Cudze chwalicie, swego nie znacie. Odkryj wyjątkowe miejsca w Polsce

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Odkryj wyjątkowe miejsca w Polsce

Nadchodzący sezon letni sprzyja weekendowym lub zdecydowanie dłuższym wyjazdom. Nie od dziś mówi się o tym, że Polska ma wiele wspaniałych miejsc do zaoferowania. Dlatego też słuszne wydaje się być stwierdzenie, że cudze chwalicie, a swego nie znacie. W tym artykule przedstawione zostały miejsca, które śmiało mogą konkurować z tymi światowymi i najbardziej znanymi atrakcjami.

Poczuć namiastkę świata w naszej pięknej Polsce? To możliwe. Może zdarzyć się tak, że z istnienia niektórych z niżej wymienionych miejsc, nawet nie zdajecie sobie sprawy. Zamiast odwiedzać ciągle te same miejsca, warto obrać inny kierunek podróży i odkryć nowe, niesamowite punkty na mapie Polski. Wiele z nich na pewno znajduje się w pobliżu Waszego miejsca zamieszkania.


Pandemia koronawirusa spowodowała, że podróż po świecie jest w dużym stopniu ograniczona. Pozostaje nam urlop w Polsce, co ma swoje przełożenie również z rezerwacjach dokonywanych przez turystów na nadchodzące wakacje. Ponad połowa Polaków spędzi wakacje 2021 w Polsce. Na słuszność stwierdzenia,  że w Polsce można znaleźć również odpowiedniki tych bardziej znanych miejsc z Europy lub ze świata, przygotowaliśmy zestawienie, które pozwoli poczuć Wam namiastkę tych zagranicznych podróży. Śmiało możecie się tu wybrać np. na wycieczkę jednodniową lub podczas nadchodzących wakacji. Mamy dużą nadzieję, że sytuacja związana z zachorowaniami szybko się unormuje i podróżowanie po Polsce, Europie i świecie będzie wkrótce możliwe.


Poczuj się jak w popularnych zagranicznych miejscowościach i odkryj wyjątkowe miejsca w Polsce


Przygotowane przez nas zestawienie ma charakter subiektywny i ma na celu pokazanie miejsc, które są swego rodzaju namiastką tych bardziej znanych miejsc. Dobrze się składa, bo wszystko to możemy mieć tu i teraz, na wyciągnięcie ręki. Co zatem warto zobaczyć i które miejsca zobaczyć? Sprawdźmy!
  • Polska Wenecja


Wenecja to popularna włoska miejscowość, która niemal w całości położona jest na wodzie. Wyróżnia się kanałami i gondolami, którymi przewożeni są turyści, wypoczywający w tej miejscowości. To nieodłączny element związany z tą właśnie miejscowością - zauważalne jest to w albumach, przewodnikach, filmach, czy na ogólnodostępnych zdjęciach w wielu światowych mediach.


Czy wiesz, że w Polsce znajduje się odpowiednik tej bardziej znanej Wenecji? Takim mianem określa się Lidzbark Warmiński, czyli popularna miejscowość turystyczna, znajdująca się na Warmii i Mazurach. Jest to na pewno swego rodzaju perła regionu, która przede wszystkim wyróżnia się malowniczym położeniem w widłach rzek Łyny i Symsarny. Nie powinno zatem dziwić nikogo porównanie do włoskiej Wenecji, bo rzeki wijące się przez miasto oraz kilkanaście mostów i kładek sprawiają, że miejscowość ta wyróżnia się wyjątkowym i romantycznym urokiem. Największym zabytkiem i wizytówką miasta jest imponujący zamek biskupów warmińskich, ale nie brakuje tu też innych wartych odwiedzenia miejsc, przede wszystkim tych wpisanych do rejestru zabytków.


Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Lidzbarku Warmińskim

  • Polskie Malediwy


Kolejny kierunek podróży, jakim są Malediwy, cieszy się niezwykłym zainteresowaniem turystów, którzy uwielbiają plażowanie i wypoczynek nad morzem. Wyróżnikiem tego wyspiarskiego państwa na Oceania Indyjskim jest przede wszystkim klimat, lazurowa barwa wody i możliwość wypoczynku pod palmami.


Każdy, kto chciałby zobaczyć Malediwy, może to zrobić również w Polsce. Wystarczy, że wybierzemy się do Jaworzna. Park Gródek, bo o nim mowa, to unikatowe miejsce na mapie Polski. Znajduje się tu zbiornik z turkusową wodą, kładką i ozdobną roślinnością. Będąc tutaj latem, można się poczuć niczym na wspomnianych wcześniej Malediwach. W związku z tym jest to miejsce chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi, głównie w sezonie letnim. Warto podkreślić, że w tym właśnie miejscu, a dokładniej w latach 70. znajdowało się wyrobisko, będące wysypiskiem odpadów komunalnych.


Niewątpliwie największą atrakcją jest tutejszy lazurowy zbiornik wodny, a także szerokie i długie ścieżki wśród zieleni. Wszystko to sprawia naprawdę niesamowite wrażenie, przez co spokojnie możemy się rozglądać, spacerować i podziwiać.


Wśród atrakcji, warto wspomnieć m.in. o wielkim wąwozie, w którym znajduje się Jezioro Wydra - dotrzemy tu podążając ścieżkami parku. Nad wodą usytuowano tu molo z kilkoma altankami. Możemy tu bardzo miło spędzić czas, o czym świadczą bez wątpienia liczne wrażenia i zdjęcia turystów, mających okazję tu być. Warto przekonać się o tym osobiście!


Więcej informacji znajdziesz tutaj: Park Gródek w Jaworznie - idealny pomysł na wakacyjny weekendGREYHOUSE

GREYHOUSE

Jaworzno, ul. Energetyków

Noclegi pracownicze
Noclegi Niwka

Noclegi Niwka

Sosnowiec, ul. Wojska Polskiego

Noclegi pracownicze 10.0
Tutaj znajdziesz propozycje noclegów w Jaworznie

  • Polskie piramidy


Ostatnie lata pokazały, że popularnym kierunkiem wśród wielu turystów jest również Egipt. Jest to spowodowane przede wszystkim względami historycznymi, jak i doskonale rozwiniętą bazą noclegów i możliwościami wypoczynku nad basenem, czy na plaży. Głównym celem są jednak piramidy - każdy chce zrobić sobie przy nich pamiątkowe zdjęcie i zapoznać się z ich dokładną historią.


Z pewnością niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że w Polsce również znajdziemy piramidy i co najważniejsze, są one starsze od tych, które znajdują się w Egipcie. Naukowcy nie mają wątpliwości, że tego typu grobowce były budowane nad Wisłą ok. 1000 lat wcześniej niż nad Nilem. Gdzie je znajdziemy w Polsce? Najstarsze z nich znajdują się na Kujawach, a dokładniej w Gaju Stolarskim - liczą one ponad 5500 lat. Najbardziej okazałe mierzyły ponad 100 metrów długości, a ich wierzchołki sięgały 5 metrów. Zostały usypane z tysięcy ton ziemi i wielkich głazów.


To nie jedyne miejsce z piramidami w Polsce. Można je zobaczyć również w Rapie na Warmii i Mazurach, w Różanowie na Opolszczyźnie, w Zagórzanach w Małopolsce, w Międzybrodziu koło Sanoka, czy w Wągrowcu w Wielkopolsce.


Tutaj znajdziesz noclegi w Rapie, Różanowie i w Wągrowcu

  • Szwajcaria Kaszubska


Każdy, kto choć raz miał okazję być w Szwajcarii, doskonale zdaje sobie sprawę, jak wyjątkowe jest to państwo. Wspaniałe Alpy, niezwykłe krajobrazy, liczne zabytki, szwajcarskie słodycze, sery i zegarki. Pewne jak w szwajcarskim banku jest również to, że odpowiednik tego państwa można znaleźć również w Polsce, a dokładniej w jednym regionie.


