Koncert Krzysztof Ścierański Solo w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku

Koncert Krzysztof Ścierański Solo w Oliwskim Ratuszu Kultury w Gdańsku
 • Miejscowość:

  Gdańsk
 • Miejsce imprezy:

  Oliwski Ratusz Kultury
 • Data imprezy:

  21 sierpnia 2020
  godz: 19:00
 • Koszt:

  od 35 zł
 • Kup bilet

Krzysztof Ścierański solo - tylko w Oliwskim Ratuszu Kultury!

Krzysztof Ścierański to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich muzyków - basista, gitarzysta, kompozytor, showman. Od ponad 30 lat nieprzerwanie wybierany przez czytelników magazynu Jazz Forum gitarzystą basowym roku w plebiscycie Jazz Top. Zagrał tysiące koncertów na całym świecie. Nagrał 12 autorskich albumów, usłyszeć można go na ponad setce płyt innych wykonawców. 

 

Karierę jazzmana rozpoczął w latach 70-tych w legendarnym jazz-rockowym Laboratorium. Kilka lat później trafił do supergrupy Zbigniewa Namysłowskiego - Air Condition. Wkrótce potem wraz z Krzesimirem Dębskim współtworzył jeden za najważniejszych jazzowych zespołów lat 80-tych: String Connection, z którym grał nie tylko dla jazzowej publiczności, ale i występował na wielkich rockowych festiwalach. Jego rozpoznawalne brzmienie można usłyszeć na wielu wybitnych, choć dalekich o jazzu płytach. To m. in.  Marek Grechuta - Szalona Lokomotywa, Grzegorz Ciechowski - Obywatel G.C., Tak! Tak!, Wilki - Wilki, Edyta Bartosiewicz - Love.


Już od początku lat 80-tych zaczął występować solo, co stało się sensacją na polskiej scenie muzycznej, gdzie dotąd basiści zadawalali się tylko miejscem w sekcji rytmicznej. Nadal lubi występować solo, choć od połowy lat 80-tych nagrywa kolejne autorskie płyty i koncertuje z towarzyszeniem własnych zespołów. Był częścią jazz-rockowych super-grup Music Painters oraz Colors. Wszedł również w skład reaktywowanych zespołów String Connection oraz Laboratorium. Jego najnowszy solowy album Night Lakes spotkał się bardzo dobrym przyjęciem krytyki, a materiał z płyty nadal można usłyszeć na koncertach.

 

KupBilecik.pl

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Gdańsku

Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Klub Muzyczny Parlament
Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Scena Malarnia - Teatr Wybrzeże
Miejscowość:
Gdańsk
Miejsce imprezy:
Stara Apteka - Teatr Wybrzeże

Zobacz również