Ekspresowo nad morze! Z Dolnego Śląska szybciej do Świnoujścia

Kierowców na pewno ucieszy wiadomość, że coraz bliżej do ukończenia trasy S3. Dzięki tej drodze mieszkańcy Dolnego Śląska dojadą nad morze naprawdę ekspresowo – ma ona bowiem łączyć położoną pod granicą z Czechami Lubawkę ze Świnoujściem.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że rusza z przetargami na wykonanie 33-kilometrowego odcinka drogi S3 biegnącego od Świnoujścia do Troszyna. Na razie do publikacji w dzienniku urzędowym UE wysłano ogłoszenia o przetargach na jego zaprojektowanie i wybudowanie, a w ciągu kolejnych dni pojawią się także na platformie zamówień publicznych GDDKiA.

 

S3 ze Świnoujścia do Troszyna – dlaczego jest ważna?


Informacja o tym, że powstanie odcinek liczący 33 kilometry może nie wzbudzać entuzjazmu, co do jego długości. Trzeba jednak rozważyć, że tyle wystarczy, by myśleć o ukończeniu całej drogi ekspresowej S3 prowadzącej od Bałtyku aż do czeskiej granicy! Inne jej fragmenty są już gotowe lub w trakcie realizacji.

Wykonanie odcinka ma się odbyć w dwóch etapach, które zostaną objęte odrębnymi przetargami. Powstanie 17-kilometrowa trasa ze Świnoujścia do miejscowości Dargobądz, kolejny fragment (liczący 16 kilometrów) zostanie pociągnięty od Dargobądza do Troszyna. Zakładany czas realizacji to 36 miesięcy od momentu wyłonienia wykonawcy – planowe oddanie drogi do użytku ma nastąpić w 2023 roku.

Zadaniem wykonawcy będzie wybudowanie:

  • drogi ekspresowej z dwoma pasami ruchu w każdą stronę,
  • drugiego mostu na obwodnicy Wolina,
  • estakady na obwodnicy Międzyzdrojów.

 

Przebieg drogi ekspresowej S3


Droga ekspresowa S3 będzie łączyć położone nad Morzem Bałtyckim Świnoujście z Lubawką. Miasto leży tuż przy granicy państwa z Czechami. Trasa połączy najważniejsze miasta zachodniej części Polski, w tym:


Źródło: www.gddkia.gov.pl

 

fot. Antonio GAUDENCIO / AdobeStock

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również