Kiedy szczepienia w zakładach pracy? Szef KPRM odpowiada

Kiedy szczepienia w zakładach pracy? Szef KPRM odpowiada


Zapowiadane szczepienia w zakładach pracy zostaną przesunięte w czasie. Dlaczego? Przez problemy z dostawami szczepionek do Polski. Jak przyznaje szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, rząd nie jest w stanie powiedzieć, kiedy te szczepienia ruszą.


Temat szczepień w zakładach pracy dość głośno był komentowany, zarówno w mediach, jak i wśród przedsiębiorców. Na szczepienia liczy bardzo branża turystyczna, której zdecydowanie łatwiej byłoby działać, kiedy obostrzenia zostaną zniesione. Niestety podczas dzisiejszej konferencji minister Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień, przyznał, że  będą opóźnienia w programie szczepień.


Szczepienia w zakładach pracy. Kiedy program ruszy?


4 maja ruszy rejestracja przedsiębiorców, którzy będą chcieli swoich pracowników szczepić. Potrzeba minimum 300 pracowników lub pracowników i członków ich rodzin, którzy chcą się zaszczepić

- powiedział minister Michał Dworczyk, szef KPRM i pełnomocnik rządu ds. szczepień.

Jak dodał, zasady programu będą opublikowane jeszcze dziś. Niestety nie można założyć, że termin 10, 12 czy 15 maja zostanie dotrzymany. Dlaczego? Bo wszystko zależy od dostaw. Minister zapowiedział jednak, że szczepienia w zakładach pracy rozpoczną się jeszcze w maju.

Będziemy uruchamiać kolejne punkty i przyspieszać z NPS, jak tylko będą nam pozwalały dostawy szczepionek do Polski. W tej chwili nie jesteśmy w stanie precyzyjnie powiedzieć, że zaczniemy pilotaż w zakładach pracy 15 maja. Musimy zaczekać, aż unormuje się sytuacja z dostawami do Polski, ale ruszamy z zapisami

- mówi Michał Dworczyk.

Szef KPRM przypomniał, że w ubiegłym tygodniu wykonano 1,4 mln szczepień. Także średnio dziennie wykonywanych jest około 200 tys. iniekcji. W tym tygodniu, zgodnie z przewidywaniami rządu, w planach jest wykonanie 1,6 mln szczepień.


Belatrix nad Bałtykiem

Belatrix nad Bałtykiem

Mielno, ul. Szafirowa Mielno-Unieście

Domki Mielno 9.7
Domki La Osada

Domki La Osada

Mielno, ul. Jantarowa

Domki Mielno 10.0
Domki Posejdon

Domki Posejdon

Jastrzębia Góra, ul. Wiatrakowa

Domki Jastrzębia Góra 9.4


Minister Gowin: szczepienia będą dobrowolne i nie będzie ograniczeń rocznikowych!


Jako minister odpowiedzialny za gospodarkę jestem za jak najszybszym wprowadzeniem certyfikatu dla osób, które przeszły proces szczepień dwóch dawek. Będę przekonywał do tego rozwiązania zarówno kolegów z rządu, jak i opozycji

- mówi Jarosław Gowin. Podkreślił też, że szczepienia będą dobrowolne.

Zgodnie z założeniami, akcja szczepień w zakładach pracy ma być szeroka i w pełni dostępna. Bez ograniczeń wiekowych. Tak, by wszyscy chętni mogli się zaszczepić.


Kolorowe Domki

Kolorowe Domki

Sarbinowo, ul. Nadbrzeżna

Domki Sarbinowo 9.9
Domki na Hamaku

Domki na Hamaku

Władysławowo, ul. Sobótki

Domki Władysławowo 10.0


Szczepienia dla branży turystycznej. Sopot i Gdańsk już w gotowości!


W wielu krajach, w których turystyka odgrywa znaczącą rolę, planowane są masowe szczepienia pracowników z tej branży. W Polsce temat ten też jest szeroko omawiany. Tym bardziej, że sezon letni zbliża się wielkimi krokami a obostrzenia niebawem będą znoszone. Nadmorskie miejscowości mocno się interesują możliwościami szczepień a Sopot jako pierwsze miasto w Polsce chce zaszczepić pracowników branży turystycznej niezależnie od ich wieku.

 

W najbliższym czasie w hali ERGO ARENA uruchomiony zostanie tzw. punkt szczepień masowych. W związku z tym miasto wraz z Sopocką Organizacją Turystyczną chce umożliwić szczepienia pracownikom branży turystycznej, która dla Sopotu ma ogromne znaczenie.


Już za kilka dni mieszkańcy Sopotu oraz Gdańska będą mogli zaszczepić się w punkcie tworzonym w ERGO ARENIE. Dodatkowo, chcąc zapewnić bezpieczną ofertę pobytu w Sopocie, oferujemy możliwość szczepień dla pracowników sopockiej branży turystycznej.


– mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydent Sopotu.


Koordynacji akcji szczepień branży turystycznej podejmie się Sopocka Organizacja Turystyczna.

Wierzymy, że to działanie będzie gwarancją bezpiecznego wypoczynku w Sopocie, zarówno dla pracowników, jak też turystów oraz mieszkańców.

 – mówi Anna Golec-Mastroianni, prezes Sopockiej Organizacji Turystycznej.

Źródło: money.pl, sopot.pl

Następny artykuł Luzowanie obostrzeń po...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej