Łeba na wakacje - świetny pomysł na wyjazd z całą rodziną

Łeba na wakacje - świetny pomysł na wyjazd z całą rodziną

Sezon wakacyjny wkrótce rozpocznie się w pełni. Dla tych, którzy wybrali już kierunek na tegoroczny urlop i postawili na polskie morze, czeka do rozwiązania jeszcze jedna kwestia. Jaką miejscowość wybrać. Jednym z ciekawszych pomysłów z całą pewnością będzie Łeba. Poniżej przedstawiamy powody, dla których warto udać się na wakacyjny weekend, co warto zobaczyć i jakie czekają tam na was atrakcje.

Kurort położony w województwie pomorskim stanowi świetne miejsce na zaplanowanie rodzinnych wakacji. Ze względu na liczne możliwości, jakie na nas czekają, nie sposób się tu nudzić. Różnorodne atrakcje, piękna plaza i interesujące zakątki w okolicy sprawiają, że wakacje w Łebie z pewnością zaliczymy do naprawdę udanych. Przed wyjazdem warto jednak sprawdzić: co możemy zobaczyć, co robić, gdzie się udać i od czego zacząć zwiedzanie. No i przede wszystkim zastanowić się, czy wyjazd na weekend na pewno będzie wystarczający. 


Wakacje w Łebie – od czego zacząć zwiedzanie? 


Łeba jest jednym z popularniejszych nadmorskich kurortów i cieszy się dość dużym zainteresowaniem turystów. Popularność ta na pewno wynika z charakterystycznej atmosfery miasteczka. Dlatego wakacje w Łebie najlepiej rozpocząć od zapoznania się z lokalnym klimatem. Najlepszym miejscem na start będzie deptak. Ciągnie się on wzdłuż ulicy Kościuszki i jest jednym z ulubionych miejsc spacerowych mieszkańców miasta oraz przybywających turystów. W miejscu tym znajdziemy kilka interesujących miejsc, jak chociażby ławeczkę “Psiary” upamiętniającą panią Danutę Hryniewicz - mieszkankę Łeby, która przyczyniła się do odtworzenia rasy owczarków nizinnych w naszym kraju. Podczas spaceru zobaczymy także Aleję Prezydentów, w której odciski swoich dłoni zostawili kolejny prezydencji Polski. 

 

Deptak w Łebie

Deptak w Łebie

Łeba, ul. Kościuszki

Trasy spacerowe 9.2


Kolejnym punktem na mapie miasta, który powinniśmy odwiedzić podczas spaceru po Łebie, jest Skwer Rybaka. To miejsce, w którym bije kulturalne serce miasta. W sezonie letnim odbywają się tu imprezy kulturalne, jarmarki czy wystawy. To też świetne miejsce na piknik i spacer z rodziną. Interesującym elementem Skweru Rybaka jest Skrzynka Czasu. W 2004 roku w miejscu tym zakopana została zakopana kapsuła z pamiątkami, którą przyszłe pokolenia otworzą dopiero w 2104 roku. Łeba na wakacje – jak spędzić wolny czas? 

 

Podczas wakacyjnego pobytu nad morzem chyba nie mamy wątpliwości, jak najlepiej zagospodarować czas wolny. Wyprawa na plażę będzie przecież punktem obowiązkowym. W Łebie czeka na nas długa linia brzegowa z licznymi plażami. Największa z nich podzielona jest na trzy kąpieliska – dwa z nich są strzeżone, z trzeciego natomiast będziemy mogli korzystać na własną odpowiedzialność. Na miłośników nadmorskiego relaksu czekają szerokie i piaszczyste plaże, natomiast entuzjastów długich spacerów ucieszy różnorodna linia brzegowa oferująca piękne i zmienne krajobrazy. Decydując się na wypoczynek na plaży w Łebie, bez problemu znajdziemy coś dla siebie. Z jednej strony możemy zdecydować się na fragment aktywnej turystycznie plaży, gdzie czekają bary, gastronomie, muzyka oraz towarzystwo innych turystów. Możemy jednak udać się także na spacer wzdłuż morza, by znaleźć spokojne, niemal dzikie zakątki. Tam będziemy mogli odpocząć z dala od zgiełku miasteczka – w ciszy przerywanej jedynie szumem Bałtyku.