Jeśli planujesz spędzić wakacje wśród pięknych i czystych łąk oraz pastwisk alpejskiej Szwajcarii, to koniecznie wybierz się na Kaszuby. Każdy powinien zauważyć, że region ten praktycznie niczym nie ustępuje szwajcarskim pejzażom. Nie przez przypadek o Kartuzach położonych w centralnej części Pojezierza Kaszubskiego mówi się właśnie Szwajcaria Kaszubska.


Zastanawiasz się, czy wybrać Tatry, czy Alpy. Rozwiej swoje wątpliwości i poznaj: 7 rzeczy, w których Tatry są lepsze od Alp


Kaszuby mają naprawdę wiele do zaoferowania. Na terenie tego regionu znajduje się Park Narodowy z 34 jeziorami, ponad dziesięcioma rezerwatami przyrody oraz ponad 40 pomnikami przyrody. Znajdziemy tu ponad 135 gatunków ptaków łęgowych, wyjątkową dla tych terenów górską roślinność i przede wszystkim otoczone łąkami i lasami piękne jeziora i rzeki, gdzie czas płynie leniwie i powoli, a wspaniałe widoki dopełniają sielskiej atmosfery. Czy trzeba chcieć więcej?Apartament w Zaciszu

Apartament w Zaciszu

Kartuzy, ul. Melgrowa Góra

Apartamenty 10.0
Dom na Wzgórzu

Dom na Wzgórzu

Kartuzy, ul. Górna

Apartamenty 9.9
Pokoje u Gosi

Pokoje u Gosi

Kartuzy, ul. Mikołaja Reja

Kwatery i pokoje 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Wybierz dla siebie najlepszy nocleg na Kaszubach


  • Polskie Santiago de Compostela


Na sam koniec postanowiliśmy zostawić miejsce, które stanowi cel wielu pielgrzymek z całego świata. Santiago de Compostela, bo o nim mowa, miejscem spoczynku Św. Jakuba Większego, jednego z dwunastu apostołów. To również znany ośrodek kultu i cel pielgrzymek w Hiszpanii. Do Santiago de Compostela, które było w tamtym czasie jednym z trzech głównych celów średniowiecznego pątnictwa, wyruszali ludzie wszystkich stanów. 


Każdy, kto chciałby wybrać się na pielgrzymkę, a nie może pozwolić sobie na zagraniczny wyjazd, powinien wybrać się do Częstochowy, która uznawana jest za polski odpowiednik tego hiszpańskiego świętego miejsca. Miejsca te wiele różni, ale i wiele łączy. Jasna Góra stanowi cel pielgrzymek wielu Polaków i to niezależnie od pory roku – zespół klasztorny, sanktuarium i miejsce kultu maryjnego. Warto podkreślić, że znajdziemy tu również wiele dzieł sztuki, dary wotywne od wiernych, czy też słynny obraz Matki Bożej Częstochowskiej.Kwatery Prywatne Rydz

Kwatery Prywatne Rydz

Częstochowa, ul. Jana Kilińskiego

Kwatery i pokoje 10.0
Pokoje Gościnne Magnolia

Pokoje Gościnne Magnolia

Częstochowa, ul. ul. Św. Piotra

Kwatery i pokoje 9.8
Willa Ania

Willa Ania

Częstochowa, ul. Grunwaldzka

Wille 9.9
Oto popularne oferty noclegów w Częstochowie


Mamy nadzieję, że nasze porównanie tych miejsc przypadnie Wam do gustu i już przy pierwszej, możliwej okazji, poczujecie się jak podczas urlopu w znanym, zagranicznym miejscu. Odwiedź te miejsca i poczuj ich wspaniały klimat.Komentarze

Zobacz również