Koncert premier w Łodzi

W ramach trzydniowego Forum Klarnetowo-Fagotowego w łódzkiej Akademii, oprócz wykładów i warsztatów, odbędzie się także część artystyczna w postaci „Koncertu premier”. Podczas niego zabrzmią premierowe kompozycje na klarnet i fagot, a wśród nich również utwory skomponowane specjalnie na tę okazję. Wykonawcami będą uczestnicy i goście Forum – utytułowani polscy i zagraniczni instrumentaliści. Koncert odbędzie się 22 kwietnia (sobota) o godzinie 19.00, w Sali Kameralnej Akademii Muzycznej w Łodzi, przy al. 1 Maja 4.

Przewodnim tematem Forum jest „Kompilacja barwy klarnetu i fagotu w aspekcie najnowszych badań naukowych i ogólnego spektrum zawodu muzyka”, w związku z czym „Koncert premier” złożony będzie z kompozycji kameralnych przeznaczonych na klarnet i fagot. Do programu koncertu wypełnionego muzyką najnowszą włączono kompozycje twórców polskich i zagranicznych: Beniamina Baczewskiego, Daniela Halla, Joshuy Jamesa Hathawaya, Krzysztofa Jaszczaka, Sławomira Kaczorowskiego, Zuzanny Niedzielak, Nathana Pallotta, Astora Piazzolli i Marcina Wernera, z których większość to premiery, np.:  Concertpiece No. 2 Marcina Wernera, Mirages for clarinet, bassoon and piano Beniamina Baczewskiego czy Pezzo alla Valzer Sławomira Kaczorowskiego.
W kilku utworach klarnecistom i fagocistom towarzyszyć będą pianiści, a całość koncertu zamknie Concertpiece na 11-osobowy zespół, którego członkowie zagrają na klarnetach, fagotach, bassethornach, klarnecie piccolo, klarnecie basowym i kontrafagocie.

Pomysłodawcy Forum: fagocistka dr Dorota Cegielska i klarnecista dr Mirosław Kłys
w programie zaplanowali szereg wykładów specjalistycznych, poświęconych studiom orkiestrowym oraz kameralistyce na klarnet i fagot. Prelekcje, a następnie mistrzowskie lekcje prowadzone będą przez zaproszonych gości, którymi są znakomici instrumentaliści: Lola Descours, prof. Olivier Derbesse, prof. Harri Mäki, dr hab. Artur Kasperek, prof. Meyrick Alexander, Adrian Janda, dr Arek Adamczyk, dr Andrzej Wojciechowski i Ramón Wodkowski. Warsztaty, wykłady i lekcje odbywać się będą w dniach 21-23 kwietnia w Akademii Muzycznej w Łodzi, przy al. 1 Maja 4.

Więcej informacji o „Koncercie premier”: www.amuz.lodz.pl

 

Wstęp wolny

 

Zobacz także:

Miejsce

Komentarze

Najbliższe wydarzenia w Łodzi

Miejscowość:
Łódź
Miejsce imprezy:
Klub Wytwórnia
Miejscowość:
Łódź
Miejsce imprezy:
Atlas Arena
Miejscowość:
Łódź
Miejsce imprezy:
Atlas Arena

Zobacz również