnych komunikatów ze strony rządu ciągle brak. Informacje o nowych obostrzeniach czy też ich znoszeniu pojawiają się co tydzień. Zapewne więc w najbliższych dniach odbędzie się kolejna konferencja prasowa, podczas której dowiemy się co czeka nas od 19 kwietnia.

Polscy przedsiębiorcy, jak i turyści coraz głośniej domagają się jednak, by rządzący przedstawili plan na nadchodzące miesiące. Niestety planu wciąż nie ma. Pojawiają się za to publiczne wypowiedzi przedstawicieli rządu. A z nich jasno wynika, że sezon wakacyjny będzie wyglądał „w miarę normalnie”.


Wakacje 2021 bez obostrzeń? Wszystko wskazuje na to, że będziemy wracali do normalnego funkcjonowania


W jednym z ostatnich wywiadów szef resortu zdrowia Adam Niedzielski został zapytany o to, jak jego zdaniem będą wyglądały tegoroczne wakacje oraz przyszły rok szkolny. Odpowiedź ministra zdrowia daje nadzieję i pozwala nieco odetchnąć.

 

Myślę, że w wakacje będziemy wracali do normalnego funkcjonowania. Nowy rok szkolny powinien się rozpocząć normalnie od września. Czwarta fala, jeżeli się pojawi, to ze względu na zbudowaną odporność oraz dzięki programowi szczepień, nie będzie już miała takich rozmiarów jak fale poprzednie. Wojna trwa, ale jesteśmy już po lądowaniu w Normandii


- mówi w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” Adam Niedzielski.

Minister zdrowia zapytany został także o to, czy już nigdy nie wrócimy do czasów sprzed pandemii. Co odpowiada?

W pewnym sensie nie wrócimy. Dziś społeczeństwa, nie tylko polskie, mają dużo większą świadomość zagrożeń epidemicznych niż jeszcze rok temu. Tu chodzi o naszą odpowiedź na pewne zagrożenia, w tym szczególnie te epidemiczne. Ona będzie po prostu inna. Jeśli dowiemy się o jakimś nowym wirusie, który pojawił się gdzieś na świecie, to będziemy reagowali o wiele bardziej zdecydowanie. Szybciej będziemy wprowadzali różnego rodzaju środki bezpieczeństwa i ograniczenia. Także dlatego, że tych zagrożeń w kolejnych latach będzie coraz więcej.


- prognozuje Adam Niedzielski.


Chłopy Beach Resort

Chłopy Beach Resort

Chłopy, ul. Kapitańska

Domki 9.5
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Domki na Berdzie

Domki na Berdzie

Polańczyk, ul. Zawóz

Domki 9.7


Wakacje 2021. Jakie kierunki letnich podróży preferują Polacy?


Zainteresowanie wyjazdami wśród polskich turystów wciąż rośnie. Mimo braku oficjalnych zapowiedzi ze strony rządu, Polacy liczą na to, że wakacje 2021 będą wyglądały „w miarę normalnie” a wyjazdy będą możliwe.

 

Liczba zapytań o wolne miejsca noclegowe w sezonie letnim rośnie z dnia na dzień. Które miejscowości są najchętniej wybierane prze turystów? Ostatnie dwa miesiące jasno wskazują, że numerem jeden wakacyjnych podroży Polaków będzie morze. Sarbinowo, Łeba, Władysławowo, Ustronie Morskie, Pobierowo, Mielno, Ustka, Jastarnia i Karwia – te miejscowości znajdują się w pierwszej dziesiątce.


Co poza morzem? Oczywiście – Zakopane. Poza tym sporo zapytań trafia do obiektów noclegowych w Solinie, Polańczyku czy Karpaczu.

Planujesz wypoczynek w sezonie letnim? Nie zwlekaj – rezerwuj już dziś.Następny artykuł Wyjazd służbowy. Jak go...

Komentarze (1)

Anoninowo

24 dni temu
Minister zdrowia to chyba wróżbita jakiś. On już wszystko wie co będzie w przyszłości

Zobacz również