Jak dobrze przygotować ofertę obiektu noclegowego na okres jesienno-zimowy?

Jak dobrze przygotować ofertę obiektu noclegowego na okres jesienno-zimowy?

Wakacje w pełni, o znalezienie wolnego miejsca noclegowego jest niezwykle trudno. Coraz częściej zaczynają się pojawiać o terminy jesienno-zimowe. Każdy turysta chce mieć pewność, że uda mu się znaleźć wymarzony nocleg w odpowiadającym mu terminie. Czy w związku z tym w Twojej ofercie znajdują się wszelkie niezbędne informacje, dotyczące sezonu jesienno-zimowego? O czym musisz pamiętać? O tym poniższy artykuł.

Oferta jesienno-zimowa to na pewno dla Ciebie niemałe wyzwanie. Po okresie wakacji następuje tylko pozornie “martwy” sezon. Ostatnie lata pokazały, że zainteresowanie miesiącami typowo jesiennymi wzrasta. Dzieje się tak z wielu powodów. Przede wszystkim każdy chce wyjechać w takim czasie, gdy liczba turystów będzie zdecydowanie mniejsza. Oprócz tego ważną rolę odgrywa czynnik finansowy - jest wtedy zdecydowanie taniej. Ważne jest również to, że z pogodą w tych miesiącach nie jest tak najgorzej, czasem nawet lepiej niż w miesiącach letnich. Warto w związku z tym stworzyć ofertę noclegową, specjalnie dedykowaną dla miesięcy jesienno-zimowych, w której Ty, jako właściciel obiektu noclegowego, możesz zaoferować naprawdę wiele. O czym musisz pamiętać? Sprawdźmy!


Co powinna zawierać oferta obiektu na sezon jesienno-zimowy?


Możliwości jest wiele. Musisz przede wszystkim zdać sobie sprawę z tego, że musisz zrobić wszystko, by jak najlepiej zapełnić miesiące, które są z pozoru uważane za “martwe”. Każdy turysta może mieć różne oczekiwania i być może termin, który oferujesz będzie tym, czego najbardziej w danym momencie potrzebuje. 


Przedłużenie wakacji


Doskonale może sprawdzić się oferta, będąca swego rodzaju przedłużeniem wakacji. Ta propozycja powinna szczególnie zainteresować osoby starsze lub te, których dzieci wróciły już do szkoły, a sami marzą o kilkudniowym odpoczynku od codzienności. Musisz pamiętać, że taka oferta będzie zdecydowanie uboższa niż ta wakacyjna - może być pozbawiona np. niektórych atrakcji dla dzieci. Ceny za nocleg również powinny być zdecydowanie niższe niż te, które obowiązują w szczycie sezonu letniego. Tego typu oferty mogą być również świetną alternatywą dla takich turystów, którzy nie lubią przyjeżdżać w szczycie sezonu, ceniąc sobie przy tym ciszę i kameralną atmosferę.


Stwórz ofertę dostosowaną dla seniorów


Osoby starsze w sezonie jesienno-zimowym powinni być tą grupą turystów, która będzie gościć u Ciebie najczęściej. Wszystko spowodowane jest przede wszystkim tym, że studenci wrócą już na uczelnie, a rodziny z dziećmi, z racji powrotu dzieci do szkół, nie będą miały czasu na wyjazdy. By zdobyć turystów, zainteresowanych noclegiem, warto przygotować ofertę dedykowaną seniorom. Możesz ją urozmaicać na wiele możliwych sposobów - organizując np. atrakcje, które będą przeznaczone dla ich grupy wiekowej. Zorganizuj im czas tak, by czuli się u Ciebie jak najlepiej.


Przeczytaj również: Seniorzy boją się podróżować? Niekoniecznie!Przygotuj oferty specjalne na listopad i Andrzejki


Listopad jest tym miesiącem, w którym dzieje się najwięcej i każdy z nas ma sporo czasu wolnego - wszystko tak naprawdę w dużej mierze uzależnione jest od konfiguracji kalendarza. Ty, jako właściciel, w związku z tym musisz skupić się na stworzeniu ofert specjalnych, dostosowanych na długi weekend lub andrzejki. Zaproponuj specjalne ceny, zaoferuj komfortowy pokój i liczne udogodnienia. Być może to wszystko przekona Twoich gości do wizyty właśnie w Twoim obiekcie.


