Najpiękniejsze miejsce na Ziemi Lubuskiej? Odwiedź Łagów

Najpiękniejsze miejsce na Ziemi Lubuskiej? Odwiedź Łagów

Szukasz pomysłów i inspiracji na wypoczynek w miejscu, które z jednej strony nie jest oblegane przez turystów, a z drugiej strony na swój sposób wyjątkowe? Doskonale w takim przypadku może się sprawdzić wizyta na Ziemi Lubuskiej i wypoczynek w najprawdopodobniej najpiękniejszym miejscu w tej części naszego kraju. Dlaczego warto wybrać się do Łagowa?

Może Ziemia Lubuska nie jest regionem obleganym przez turystów, ale my postaramy się pokazać w tym artykule, że warto wybrać się również tu. Dlaczego? Z wielu powodów. Na weekend, na dłużej, w sezonie lub po jego zakończeniu - region ten oferuje wiele atrakcji dla różnych grup wiekowych. Pewne jest to, że nikt nie powinien się tu nudzić. Wystarczy wspomnieć, że znajdziemy tu wspaniałe zabytki, jak też możliwość wypoczynku nad wodą. Szczególnie polecanym miejscem, uznawanym za najpiękniejsze na Ziemi Lubuskiej, jest Łagów. To miejscowość, bo oficjalnie nie ma praw miejskich, która zachwyci Cię na każdym kroku.


Poznaj: Ziemia Lubuska - co warto zobaczyć?


Dlaczego Łagów uznawany jest za najpiękniejsze miejsce na Ziemi Lubuskiej?


Jeśli poszukujesz miejsca niezwykłego i jednocześnie odludnego, to nie mogłeś lepiej trafić. Tu nawet w wakacje zagląda garstka turystów. W naszej opinii powinno być ich o wiele więcej, dlatego też postaramy się pokazać, że Łagów jest idealnym miejscem na wypoczynek i to z wielu powodów. 


 

fot. artureling / zdjecia.nocowanie.pl


Pierwsza myśl, związana z miastem, podkreślająca jej wspaniały charakter? Na pewno lokalizacja nad dwoma jeziorami - Łagowskim i Trześniowskim. Przy sprzyjającej pogodzie warto skorzystać z rekreacji nad wodą. W Łagowie działają plaże i kąpieliska, także dzikie, a oprócz tego wypożyczalnie sprzętu wodnego. Można więc skorzystać z oferty rowerków wodnych i kajaków, by przepłynąć przez przesmyk łączący jezioro Łagowskie i Ciecz. Warto jednak pamiętać, że w szczycie sezonu taka rozrywka cieszy się dużą popularnością i najlepiej planować ją w godzinach porannych lub wieczornych. Wtedy nic nie przeszkadza w podziwianiu okolicy, a może uda się także zobaczyć przepiękne nenufary, które zwykle kwitną przy przystani na Jeziorze Trześniowskim.fot. artureling / zdjecia.nocowanie.pl


Druga kwestia, która przemawia za wyjątkowością tej perły Ziemi Lubuskiej to bez wątpienia liczne zabytki i atrakcje, które czekają na turystów. Wystarczy wspomnieć, że to właśnie w Łagowie znajduje się XIV-wieczny zamek joannitów – znajduje się on w samym centrum wsi, na przesmyku pomiędzy jeziorami, górując nad innymi zabudowaniami. 


Turyści, którzy chcieliby zwiedzić łagowski zamek, powinni wiedzieć, że teraz mieści się tam hotel. Poza tym zachowane zabudowania w większości pochodzą z czasów renesansu, wcześniejsza jest wieża warowna, którą wzniesiono na początku XVI wieku. To dobry punkt widokowy na całą malowniczą okolicę, co ważne, wieża dostępna jest dla turystów, a wejście na jej szczyt to koszt około 5 zł. Można stąd podziwiać m.in. niezwykłą panoramę wymienionych wyżej jezior. Innym miejscem, z którego roztacza się piękny widok na Łagów, jest nieużywany wiadukt kolejowy.fot. matowski / zdjecia.nocowanie.pl

Dumą Łagowa, poza zabytkami, jest przyroda Łagowskiego Parku Krajobrazowego. Ochroną objęto tamtejsze jeziora, charakterystyczne bukowe lasy oraz mieszkające w nich zwierzęta. Przez jego teren biegną liczne oznakowane ścieżki, które są chętnie wybierane przez spacerowiczów.