 


Przebywając na piękniej piaszczystej łebskiej plaży, poza łapaniem promieni słonecznych powinniśmy zdecydowanie udać się do jednego z najciekawszych zakątków w tej części wybrzeża. Całkiem niedaleko –  w odległości krótkiego spacerku od miasta – na terenie Słowińskiego Parku Narodowego znajduje się niezwykłe miejsce. Są to ruchome wydmy! Za sprawą wiejącego tu wiatru piasek nieustannie się przemieszcza, sprawiając, że lokalne wydmy “wędrują” na wschód. I to z prędkością około kilku metrów rocznie! Największa z okolicznych wydm zajmuje obszar o powierzchni 500 hektarów, natomiast najwyższa – zwana Łącką Górą – osiąga wysokość około 42 metrów. Spacerując po okolicy wyznaczonym szlakiem i otoczeni tym niezwykłym krajobrazem poczujemy się, jakbyśmy przenieśli się do zupełnie innego miejsca na świecie. 

 

Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy

Smołdzino, ul. Bohaterów Warszawy

Muzea 10.0


Łeba na wakacje – nad morze czy nad jezioro? 


Łeba w sezonie letnim cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. I nie ma się temu co dziwić. Turyści chętnie tu przyjeżdżają ze względu na wyjątkowy klimat, piękne długie i szerokie plaże, a także bliskość niezwykłego Słowińskiego Parku Narodowego oraz jego wyjątkowych wydm. Łeba stanowi świetne miejsce na wakacyjny wyjazd z jeszcze jednego powodu. Jest ona idealną odpowiedzia dla tych, którzy nie mogą zdecydować czy wolą urlop nad morzem, czy jednak nad jeziorem. Nadmorskie miasteczko znajduje się w bliskim sąsiedztwie dwóch atrakcyjnych zbiorników: Jeziora Łebsko oraz Jeziora Sarbsko. Dzięki takiemu charakterystycznemu położeniu Łeba stanowi świetne miejsce dla amatorów wszelkich sportów wodnych. Panują tutaj doskonałe warunki do uprawiania żeglarstwa, windsurfingu, kajakarstwa, a także wędkarstwa. Na powierzchnie obu jezior możemy wypłynąć także na rowerku wodnym lub łódce. Sprzęt bez problemu wypożyczymy w jednej z licznych wypożyczalni.


Jeżeli jednak podczas urlopu nad jeziorem bardziej cenimy ciszę, spokój oraz podziwianie pięknych widoków możemy udać się na spacer lub wycieczkę rowerową wokół zbiorników. W przypadku Jeziora Sarbsko świetnym miejscem na wędrówkę będzie północny brzeg –mocno zalesiony i pokryty wydmami jest idealny dla osób pragnących wypoczynku na łonie natury. 


Wakacje w Łebie – atrakcje dla całej rodziny! 


Spacery i zabawa na plaży, sporty wodne nad jeziorem i niezwykła podróż przez krainę wędrujących wydm. Wakacje w Łebie z całą pewnością stanowią świetną formę wypoczynku dla każdego – szczególnie dla rodzin podróżujących z dziećmi. Jeżeli jednak nasze pociechy nie dadzą się przekonać powyższym walorom oraz czarującej okolicy możemy użyć kilku argumentów, którymi wywołamy u dzieci ekscytację na myśl o zbliżającej się podróży. Będzie to zadanie bardzo łatwe, bowiem Łeba może pochwalić się kilkoma naprawdę interesującymi atrakcjami dla całej rodziny.

 

W pierwszej kolejności powinniśmy postawić na ruch. Wyjazd na wakacje to świetna okazja, aby poprawić kondycję i aktywnie spędzić czas. Jeżeli spacery po plaży i ruchomych wydmach nie przemawiają do dzieci, możemy zaproponować im wyprawę do Labirynt Park ŁebaNaturalny labirynt o powierzchni 5 tys. metrów kwadratowych stanowi jedną z głównych atrakcji okolicy. Możemy wejść tutaj z dziećmi w każdym wieku (na początku czeka wypożyczalnia z drewnianymi wózkami dla najmłodszych zdobywców). Spacer po krętych korytarzach i ślepych zaułkach będzie stanowił ciekawe urozmaicenie czasu wolnego oraz dostarczy sporo dobrej zabawy (szczególnie jeżeli będziemy się ścigali lub bawili w berka!). Dodatkowymi atrakcjami czekającymi na nas są również klasyczne labirynty (bez utrudnień z jedną ścieżką prowadzącą do mety), boule (tradycyjna francuska gra polegająca na rzucaniu z wytyczonego okręgu kulami w kierunku celu) oraz magiczny ogród drewnianych gier wielkoformatowych (tam czeka kilkadziesiąt gier zręcznościowych, logicznych oraz łamigłówek w rozmiarze XXL). 

 

Łeba Labirynt

Łeba Labirynt

Łeba, ul. Wspólna

Parki rozrywki 9.2


Punktem obowiązkowym podczas wakacji w Łebie jest niezaprzeczalnie Park Dinozaurów Łeba Park. Każdy młody poszukiwacz przygód z całą pewnością będzie chciał udać się na krainy całkowicie zdominowanej przez potężne prehistoryczne gady. Na powierzchni aż dwudziestu hektarów zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli zobaczyć wystawę imponujących modeli w naturalnej skali. Natomiast, gdyby to nie wystarczyło, by zaspokoić potrzebę dobrej zabawy, na terenie parku znajduje się także Bajlandia, Zamek Strachu, Małpi Gaj, Wioska Indiańska, a także ekspozycja poświęcona Neandertalczykom. Dodatkowo atrakcją jest możliwość zwiedzania Parku Dinozaurów, prowadząc pojazd słynnych Flinstonów!

 

 

Jeżeli nasze pociech głodne są wiedzy i z zainteresowaniem pragną poznawać świat, świetnym urozmaiceniem wakacji w Łebie będzie wizyta w illuzeum. Na całą rodzinę czeka tam interesująca interaktywna wystawa prezentująca tajemnice optyki. Pośród ponad stu eksponatów będziemy mogli doświadczyć iluzji optycznej, paradoksów, niezwykłych obrazów oraz sztuczek. Wszystko za sprawą kalejdoskopów, hologramów czy trójwymiarowych obrazów. Zwiedzanie tego niezwykłego muzeum pozwoli nam przenieść się do niesamowitego świata nauki, który pod wieloma względami sprawia wrażenie niemal magicznego. Zabawę w illuzeum urozmaici możliwość zobaczenia zabawek optyczny z XIX wieku, Ruchomej Ściany oraz Uciekających Skrzatów. Poznamy tu także sposoby działania zeotropu. 


Wakacje w Łebie to także świetna okazja, aby po prostu zaszaleć całą rodziną. Zapotrzebowanie za zastrzyk adrenaliny i szaloną zabawę może zapewnić wizyta w Power Parku w Łebie. Miejsce to oferuje naprawdę mnóstwo różnorodnych atrakcji, zapewniając energiczną rozrywkę na cały dzień. Będziemy mogli tu pojeździć na gokartach i quadach (jeden tor dostosowany jest do najmłodszych), przekonać się kto jest lepszym strzelcem w paintballu oraz sprawdzić swoją sprawność fizyczną w parku linowym. Najmniejsi goście, którym do szczęścia nie potrzeba adrenaliny mogą spędzić przyjemnie czas na obszernym placu zabaw. Każda atrakcja jest płatna oddzielnie, dzięki czemu możemy łatwo rozplanować, na co dokładnie chcemy poświęcić czas.   