Postaw na wyżywienie


Oferujesz swoim gościom wyżywienie, jako usługę dodatkową? Doskonale sprawdzi się to w sezonie jesienno-zimowym. Jeśli za oknem aura nie sprzyja, to chyba każdy marzy o tym, by spędzić czas w miłym towarzystwie i przy rozmaitych smakach regionalnych. Warto zwrócić uwagę na to, by wyżywienie było zdrowe i bogate w to, co goście lubią najbardziej. Doskonale sprawdzą się dania z sezonowych produktów, śmiało możesz organizować wieczory z degustacją dań lub jeśli pogoda będzie sprzyjać - ognisko połączone np. z pieczeniem prosiaka. 


Ważne jest odpowiednie przygotowanie obiektu na przyjazd gości. Sprawdź: Jak dobrze przygotować kwaterę/pokoje na przyjęcie gości?


Pamiętaj o usługach dodatkowych


Jeśli pogoda nie zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu, warto jest zorganizować czas swoim gościom tak, by mieli co robić podczas pobytu w obiekcie. Wystarczy postawić na z pozoru proste rozwiązania. Zajęcia fitness, zabiegi SPA, siłownia, konsola do gier, mini-biblioteczka z ciekawymi pozycjami książkowymi - pomysłów jest naprawdę dużo i to od Ciebie zależy, które z tych rozwiązań zechcesz wprowadzić do oferty swojego obiektu.


Rozpocznij przygotowania do przerwy świątecznej i Sylwestra


Z pewnością przyzwyczaiłeś się do tego, że turyści lubią planować wszystko dużo wcześniej. Tak też dzieje się w przypadku Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra. Z roku na rok zauważalna jest tendencja wzrostowa, jeśli chodzi o wyjazdy w okresie międzyświątecznym. Każdy chce się uwolnić od całego wiru przygotowań. Jeśli oferujesz pobyty świąteczno-sylwestrowe, to warto by Twoja oferta była w pełni dostosowana do potrzeb gości. Pamiętaj o kolacji wigilijnej, potrawach dostosowanych do okazji oraz organizacji wieczoru sylwestrowego. Zrób wszystko, by przekonać swoich gości do przyjazdu właśnie do Twojego obiektu.


Pamiętaj o minimalnej długości pobytu i odpowiedniej cenie


Przygotowując ofertę na sezon jesienno-zimowy, musisz zdać sobie sprawę z tego, że z pogodą bywa różnie, przez co Twój turysta może zdecydować się na zaledwie kilka dni pobytu. Warto w związku z tym określić minimalną długość pobytu, która zazwyczaj wynosi 2 dni. Należy również pamiętać o odpowiedniej cenie, która zachęci, a nie odstraszy Twoich gości. Pamiętaj, że tego typu oferty kierujesz głównie do osób, które nie miały czasu na letni wyjazd i w ten właśnie sposób chcą nadrobić letnie zaległości. To dla nich niezwykła szansa na otrzymanie wysokich usług w nieco niższej cenie.


Zobacz: Zwiększ liczbę rezerwacji. 7 rzeczy ważnych dla turystów


Jak zachęcić Gości do podróżowania w sezonie jesienno-zimowym?


Musisz zdać sobie sprawę z tego, że do wykonania będzie kilka niezbędnych kroków. Przede wszystkim:


  • pamiętaj o zaktualizowaniu swojej oferty w portalu Nocowanie.pl

  • uzupełnij wszelkie informacje i dodaj ogłoszenie w dedykowanych tematycznie pod jesień Ofertach specjalnych w naszym portalu

  • stosuj nawiązujące do jesieni i zimy hasła reklamowe

  • ważną rolę będzie odgrywać odpowiednia oprawa graficzna


Mamy nadzieję, że te wskazówki pozwolą Ci stworzyć idealną ofertę na sezon jesienno-zimowy, który tak naprawdę już za parę chwil. Następny artykuł Klimatyczny urlop na...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej