Dzień miłośników ZOO. Które ogrody zoologiczne warto odwiedzić w Polsce?

Dzień miłośników ZOO. Które ogrody zoologiczne warto odwiedzić w Polsce?

Rozpoczynający się sezon letni to świetny moment, by odwiedzić jeden z ogrodów zoologicznych, które znajdują się w Polsce. Tak się składa, że w naszym kraju mamy kilka wartych uwagi tego typu miejsc, do których warto się wybrać z okazji Dnia Miłośników ZOO. Bo kiedy, jak nie teraz?

Ogrody zoologiczne w Polsce to te miejsca, które najchętniej odwiedzają wycieczki szkolne i rodziny z dziećmi. Można tu spotkać zwierzęta z całego świata. Wszystko jest zaprezentowane w bardzo ciekawej formie. Samo zwiedzanie trwa czasem dobrych kilka godzin. Wizyta w zoo to świetny pomysł na spacer i mile spędzony czas. Na wizytę w ogrodach zoologicznych, chętnie decydują się te osoby, które wybrały apartamenty w Warszawie lub noclegi we Wrocławiu.


Tak się składa, że nie tylko w tych dwóch miejscach można znaleźć popularne ogrody zoologiczne. W naszym kraju jest ich aż 25. Ta najstarsza placówka znajduje się w stolicy Dolnego Śląska i założono ją w 1865 roku. Żyje tu ponad 11 tys. zwierząt. Wiosna to najlepsza pora roku, bo odwiedzić ten i inny ogród zoologiczny w Polsce. Z racji Dnia Miłośników ZOO, postanowiliśmy zaprezentować Wam te najpopularniejsze i najlepsze miejsca do wspólnego wypadu z dziećmi.


Sprawdź również: Śladami dzikich zwierząt w Polsce. Gdzie się wybrać i co zobaczyć?


Dzień Miłośników ZOO - jaka jest jego idea i kiedy wypada?


Odpowiadając na pytanie kiedy wypada Dzień Miłośników ZOO, trzeba zaznaczyć, że jest to zawsze ta sama data. A to dzień 8 kwietnia. To świetny moment, by udać się do pobliskiego ogrodu zoologicznego, by nieco lepiej poznać życie tych dobrze znanych i egzotycznych zwierząt. Mimo, że odwiedza się ogrody zoologiczne dość rzadko, to można to zrobić choćby teraz i zaraz. Szczególnie, że Polska oferuje nie tylko atrakcje turystyczne, które odwiedzamy bardzo chętnie, ale również zoo, do którego wybieramy się nieco rzadziej.fot. Alexas_Fotos / pixabay.com, CC0

Idea Dnia Miłośników ZOO powinna być jasna dla każdego turysty. Niezależnie od tego, czy wybraliśmy hotele w Trójmieście, czy zdecydowaliśmy się na kwatery i pokoje w Krakowie, warto jest spędzić czas w bliskości przyrody i zwierząt, które żyją w popularnych ogrodach zoologicznych w Polsce.


Warto podkreślić ich rolę w edukacji. Szerzą wiedzę o faunie i florze, jak też prowadzą liczne kampanie edukacyjne. To nie tylko miejsce spotkań rodzin, znajomych i dzieci, ale również szeroko prowadzona działalność naukowa. Eksperci z popularnych ogrodów zoologicznych prowadzą zaawansowane badania nad zagrożonymi gatunkami zwierząt, jak też pomagają w ich ratowaniu, dzięki czemu mają duże szanse na przeżycie. 


A co powiesz na obserwację ptaków? Więcej informacji znajdziesz tutaj: Birdwatching - nowy trend w polskiej turystyce. Gdzie go praktykować?


Gdzie znajdują się ogrody zoologiczne w Polsce?


Zgodnie z tym, co zostało wspomniane we wcześniejszym fragmencie artykułu, w Polsce znajduje się łącznie 25 ogrodów zoologicznych. Ten najstarszy znajduje się we Wrocławiu. A co z pozostałymi? Mogą je odwiedzić m.in. mieszkańcy i turyści, którzy wybrali noclegi w Poznaniu.


Równie dużym zainteresowaniem cieszą się ogrody zoologiczne w Warszawie, Opolu, Gdańsku, Zamościu, Łodzi, Chorzowie, Krakowie, Toruniu, Płocku, Białymstoku, Akwarium Gdyńskie, Nowym Tomyślu, Bydgoszczy, Lesznie, Kadzidłowie, Ustroniu, Łącznej koło Mieroszowa, Strzelinku koło Słupska, Lubinie, Borysewie koło Poddębic, Sieroczynie koło Człuchowa, Sosnowcu, Koninie, czy Lisowcu koło Kielc.


Wiele ciekawych gatunków zwierząt można zaobserwować w lasach. Sprawdź: Dzień Leśnika w Polsce. Poznaj najpopularniejsze obszary leśne w naszym kraju


Ogrody zoologiczne w Polsce - które z nich warto odwiedzić?


W związku z tym, że Dzień Miłośników ZOO, postanowiliśmy zaprezentować Wam te ogrody zoologiczne w Polsce, które warto odwiedzić. Na liście znajdują się dobrze znane Wam polskie miasta.


  • ZOO we Wrocławiu - najstarszy polski ogród zoologiczny


Przegląd ogrodów zoologicznych, dobrze jest rozpocząć od najstarszego ogrodu zoologicznego w Polsce. Żyje tu ponad 11 tys. gatunków zwierząt, a najpopularniejszą częścią tego ogrodu jest bez wątpienia Afrykarium.


Poznaj: Magiczne miasto w Polsce. Dlaczego warto odwiedzić Wrocław?Zoo we Wrocławiu

Zoo we Wrocławiu

Wrocław, ul. Wróblewskiego

Ogrody zoologiczne Wrocław 6.4


We wrocławskim zoo można zobaczyć wiele gatunków zwierząt, które żyją w warunkach zbliżonych do tych naturalnych. Jest tam popularny wybieg dla pawianów, gdzie można obserwować ich codzienne zachowania oraz wybiegi dla drapieżników. Zoo było również planem zdjęciowym dla programu "Z kamerą wśród zwierząt", w którym prowadzący wprowadzali widzów w świat różnych gatunków zwierząt.


Oprócz zwiedzania wybiegów, można tu skorzystać z parku linowego dla dzieci ZOOLANDIA. Wrocławskie zoo to doskonałe miejsce na spędzenie czasu zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.


Sprawdź noclegi we Wrocławiu:Apartament Świdnicka

Apartament Świdnicka

Wrocław, ul. Świdnicka

Apartamenty Wrocław 10
Foka Hostel

Foka Hostel

Wrocław, ul. Tęczowa

Hostele Wrocław  • Gdański Ogród Zoologiczny


Zbliżają się wakacje, więc to czas, kiedy dużą popularnością będą cieszyć się noclegi nad morzem. Przy okazji wypoczynku nad Bałtykiem, warto wybrać się do Trójmiasta, a dokładniej do Gdańska.


Przeczytaj: Zakochaj się w Gdańsku. Dlaczego warto odwiedzić stolicę Pomorza?fot. JuniorMp / pixabay.com, CC0

Znajduje się tu Gdański Ogród Zoologiczny, który oferuje wiele atrakcji, które z pewnością zainteresują dzieci. Aby dobrze zaplanować wizytę w zoo, warto poświęcić trochę czasu na przemyślenie, co chcielibyśmy zobaczyć i jakie atrakcje nas interesują. Na 125 hektarach możemy podziwiać zwierzęta z różnych kontynentów.


Oprócz zwierząt, w zoo znajdują się różne dodatkowe atrakcje, takie jak np. małe zoo, gdzie można pogłaskać i przytulić żywe zwierzęta, karuzela czy plac zabaw.


Zaplanuj swój pobyt i sprawdź noclegi w Gdańsku:

  • ZOO w Zamościu


Jak przystało na portal, który pochodzi z Lubelszczyzny, warto wspomnieć o ogrodzie zoologicznym, który znajduje się w naszym regionie. Jest to miejsce chętnie odwiedzane przede wszystkim przez tych turystów, którzy wybrali domki na Roztoczu.fot. Alexas_Fotos / pixabay.com, CC0

Wystarczy wybrać się do Zamościa. Zoo w Zamościu, mimo tego, że to kameralne miejsce, to ilość zwierząt, które można tu podziwiać, wcale nie jest taka mała. Są m.in. lamy, niedźwiedzie, żyrafy, lwy, tygrysy, hipopotamy, lemury, osły, rysie, zebry i tapiry. W zoo można także zobaczyć gady.


Zobacz również: Polska Padwa. Gdzie jest i co warto zobaczyć?


W zamojskich terrariach żyją żółwie, legwany, węże, warany, pytony i krokodyle, a prawdziwą wizytówką są małpy.


Tutaj znajdziesz noclegi w Zamościu:

Ogrody zoologiczne to atrakcja, którą warto odwiedzić, nie tylko z okazji Dnia Miłośników ZOO. To świetna rozrywka dla całej rodziny!Następny artykuł Rekordowy finisz bonu...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!