Podczas urlopu z rodziną Łebie możemy zdecydować się na spokojniejsze atrakcje, które oferują walory estetyczne. Muzeum Motyli jest jednym z najpiękniejszych muzeów tego typu w kraju. Czekają tu nas gabloty z setkami kolorowych i niezwykłych gatunków motyli oraz innych owadów. Pochodzących z całego świata! Prywatna kolekcja stworzona z zamiłowania stała się pierwszym tego tylu muzeum w Polsce. Zwiedzanie z rodziną tego miejsca pozwoli nam zobaczyć okazy, o których mogliśmy wcześniej nie mieć nawet pojęcia. Wizyta w muzeum będzie świetnym urozmaiceniem wakacyjnego wyjazdu, a także szansą poznania niezwykłych dzieł Matki Natury.


Każdy szanujący się rodzić przynajmniej raz w życiu powiedział swojemu dziecku, że dla ich uszczęśliwienia potrafi stanąć na głowie. Przebywając na wakacjach w Łebie, młodzi turyści będą mieli okazję przekonać się, jak dla rodziców wygląda świat, gdy już dokonają tej akrobacji. W nadmorskim kurorcie na wczasowiczów czeka Domek do Góry Nogami. Jest on niewątpliwie najbardziej nietypową atrakcją, jaką zobaczymy podczas wakacji w Łebie. Wchodząc do odwróconego budynku, zwiedzanie rozpoczynamy od sypialni na poddaszu, a kierując się ku górze (albo dołowi) przemieszczamy się na parter, gdzie czeka kuchnia z całym wyposażeniem. Dzieciaki podczas wizyty w takim miejscu z całą pewnością będą doskonale się bawić. Będziemy mogli także okazje sprawdzić, jak dogadujemy się z własny zmysłami! Należy jednak pamiętać, że wizyta w Domku to prawdziwe wyzwanie dla naszego błędnika, dlatego lepiej bądźmy ostrożni. 


Rodziny spędzające wakacje w Łebie powinny odwiedzić także Muzeum Figur Woskowych, Oceanarium, natomiast w niedalekim Sarbsku znajduje się SeaPark. Tam czeka na nas fokarium zamieszkałe przez cztery różne gatunku fok oraz prehistoryczne oceanarium 3D „ożywiające” wymarłe morskie stworzenia. 


Noclegi w Łebie 


Planując weekend w Łebie, nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem dla siebie noclegu w atrakcyjnej cenie. W miasteczku czeka na nas wiele obiektów w kategoriach takich jak kwatery i pokoje, domki oraz pensjonaty, Poszukując noclegu w Łebie, uda nam się znaleźć oferty wynoszące zaledwie 25 złotych za noc. Średnia cena za nocleg w mieście wynosi około 138 złotych. Musimy jednak pamiętać, że ceny uzależnione są od lokalizacji oraz oferowanych usług. 


Noclegi w Łebie


Weekend w Łebie wspólnie z rodziną – dlaczego warto? 


Wyjazd do Łeby stanowi naprawdę świetny pomysł na weekend z rodziną. W zasadzie zaledwie 3 dni urlopu mogą okazać się zbyt krótkie, by cieszyć się wszystkimi możliwościami, jakie oferuje klimatyczne miasteczko. Z jednej strony możemy spędzić tu mnóstwo czasu na pięknych plaża i bawiąc się nad morzem. Z drugiej okolica gwarantuje mnóstwo ciekawych atrakcji dla dzieci, które mogą zainteresować także dorosłych. W miejscu tym nie sposób się nudzić, a jeżeli pogoda nie dopisze, nadal pozostanie nam naprawdę wiele możliwości. Dzieci po tak intensywnym weekendzie z całą pewnością będą szczęśliwe i wyczerpane. W ten sposób rodzice będą mogli odpocząć również po zakończonym weekendzie!

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również