Mrągowo zaprasza na turystyczną majówkę

Mrągowo zaprasza na turystyczną majówkę

Organizatorami aktywnej majówki w Mrągowie są Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki. Ich propozycje powinny przypaść do gustu tym turystom, którzy swój wolny czas spędzają w ruchu. Podczas zbliżającego się weekendu majowego ciekawych wydarzeń na pewno nie zabraknie.

Nie czekaj i już teraz poszukaj najlepszego noclegu na wiosenny lub letni wypoczynek w mieście. Zobacz oferty, wejdź: Noclegi w Mrągowie

Mazurskie Morze na rowerze


Mrągowo może poszczycić się wspaniałym położeniem – miasto otaczają jeziora i lasy. To idealne miejsce dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek, specjalnie dla nich wytyczono bowiem szlaki rowerowe i piesze. Można nimi przemierzać nie tylko najbliższą okolicę, ale też między innymi teren Mazurskiego Parku Krajobrazowego czy któregoś z wielu rezerwatów przyrody.

Każdy rowerzysta, który przyjeżdża w okolice Mrągowa, chociaż raz powinien objechać wokół jezioro Śniardwy. Akwen, często nazywany Mazurskim Morzem, robi bardzo duże wrażenie. Wokół znajduje się kilka punktów widokowych (m.in. okolice wsi Dziubiele i Suchy Róg), skąd można do woli patrzeć na prawdziwy bezmiar wody… A podczas nadchodzącej majówki wspólnie z innymi amatorami dwóch kółek chętni zmierzą się z wyzwaniem, jakim jest rajd rowerowy wzdłuż brzegów Śniardw.

Podczas dwudniowej (1-2 maja) sportowej imprezy będzie trzeba pokonać ponad dwieście kilometrów. Organizatorzy gwarantują niesamowite widoki oraz wspaniałą przygodę. Rajd rozpocznie się w Mrągowie – pierwszy etap kończy się w miejscowości Nowe Guty, gdzie zostanie zorganizowany nocleg. Tam też znajduje się najpiękniejsza mazurska plaża. Uwaga! Na udział w rajdzie obowiązuje wpisowe oraz opłata.

Mrągowo w biegu na orientację


Kolejną propozycją dla aktywnych jest udział w biegu na orientację, który odbędzie się 5 maja. Za start nie będzie pobierana opłata – natomiast uczestnik powinien mieć własny kompas. Zawodnik, tylko przy pomocy mapy i kompasu, musi zdobyć jak najwięcej punktów kontrolnych oraz potwierdzić obecność przy nich.

Podczas biegu liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Można startować w grupach, z tym że niepełnoletni muszą znajdować się pod opieką osoby dorosłej.

Następny artykuł Pomysły na polskie wakacje....

Komentarze

Zobacz również