Po trzecie… klimat. Tak, bo miejscowość Łagów posiada naprawdę niezwykły mikroklimat, sprzyjający wypoczynkowi. Wiele osób sugeruje, że miejscowość powinna otrzymać status uzdrowiska, bo wyróżnia się bowiem bardzo dobrymi walorami środowiskowymi, co zostało potwierdzone badaniami naukowymi. Tamtejszy mikroklimat i powietrze w bogate w olejki eteryczne doskonale wpływają na organizm – pomagają osobom zmagającym się ze stresem i chorobami układu krążenia, poza tym łagodzą bóle głowy oraz migreny.fot. artureling / zdjecia.nocowanie.pl


Oprócz tego w Łagowie jeszcze w latach 70. XX wieku zostało odkryte ujęcie wody mineralnej. Chociaż były plany wybudowania pijalni, łagowski zdrój pozostaje niewykorzystany.


A po czwarte… winnice. Atrakcją regionu Ziemi Lubuskiej są liczne winnice, które znajdziemy również w niedalekiej odległości od Łagowa. Około 40 minut jazdy samochodem znajdziemy te naprawdę wyjątkowe, więc jeśli jesteś smakoszem tego trunku, koniecznie urządź sobie wycieczkę szlakiem wina i miodu.


Przeczytaj również: Lubuskie dla turystów. Gdzie warto się wybrać?


Jak spędzić czas w Łagowie?


Oczywiście warto skorzystać ze wszystkich dostępnych możliwości, które zostały wspomniane wyżej. Pragniemy podkreślić również, że Łagów i jego okolica stwarzają idealne warunki dla aktywnego wypoczynku – lasy pełne są jagód i grzybów, przecinają je ścieżki rowerowe. Rowerem można również objechać jeziora Łagowskie i Ciecz, trasa jest niezwykle malownicza, prowadzi bowiem wzdłuż linii brzegowej, po drodze znajdują się pomosty i ławeczki.fot. jerzyzelazkiewicz / zdjecia.nocowanie.pl


Do Łagowa warto przyjechać zarówno na weekend, jak też na dłuższy urlop – miejsce jest godne polecenia zwłaszcza osobom, które szukają zielonej, spokojnej okolicy. Wiosna, lato i wczesna jesień to pory, kiedy w te okolice zjeżdża najwięcej turystów. Przyciągają ich tam czyste jeziora, nieskażona przyroda i przyjazny mikroklimat. Poza tym właśnie w tym czasie organizowane są wydarzenia i imprezy plenerowe mające szeroki zasięg – biegi, koncerty czy festiwale takie jak Lubuskie Lato Filmowe, Międzynarodowy Festiwal Folkloru czy Jarmark Joannitów.


Noclegi w Łagowie


W bazie noclegowej Łagowa Lubuskiego dominują obiekty z kategorii pensjonaty. Zazwyczaj rezerwują je osoby, którym zależy na komfortowym wypoczynku w pokojach o wyższym standardzie. Obiekty tego typu zwykle oferują więcej udogodnień, jak śniadanie w cenie noclegu czy dostęp do strefy odnowy biologicznej.


Średnia cena noclegu w Łagowie wynosi 137 zł – ostateczna kwota zależy jednak od takich czynników jak kategoria wybranego obiektu, jego lokalizacja oraz oferowane udogodnienia. Najkorzystniejsze rozwiązanie stanowi nocleg w obiekcie z kategorii pensjonaty, wtedy koszty zaczynają się od 50 zł.Pokoje Gościnne Malta

Pokoje Gościnne Malta

Łagów Lubuski, ul. Zamkowa

Pensjonaty 9.3
Chopina 5

Chopina 5

Łagów Lubuski, ul. Chopina

Kwatery i pokoje 9.8
Pokoje Gościnne Kalina

Pokoje Gościnne Kalina

Łagów, ul. Słoneczna

Kwatery i pokoje 9.6
Już dziś zarezerwuj nocleg w Łagowie Lubuskim


Mamy nadzieję, że treść tego artykułu zachęci Was do zaplanowania wypoczynku na Ziemi Lubuskiej. Warto odwiedzić Łagów i nie tylko. Pamiętaj, że nasz kraj oferuje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu, dlatego też urlop 2022 zaplanuj w Polsce - #wypoczywamwpolsce.
Następny artykuł Lubelski Szlak Koziołków....

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej