Górki Szymona - dzikie miejsce z wyjątkowym klimatem. Gdzie się znajdują?

Górki Szymona - dzikie miejsce z wyjątkowym klimatem. Gdzie się znajdują?

Są takie miejsca w Polsce, które idealnie sprawdzą się na krótką wyprawę podczas weekendu. Przy sprzyjającej pogodzie, można odetchnąć od codziennych problemów i miło spędzić czas w gronie najbliższych osób. Jeśli poszukujecie tego typu miejsca, to Górki Szymona wydają się być naprawdę świetnym wyborem. Dlaczego?

Na samym wstępie, pewnego rodzaju zaskoczeniem może być nazwa tego miejsca. Uspokajamy, to nie ma nic wspólnego z górami. To szczególne miejsce, jakim są Górki Szymona, znajduje się w Zalesiu Dolnym, będącym częścią Piaseczna. Chętnie przyjeżdżają tu mieszkańcy stolicy, a także te osoby, które wybrały apartamenty Warszawa na city break i chcą odkryć również to, co znajduje się poza Warszawą. 


Dlaczego Górki Szymona to miejsce szczególne? Można tu miło spędzić czas, spacerując, wybierając się na wycieczkę rowerową lub po prostu - podziwiać piękno przyrody. Z racji bliskiej odległości od Warszawy, te górki cieszą się dużą popularnością, przede wszystkim w sezonie wiosenno-letnim.


Poznaj: 5 ciekawych miejsc blisko Warszawy - świetnie pomysły na weekend


Górki Szymona - co to takiego?


Na samym wstępie, warto jest sobie odpowiedzieć na pytanie co to za miejsce Górki Szymona. Jest to obszar, na którym znajduje się ciekawy park, drewniany pomost widokowy, stawy, plac zabaw, plenerowa siłownia i malownicza rzeka Jeziorka.

W okolicy znajduje się mnóstwo wspaniałych atrakcji. Dlatego też, Górki Szymona cieszą się tak dużą popularnością. Znajdują się w miejscowości Zalesie Dolne, będące częścią Piaseczna. Park można zwiedzać bezpłatnie i przez całą dobę.


Jak dojechać do Górek Szymona i gdzie zostawić samochód?


Dojazd do Górek Szymona jest niezwykle prosty. Te osoby, które kierują się od strony Warszawy, powinny kierować się drogą na Piaseczno. Czas dojazdu, w przypadku, gdy nie ma korków, nie powinien zająć więcej niż 40 minut.


Sprawdź: Jak uniknąć korków podczas wakacyjnych wyjazdów?


Tuż przy samym wejściu do parku znajduje się bezpłatny parking, na którym można bezpiecznie zaparkować. Co ważne, można podjechać niemal przed samo wejście. Jak dobrze wiadomo, parki miejskie w Polsce cieszą się dużym zainteresowaniem turystów wiosną i latem, dlatego może to być dobry przystanek dla tych osób, które pragną odkrywać atrakcje turystyczne w Warszawie.


Górki Szymona - co można tu robić?


Górki Szymona oferują możliwość spędzenia kilkunastu minut, godziny, a nawet całego dnia w przyjemnej atmosferze. Wyobraźcie sobie poranek, gdy słońce delikatnie przenika przez gałęzie drzew - musi być tam niezwykle urokliwie. Przygotowane zostały specjalne ścieżki spacerowe, punkty widokowe, plac zabaw dla dzieci, a nawet można tu zobaczyć wydmę, która znajduje się na najwyższym szczycie parku.


Teren jest przepiękny, zwłaszcza że przepływa tam rzeka Jeziorka. Można znaleźć tam również stawy i małą plażę. To miejsce cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców miasta. Jest to naprawdę fascynujące miejsce na mapie Polski. Poza tym, w okolicy jest wiele innych atrakcji, które pozwalają miło spędzić czas.


Przeczytaj: 5 najpiękniejszych parków miejskich w Polsce


Atrakcje w okolicy Górek Szymona - co warto zobaczyć?


Górki Szymona to nie wszystko. Mając taką okazję, warto jest zobaczyć atrakcje turystyczne, które znajdują się w pobliżu. W pobliżu warto odwiedzić Zimne Doły - fascynujące miejsce idealne na przyjemny piknik. Znajdziecie tam wiatę, w której można rozpalić ognisko, a także plac zabaw dla dzieci oraz drewnianą wieżę widokową, z której można bezpiecznie podziwiać urokliwy krajobraz. Dodatkowo, na terenie Zimnych Dołów znajduje się obszerny parking, gdzie możesz zostawić swój samochód.


Tutaj znajdziesz popularne atrakcje turystyczne na Mazowszu:

Noclegi w Zalesiu Dolnym koło Warszawy


Zgodnie z tym, co zostało wcześniej wspomniane, Górki Szymona to miejsce, które chętnie odwiedzają przede wszystkim mieszkańcy Warszawy. Jeśli zależy Wam na tym, by zatrzymać się tu na dłużej, to można skorzystać z całkiem dobrze rozwiniętej bazy noclegowej.


Warte rozważenia są przede wszystkim domki w Piasecznie, a także kwatery i pokoje w Piasecznie. Noclegi są dopasowane do potrzeb turystów, a znajdujące się tu obiekty noclegowe posiadają te najważniejsze udogodnienia.


Sprawdź noclegi w Piasecznie:Obiekt Hotelarski U Joanny

Obiekt Hotelarski U Joanny

Piaseczno, ul. Ludwika Czajewicza

Hotele Piaseczno 5.8
Willa Staropolska

Willa Staropolska

Piaseczno, ul. Staropolska

Hotele Piaseczno 6.8
Willa Reglówka

Willa Reglówka

Wola Krakowiańska, ul. Transportowa

Wille Wola Krakowiańska 9.6Mając taką okazję, warto odwiedzić Górki Szymona. Bliska lokalizacja Warszawy powinna być wystarczającą zachętą.Zdjęcie główne: fot. Artur Bociarski / AdobeStock, CC0

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!