Pomysły na polskie wakacje. Trójmiasto jakiego nie znasz.

Odwiedzamy Trójmiasto - 3 miasta, jedno morze, mnóstwo atrakcji. Muzeum Bursztynu w Gdańsku, Molo w Sopocie i Skwer Kościuszki w Gdyni...te miejsca to obowiązkowe punkty na turystycznej mapie Trójmiasta. Czego jeszcze nie można pominąć i co czeka na odwiedzających nadmorskie miasta? Mamy dla Ciebie kilka propozycji.

Sezon wycieczkowców


Gdańsk
Okazji, by zobaczyć widowiskowe statki pasażerskie w gdańskim porcie będzie wiele. Pojawią się one od 18 kwietnia do 20 października. Sezon zainauguruje najstarszy pływający wycieczkowiec na świecie “Astoria”. Brał udział w jednej z najsłynniejszych katastrof morskich w historii, dlatego nazwany został ‘statkiem śmierci’. Uwadze miłośników morskich kolosów nie może umknąć wizyta najdłuższego i największego w gdańskim porcie statku - “Marina”, który mierzy 240 metrów. Wypatrujmy go 20 czerwca. Ostatnim wycieczkowcem, który zacumuje w Gdańsku będzie statek “Marco Polo”.

Gdynia
Sezon statków pasażerskich w gdyńskim porcie przyciąga mieszkańców Trójmiasta oraz turystów z całej Polski. Do najważniejszego portu pasażerskiego statki zaczną przypływać już 9 maja. Przez około sześć miesięcy będziemy mieli możliwość podziwiania ogromnych statków wycieczkowych, które w sumie zawiną do portu 56 razy. Sezon rozpocznie mierzący niemal trzysta metrów “MSC Orchestra”. Dużą jednostkę wraz z kapitanem przywita orkiestra z pracownikami odpowiadającymi za żeglugę. Tegorocznym największym wycieczkowcem, którego będziemy mieli okazję oglądać, będzie “Mein Schiff 1”, mierzący 315,7 metrów. Kolos pojawi się w porcie sześć razy, a po raz pierwszy ujrzymy go 21 maja o godzinie 18:00. Na uwagę zasługuje także luksusowy statek “Queen Elizabeth”. Statek, pełen ekskluzywnych restauracji, apartamentów oraz atrakcji, odwiedzi port 21 czerwca. Sezon wycieczkowców w gdyńskim porcie zakończy się 19 października wizytą statku “AIDAbella”.

 

Przez żołądek do serca turysty


Trójmiasto to nie tylko piękne widoki, ulice pełne historycznych zabytków, statki i plaże. Nie brakuje tam także imprez i festiwali kulinarnych, na których skosztujesz kuchni z całego świata.

Na smaczne rozpoczęcie majówki zaprasza Stadion Energa Gdańsk. To właśnie tam w dniach 21 i 22 kwietnia zjemy w największej ‘restauracji’ w Trójmieście. Podczas zlotu Futraki-Jemy na Stadionie pojawi się 60 food trucków oferujących przysmaki z różnych zakątków świata. Imprezę odwiedzi gość specjalny - iluzjonista Aryman, a na najmłodszych uczestników czekać będzie specjalna strefa atrakcji.

Miłośnicy wieczornych spacerów powinni kierować się w stronę bocznych uliczek Królewskiej Fabryki Karabinów na Dolnym Mieście w Gdańsku. 18 maja rozpocznie się tam kameralny Nocny Market pod chmurką. Takie wydarzenia stają się coraz bardziej popularne w Trójmieście. Skupiają fanów dobrego jedzenia oraz niszowych wydarzeń muzycznych i kulturalnych.


Ulica Elektryków w Gdańsku również zamieni się w strefę, którą warto odwiedzić, 1 czerwca spotkamy tam ciekawych zagranicznych artystów i oczywiście pyszne jedzenie. Dwa miesiące później, 19 sierpnia prawdziwy raj znajdą tam weganie. Planowany jest wtedy zlot Veganmania. Odwiedzający mogą spodziewać się wegańskich barów, barobusów i restauracji.


Slow Fest- za jego sprawą sopockie molo w dniach 23-24 czerwca zamieni się w ogromny ‘stół’, na którym znajdziemy tradycyjne produkty regionalne, owoce morza, degustacyjne dania, owocowe cydry oraz wina. Poszukiwacze smaków na pewno znajdą coś dla siebie. Kiedy już nacieszymy nasze kubki smakowe, będziemy mogli wziąć udział w przygotowanych specjalnie na tę okazję wykładach, warsztatach oraz pokazach kulinarnych.

W Gdańsku będzie miała miejsce jedna z największych w Europie plenerowych imprez handlowo-rozrywkowych - Jarmark Dominikański. Różnorodny program pełen koncertów, kostiumowych spektakli, konkursów czy pokazów sztucznych ogni co roku odwiedza kilka milionów gości. Trwający trzy tygodnie Jarmark odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia.

 

Miasto widziane z góry


Piękno nadmorskich miast ujrzysz, wybierając się na jedno z miejsc widokowych. Czy znasz je wszystkie?


Gdynia
Piękną panoramę Gdyni zobaczysz z jej najwyższej góry - Donas, mierzącej 205 metrów. Na jej szczycie znajduje się wieża telekomunikacyjna “Idea Góra Donas”, z której rozpościera się widok na miasto.
Od czerwca do końca sierpnia panoramę Gdyni i jej zakątki możemy także oglądać, siedząc wygodnie w gondoli koła widokowego.
Obowiązkowym punktem amatorów widoków z wysokiej wysokości jest wieża Gdynia Kolibki. W słoneczny dzień zobaczymy Trójmiejski Park Krajobrazowy i Zatokę Gdańską.
Odwiedzając wieżę widokową Infobox nie tylko ujrzymy Zatokę Gdańską oraz Skwer Kościuszki, ale także będziemy mogli rzucić okiem na znajdującą się tam makietę Gdyni, która stanowi jedną z największych takich konstrukcji w Polsce.

 

Planujesz wyjazd do Gdyni? Sprawdź jakie noclegi znajdziesz w tym mieście.


Sopot
Sopot wraz z Półwyspem Helskim ujrzymy po wspinaczce na szczyt Glinianej Góry, która znajduje się na wysokości 120 m n.p.m. Mniej wprawionym piechurom, zmęczenie zrekompensuje piękna panorama.
Jeśli nie straszne nam tłumy lubiące spacery i pikniki na łonie natury, możemy wybrać się na Łysą Górę, by z wysokości 110 metrów zachwycać się panoramą Sopotu.
Skąd jeszcze podziwiać możemy nadmorskie widoki? Możemy pokusić się o wejście na sopocką Latarnię Morską.
Dobrym pomysłem, aby połączyć relaks z obserwacją miasta będzie wycieczka do sopockiego Domu Zdrojowego. W tym samym momencie możemy rozkoszować się deserem i widokiem roztaczającym się z trzeciego piętra budynku.

 

Zobacz jakie miejsca noclegowe czekają na Ciebie w Sopocie.


Gdańsk
Miejscem chętnie odwiedzanym przez mieszkańców Trójmiasta, jak i turystów jest Pachołek - 107- metrowe wzgórze z panoramą na Gdańsk.
Miasto z wysokości zobaczymy także z Wieży Westerplatte, Kozaczej Góry czy koła widokowego Amber Sky na Wyspie Spichrzów.
Warto wybrać się też na wyspę Sobieszewską, aby z tarasu widokowego Zbiornika Kazimierz, oglądać panoramę Zatoki Gdańskiej oraz znajdujące się na terenie wyspy dwa rezerwaty przyrody: ‘Ptasi Raj’ i ‘Mewia Łacha’. Duże wrażenie robi także widok z wieży Bazyliki Mariackiej.

 

Weekend w Trójmieście? Zarezerwuj nocleg w Gdańsku.

 

 

fot. Adrea Aastasakis (Unsplash.com CC0)

Komentarze (1)

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

7 miesięcy temu
Ja już na urlop w Polskę nie jadę, bo nigdy nie przewidzisz pogody. Wyjazdu do Łeby kiedy padało dzień w dzień przez dwa tygodnie nigdy nie zapomnę :/ Dlatego jeździmy od kilku lat zagranicę [wymoderowano], w tym roku mąż wybrał Andaluzję i nie mogę się doczekać, bo zawsze chciałam zobaczyć te rejony

Zobacz również