Lotniska w Polsce. Gdzie podziwiać startujące i lądujące samoloty?

Lotniska w Polsce. Gdzie podziwiać startujące i lądujące samoloty?

Jaki jest najpopularniejszy środek transportu publicznego w Polsce? Na pewno, na równi należy postawić autobusy i pociągi, jednak coraz częściej, większość z nas decyduje się również na samoloty. Podróżujemy głównie za granicę. Warto podkreślić jednak, że coraz częściej decydujemy się również na podróże po kraju. Podróż z jednego końca Polski nad Morze Bałtyckie? Brzmi bardzo dobrze! Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Lotnictwa Cywilnego, postanowiliśmy zaprezentować Wam lotniska w Polsce, wraz z miejscami, w których można podziwiać startujące i lądujące samoloty.

Na samym wstępie warto podkreślić, że podróżowanie po Polsce staje się coraz lepsze i przyjemniejsze. Powstaje coraz więcej dróg ekspresowych, modernizowane są linie kolejowe i składy przewożące pasażerów, a linie lotnicze oferują naprawdę konkurencyjne ceny, co pozwoli na szybkie przemieszczanie się w obrębie naszego kraju. Niezależnie od tego, czy wybraliście domki w górach, czy kwatery i pokoje nad morzem, z jednego końca Polski, do swojego miejsca wypoczynku, możecie dotrzeć w naprawdę krótkim czasie. Unikacie w ten sposób stania w korkach i wielogodzinnej, męczącej podróży. Jeśli kochasz latać, a Twoją pasją są samoloty, to postanowiliśmy zaprezentować takie miejsca, z których podziwianie.


Wolisz pociągi zamiast samolotów? Poznaj: Najpiękniejsze dworce kolejowe w Polsce


Lotniska w Polsce - tu możesz świętować Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego


Zanim zaprezentujemy najważniejsze i największe lotniska w Polsce, wraz z punktami obserwacyjnymi, dobrze jest nieco bliżej przyjrzeć się Międzynarodowemu Dniu Lotnictwa Cywilnego, który będziemy obchodzić już za kilka dni.

 

 

fot. Skitterphoto / pixabay.com, CC0


Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego, co warto podkreślić, to coroczne święto, które zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Obchodzimy je w dniu 7 grudnia. Pierwsze obchody tego dnia miały miejsce w roku 1994. Główny cel, jaki przyświeca temu ważnemu wydarzeniu jest zwrócenie uwagi publicznej na osiągnięcia międzynarodowego dnia lotnictwa cywilnego. Jak świętować ten dzień? Najlepiej odwiedzić główne lotniska w Polsce.


Lotniska w Polsce - gdzie się znajdują?


Jeśli chcecie odwiedzić wszystkie lotniska w Polsce, to będziecie się musieli nastawić na naprawdę długie podróże po Polsce. No chyba, że latacie samolotem, dzięki czemu będziecie mogli zobaczyć najważniejsze lotniska w Polsce i te najpopularniejsze. Taka typu podróż pozwala zarezerwować apartamenty Trójmiasto, czy hostele Kraków


Należy podkreślić, że w Polsce znajdziemy nie tylko lotniska cywilne. Są też lotniska wojskowe w Polsce, lotniska nad morzem w Polsce, czy też opuszczone lotniska, które najczęściej zostały przekształcone na drogi lub na użytek miejscowych aeroklubów.


Najpopularniejsze i najważniejsze lotniska w Polsce to:


 • Lotnisko Warszawa Okęcie - największe i najpopularniejsze polskie lotnisko

 • Lotnisko Warszawa Modlin

 • Port lotniczy Kraków-Balice im. Jana Pawła II

 • Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach (Katowice Airport)

 • Port lotniczy Gdańsk-Rębiechowo im. Lecha Wałęsy

 • Port lotniczy Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika

 • Port lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego

 • Port lotniczy Rzeszów-Jasionka

 • Port lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarność”

 • Port lotniczy Lublin

 • Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego Bydgoszcz

 • Port lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta

 • Port lotniczy Olsztyn-Mazury

 • Port lotniczy Zielona Góra-Babimost

 • Port lotniczy Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku.


Jak widać, porty lotnicze w Polsce znajdziemy w każdym zakątku kraju. Oznacza to, że bez problemu możemy zaplanować wakacje nad morzem, czy wybrać noclegi na Mazurach


Przeczytaj również: Z Krakowa nad morze samolotem. Już dziś zaplanuj swoją podróż!Gdzie podziwiać startujące i lądujące samoloty w Polsce?


