Aktualności

O Pradze krąży niezwykle krzywdzący stereotyp, jakoby miałoby być to miasto na jeden wieczór. Nieprawdą jest, że Praga dla turystów to tylko i wyłącznie nocne zwiedzanie. To czeskie miasto oferuje turystom naprawdę liczne atrakcje dopasowane do przeróżnych gustów. Jesteś ich ciekawy? Koniecznie zapoznaj się z naszą listą najciekawszych atrakcji w Pradze.
Czeskie zamki rozsławione są na cały świat. Jest ich w Czechach tak dużo, że kraj ten należy do europejskiej czołówki pod względem liczby pałaców i zamków. Co więcej, budowle te bardzo często zapierają dech w piersiach! Są wyjątkowe, często monumentalne, ale przede wszystkim interesują swoją historią. Specjalnie dla ciebie przygotowaliśmy zestawienie najpiękniejszych zamków w Czechach. Zapoznaj się z nim koniecznie przed wyjazdem na urlop do Czech!
Czechy to kraj, który zdecydowanie jest atrakcyjnym turystycznie miejscem. Najwięcej turystów pochodzi z krajów sąsiednich, ale wiele osób decyduje się na wycieczkę do Czech z dużo dalszych zakątków świata. Nic dziwnego, ponieważ Czechy zachęcają do odwiedzin wysokiej klasy zabytkami i wyjątkowymi atrakcjami, które przypadną do gustu każdemu bez wyjątku. Jeśli wybierasz się na wakacyjną podróż do Czech, to nie zwlekaj i zaplanuj ją już teraz. Poniżej przygotowaliśmy  specjalnie dla ciebie listę najciekawszych atrakcji w Czechach.
Cóż gorszego od posiadania żony może spotkać mężczyznę? - Chyba tylko brak żony.
Czechy to idealny kraj na urlop! Na turystów czeka tam mnóstwo atrakcji – przepiękna Praga, kilometry górskich szlaków, stacje narciarskie a oprócz tego również gorące źródła. Czeskie termy nie mają sobie równych, tutaj malownicze otoczenie i zabytki idealnie współgrają z nowoczesną ofertą wypoczynkową.
Blue Party to zespół złożony z trzech młodych, energicznych, kipiących od pomysłów i energii przyjaciół, którzy dla muzyki poświęcili całe swoje życie.
Litomyśl to nieduże miasteczko położone w połowie drogi pomiędzy Pragą a Ostrawą, bardzo blisko polskiej granicy. Jeśli więc szukasz urokliwego miejsca, w którym można spędzić ciekawy weekend, już nie musisz się wahać. W Litomyślu znajdziesz naprawdę wiele atrakcji.
Co warto zobaczyć we wschodniej części Czech? Naszym wyborem jest Hradec Králové, miasto, zachwyca już od pierwszego wejrzenia.
Planujecie urlop z rodziną? Lubicie uprawiać sport na świeżym powietrzu? Lipno nad Wełtawą może okazać się doskonałym miejscem na spędzenie wakacji! Ta maleńka czeska wioska pełna pensjonatów, apartamentów i hoteli stanowi prawdziwy raj dla aktywnych. Można tam pływać, jeździć na rowerze i spacerować w koronach drzew, rozkoszując się przepięknymi widokami Lasu Czeskiego – Szumawa oraz oddalonych Alp. Jakie inne atrakcyje kryją się pośród tego niezwykłego krajobrazu? 
Harrachov kojarzy nam się przede wszystkim z centrum sportów zimowych. To oczywiście prawda, ale miasteczko oferuje wiele innych atrakcji – większość turystów na pewno o nich nie słyszała.