Najnowsze Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020r.

Najnowsze Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020r.

6 listopada w godzinach wieczornych w Dzienniku Ustaw zostało opublikowne Rozporządzenie Rady Ministrów zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze kwestie dotyczące usług hotelarskich, które wchodzą w życie z dniem 7 listopada b.r.

Pełna treść rozporządzenia dostępna jest TUTAJ

Do  dnia  29 listopada  2020r. prowadzenie usług hotelarskich  jest  dopuszczalne wyłącznie:
 1. w zakresie działalności hoteli robotniczych lub hoteli dla pracowników sezonowych (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 55.90.Z);
 2. dla gości:
 • a)korzystających z tych usług w ramach podróży służbowej,  lub podróży wykonywanej w związku z czynnościami służbowymi lub zawodowymi, lub związanymi z wykonywaniem działalności gospodarczej,
 • b)będących zawodnikami korzystającymi z tych usług w czasie zgrupowań i współzawodnictwa sportowego,
 • c)będących  osobami  wykonującymi  zawód  medyczny,
 • d)będących pacjentami i ich opiekunami, jeżeli konieczność zapewnienia im zakwaterowania wynika z warunków określonych dla danego świadczenia opieki zdrowotnej.


Potwierdzeniem podróży albo zgrupowania i współzawodnictwa sportowego, albo wykonywania zawodu medycznego, albo konieczności zapewnienia zakwaterowania wynikającego z warunków określonych dla danego świadczenia opieki zdrowotnej,  jest odpowiednio dokument wystawiony przez pracodawcę albo polski związek  sportowy, albo podmiot  wykonujący działalność  leczniczą, albo pisemne oświadczenie  gościa.

Poznaj szczegóły dotyczące oświadczenia, zobacz: Oświadczenie potwierdzające możliwość wynajęcia noclegu podczas pandemii

Świadczenie usług hotelarskich, które rozpoczęło się przed dniem 7 listopada 2020r., które nie spełnia warunków określonych w aktualnym rozporządzeniu, kończy się nie później niż z dniem 10 listopada 2020 r.

Według ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych
 w rozumieniu  art.3 ust.1 pkt 8
usługi hotelarskie to krótkotrwałe, ogólnie dostępne wynajmowanie domów, mieszkań, pokoi, miejsc noclegowych, a także miejsc na ustawienie namiotów  lub  przyczep  samochodowych  oraz  świadczenie,  w  obrębie  obiektu,  usług z tym związanych.

Polska Klasyfikacja Działalności w grupie 55.90.Z obejmuje pozostałe zakwaterowanie.  Podklasa ta obejmuje zapewnienie tymczasowego lub długoterminowego zakwaterowania w pojedynczych lub wspólnych pokojach lub domach dla studentów, pracowników sezonowych lub innych osób.

Podklasa ta obejmuje:
 •     zapewnienie zakwaterowania w:
      -  domach studenckich,
      -  internatach i bursach szkolnych,
      -  hotelach robotniczych,
      -  blokach mieszkalnych,
 •     usługi sypialne w wagonach kolejowych oraz pozostałych środkach transportu.

Następny artykuł Atrakcyjna Wielkopolska:...

Komentarze (4)

Nocowanie.Pl

24 dni temu
W przypadku podróży służbowych polecamy: https://www.nocowanie.pl/oferty_specjalne/noclegi-sluzbowe/

Aaaa

26 dni temu
Rozumiem, że nie mogę wynająć apartamentu , jeśli podróżuję turystycznie? Może ktoś zna miejsce w Kołobrzegu lub okolicach, które można wynająć w terminie od 10 -15 listopada , nie naruszając rozporządzenia?

Ania

26 dni temu
Podpinanym się pod prośbę wyszukania miejsca - jeśli ktoś zna😉

Mariusz Białoń

26 dni temu
Proszę poszukać Apartamenty 3L wynajmują mieszkania :)

Zobacz również