Jeśli kochasz samoloty, ale boisz się latać, to nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać się w takie miejsca, w których można podziwiać startujące i lądujące samoloty. Określane są one jako punkty widokowe w Polsce, z których największe pasażerskie i transportowe maszyny widać najlepiej. W wielu regionach w Polsce utworzyły się pewnego rodzaju grupki pasjonatów, które zbierają się tu w momentach największego ruchu lotniczego, wykonując efektowne ujęcia fotograficzne. 


Z myślą o takich osobach, postanowiliśmy zaprezentować punkty widokowe na polskich lotniskach. Gdzie się znajdują sprawdźmy!


 • Taras widokowy na lotnisku Chopina w Warszawie


Nasza pierwsza propozycja pochodzi z największego i najpopularniejszego lotniska w Polsce. To oszklony i zadaszony taras widokowy, który został udostępniony wraz z oddaniem zmodernizowanej części Terminala. Każdy, kto odwiedzi to miejsce, ma do dyspozycji kawiarenkę, sklepik z upominkami oraz darmowe WiFi. 


Zobacz również: Warszawa, jakiej nie znacie. Co robić i gdzie się wybrać?

 

 

fot. Tomasz Warszewski / AdobeStock, CC0


Ciekawostką jest monitor, na którym wyświetlany jest obraz z radaru, pokazujący starty i lądowania samolotów na Lotnisku Chopina.Dostęp do tarasu zapewniają dwie windy i schody. Wejście na taras jest możliwe od strony schodów prowadzących do stacji kolejowej. Korzystanie z tarasu jest bezpłatne i możliwe codziennie, w godzinach od 6.00 do 22.00.


Już dziś zarezerwuj noclegi w Warszawie:Kamienica no 111a

Kamienica no 111a

Warszawa, ul. Aleja Krakowska

Apartamenty Warszawa
Willa Okęcie 1936

Willa Okęcie 1936

Warszawa, ul. Aleja Krakowska

Apartamenty Warszawa
Apartament Marszałkowska I

Apartament Marszałkowska I

Warszawa, ul. ul. Marszałkowska

Apartamenty Warszawa • Punkt widokowy na lotnisku Kraków-Balice


Kolejna propozycja pochodzi z jednego z najpopularniejszych miast w Polsce. Jeśli planujesz noclegi w Tatrach, to śmiało możesz dolecieć do Krakowa i dalej wyruszyć samochodem lub autobusem w kierunku Zakopanego. 

 

 

fot. Arkadiusz / AdobeStock, CC0


Przeczytaj: Polskie miasta na weekend i nie tylko - Kraków


Przy ulicy Spacerowej, w podkrakowskich Balicach, znajduje się kolejny punkt widokowy, który mamy przyjemność zaprezentować. Jego zwiedzanie, podobnie jak w Warszawie, jest bezpłatne i mogą z niego korzystać rowerzyści oraz piesi. Rozpościera się z niego piękny widok na lotnisko, a także na lądujące samoloty. 


Sprawdź noclegi w Krakowie:

 • Platformy widokowe na lotnisku Katowice-Pyrzowice


Lotnisko Katowice, podobnie jak wspomniane dwa pierwsze lotniska, należy do czołowej trójki lotnisk w Polsce, gdy weźmiemy pod uwagę ruch pasażerski. Warto podkreślić, że jest to najwyżej położone lotnisko cywilne i jednocześnie lotnisko o przeciętnie najlepszej pogodzie dla ruchu lotniczego. Z myślą o pasażerach i turystach, powstały tu specjalne platformy widokowe, z których można podziwiać startujące i lądujące samoloty.


Zobacz: Katowice na weekend - co warto zobaczyć?

 

 

fot. skyradar / AdobeStock, CC0


Pierwsza z nich znajduje się w Ożarowicach od zachodniej strony pasa startowego, z którego widać starty, lądowania i rolowanie samolotów. Druga możliwość to Mierzęcice, po przeciwnej stronie wschodniej. Z drugiej strony, chociaż jest trudniej dostępny, oferuje lepsze możliwości fotografowania. Jeżeli przyjechaliście w to miejsce z dzieckiem to oprócz platform widokowych można skorzystać z placu zabaw w Mierzęcicach, skąd też są dobre widoki na samoloty.


Tutaj znajdziesz noclegi w Katowicach:Apartament 9th floor

Apartament 9th floor

Katowice, ul. Ligocka

Apartamenty Katowice 10.0
Apartament Centrum

Apartament Centrum

Katowice, ul. Oddziałów Młodzieży Powstańczej

Apartamenty Katowice 10.0
Noclegi Mikołów

Noclegi Mikołów

Mikołów, ul. Towarowa

Kwatery i pokoje Mikołów 10.0To który punkt widokowy wybierasz? Niezależnie na co się zdecydujesz, samoloty na pewno zrobią na Tobie duże wrażenie.Następny artykuł Kazimierz Dolny zimą. Co...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej