Parki dinozaurów dla dzieci w Polsce

Parki dinozaurów dla dzieci w Polsce

Twoje dziecko jest wielbicielem dinozaurów? Jeśli chcesz dać mu choćby namiastkę prehistorycznych wrażeń, koniecznie musicie wybrać się na wycieczkę do parku dinozaurów! Jest ich w Polsce naprawdę wiele! Sprawdź nasze propozycje dinoparków, które warto odwiedzić z dzieckiem.


Wiele dzieci fascynuje się tymi prehistorycznymi stworzeniami. Nic dziwnego! Przecież dinozaury to największe stworzenia jakie żyły na ziemi. Wiele maluchów przeżyło zawód, gdy dowiedziało się, że nigdy nie będzie mogło zobaczyć ich na własne oczy. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych dla kochającego rodzica. Wycieczka do parku dinozaurów spełni to dziecięce marzenie, a z pewnością ucieszy też każdego dorosłego, który jest gotowy na to, by znów odkryć w sobie wewnętrzne dziecko.

JuraPark Bałtów


JuraPark w Bałtowie to pierwszy w Polsce park dinozaurów. Powstał tam nie bez powodu – znajduje się w miejscu odkryć tropów górnojurajskich dinozaurów.  Bardzo szybko stał się najpopularniejszym miejscem w województwie świętokrzyskim i przede wszystkim zawdzięcza to licznym atrakcjom, które oferuje turystom! Jest ich tak dużo, że nie sposób wymienić je wszystkie. My jednak spróbowaliśmy to zrobić!

Największą atrakcją jest sam JuraPark. Na kilometrowej ścieżce dydaktycznej znajduje się blisko 100 modeli dinozaurów. Co ciekawe, wszystkie figury są naturalnej wielkości. Starsi z pewnością docenią, że ustawienie modeli nie jest przypadkowe, a trasa podzielona jest na okresy geologiczne. Dzieci ucieszą się z ogromnego placu zabaw, na którym znajdują się piaskownice z niespodzianką. W końcu niecodziennie ma się okazję, by odkopać kości dinozaura! Jeśli wiesz, że twoje dziecko nie da rady pokonać tej trasy nóżkami – możesz wypożyczyć wózek w kształcie dinozaura, który z pewnością sprawi mu wiele radości.

Muzeum Jurajskie to wyjątkowa wystawa, która przedstawia życie dinozaurów na ziemi. Znajdują się tam nie tylko skamieniałości i modele wymarłych organizmów, ale też dioramy przedstawiającymi środowisko życia poszczególnych grup organizmów.

Prehistoryczne Oceanarium to hit JuraParku! To tu staniecie oko w oko z prehistorycznymi stworzeniami. Głębia oceanu zachwyca dzięki trójwymiarowemu obrazowi i efektom dźwiękowym. Wszystkie okazy możesz podziwiać w naturalnej wielkości. Odważysz się zatem na bliskie spotkanie z 20 metrowym Megalodonem?

W Zwierzyńcu Bałtowskim prezentowane są okazy zwierząt z całego świata. Poczujesz się tam jak na prawdziwym afrykańskim safari! Możesz odbyć wycieczkę po 60 hektarowym obszarze w busie lub swoim samochodzie.

Polska w miniaturze to atrakcja, która jest uwielbiana przez wszystkie dzieci. Kto wie, może spacer wśród najbardziej znanych miniatur polskich budowli, zaszczepi w twoim dziecku żyłkę historyka?

Pozostałe atrakcje warte uwagi to:

•    Park rozrywki dostosowany do małych i dużych poszukiwaczy wrażeń
•    Sabatówka Wioska Czarownic, która przeniesie całą rodzinę do innego wymiaru
•    Kraina koni z możliwością jazdy konnej
•    Żydowski jar – miejsce, w którym odkryto autentyczne tropy dinozaurów
•    Galeria Stary Młyn – złóż wizytę w ponad 100 letnim i nadal działającym młynie wodnym
•    Atrakcje wodne – bezpieczne dla dzieci
•    Skansen pszczeli
•    Wiejska Zagroda – Ranczo w dolinie


Jurajski Park Dinozaurów „Muzeum Dziejów Ziemi” pod Białymstokiem


Park znajduje się w Wasilkowie,  nieopodal Białegostoku. Jest wspaniałym sposobem na to, by przenieść się do prehistorycznych czasów! Ścieżka edukacyjna zapewnia dzieciom i dorosłym nietuzinkowe doznania. W końcu nie jest normalne, by podczas rodzinnego spaceru zza drzew i krzewów wyłaniały się prehistoryczne stworzenia! Pozwól swojemu dziecku dotknąć, usłyszeć, zobaczyć, ale przede wszystkim poczuć. Niech będzie w centrum wydarzeń – stanie w oko w oko z dinozaurami.

To jednak nie wszystkie atrakcje, które oferuje Jurajski Park Dinozaurów. Znajdziesz tu również basen z łódkami, strzelnicę, tor kartingowy, park linowy, a nawet kolejki górskie, karuzele i dmuchańce.


JuraPark Krasiejów w Solcu Kujawskim koło Bydgoszczy


Park ten powstał po sukcesie JuraParku w Bałtowie i również zapewnia turystom wiele atrakcji – niezależnie od wieku. Prowadząc przez wyrobiska ścieżka ma 1,5 kilometra długości i jest możliwość zwiedzania jej z przewodnikiem. Wszystkie znajdujące się tam modele mezozoicznych płazów i gadów zachowują naturalną wielkość. Znajduje się tam blisko 70 gatunków, co w rezultacie daje około 200 modeli! Czyni to  JuraPark Krasiejów największym tego typu obiektem w Europie!

Wsiądźcie na pokład i udajcie się do Tunelu Czasu. Czeka was niesamowita, pełna magii podróż przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Ta wspaniała lekcja historii, która jest jednocześnie połączeniem nauki i zabawy, przeprowadzi was przez kolejne etapy kształtowania się ziemi. Będziecie pod wrażeniem wędrówki kontynentów, zmian klimatycznych i największych kataklizmów w dziejach naszej planety. Wszystko to zostanie wam przedstawione w niesamowicie realistycznej scenerii, którą możecie oglądać dzięki najnowszym osiągnięciom technologii multimedialnych.

Pawilon archeologiczny – wykopaliska to gratka dla małych archeologów. Zabezpiecza on największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które turyści mogą oglądać przez przeszkloną podłogę. Warto wiedzieć, że to jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym.

Prehistoryczne oceanarium to szansa na spotkanie z przerażającymi gadami. Widowisko jest niesamowite, wszystko dzięki technologii trójwymiaru.

Na terenie parku znajduje się również duży plac zabaw, park rozrywki, plaża z wodnymi atrakcjami, obiekty gastronomiczne i baza hotelowa oraz sklepiki z unikatowymi pamiątkami.

W okresie świątecznym na terenie JuraParku funkcjonuje Chata Świętego Mikołaja. Złóż zimową wizytę, by spotkać się z Mikołajem twarzą w twarz, zobaczyć świąteczne animacje i spróbować tradycyjnych dań. Jest to miejsce niezwykle magiczne – odwiedź je i poczuj unoszący się zapach świąt.

Park Dinozaurów w Łebie


To kolejne miejsce, w którym twoje dzieci będą mogły  spotkać dinozaury. Modele wykonane są w skali 1:1. Nie są jednak one jedyną atrakcją, którą oferuje dzieciom Park Dinozaurów w Łebie. Atrakcje dostosowane są do wieku dzieci, więc jest w czym przebierać. Dokąd wybierzecie się całą rodziną?

Zamek strachu, w którym czekają na was mrożące krew w żyłach atrakcje, minigolf na świeżym powietrzu, a może kino 7D?
Najmłodsi będą zachwyceni wizytą w Bajlandii, czyli miejscu zaprojektowanym z myślą o najmłodszych. Dzięki technologii 3D bohaterowie ulubionych bajek twojego dziecka będą na wyciągnięcie ręki.  Polecamy również przejażdżkę Dinusiową Kolejką, której trasa zlokalizowana jest przy największych dinozaurach.

Pojazdy Flinstonów z pewnością wywołają uśmiech na twarzy każdego dziecka. Polecamy również wypróbowanie umiejętności wspinaczki w Małpim Gaju i kondycji na rowerach wodnych, dostępnych dla całej rodziny.

Atrakcją cieszącą się uznaniem jest również Labirynt  Magicznych Luster. Aby przekonać się, czym jest złudzenie nieskończonego lustra, musicie tam wejść! Z kolei miłośnicy ekstremalnych wrażeń ucieszą się z licznych zjeżdżalni oraz 27-metrowego diabelskiego młynu.

Następny artykuł Pomagaj z Nocowanie.pl -...

Komentarze

Zobacz również