Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Bytomia:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Bytom

Bytom – miasto na prawach powiatu, w południowej części Polski. Jego wyjątkową atrakcją, jaką nie może pochwalić się żadne inne miasto w Polsce, jest jednotorowa linia tramwajowa, eksploatowana od 1913 roku do chwili obecnej. Każdego dnia, co 20 minut, kursują dwa zabytkowe wagony typu N. Oba mają wiele oryginalnych cech m.in. ręcznie przesuwane drzwi oraz drewniane ławki. Turyści chętnie przyjeżdżają tutaj podczas weekendu, żeby móc odkrywać niezwykłe zabytki miasta oraz do woli korzystać z tutejszych atrakcji.

Bytom – co warto zobaczyć?

Zwiedzanie Bytomia najlepiej rozpocząć od starówki oraz rynku. Jego pierwotny kształt oraz średniowieczne budowle nie zachowały się do dziś z powodu walk i pożarów, które miały tutaj miejsce. Obecna zabudowa jest wynikiem rekonstrukcji. Nowe kamienice w pełni oddają styl ekspresyjny. Na płycie rynku znajduje się posąg przedstawiający śpiącego lwa. Według miejscowej legendy ów lew obudzi się w momencie, kiedy miastu będzie zagrażało niebezpieczeństwo.


Ciekawym zabytkiem Bytomia jest również gmach poczty, który został wzniesiony w 1908 roku. Budynek zdobią liczne rzeźby przedstawiające zwierzęta, fantastyczne potwory oraz ludzkie głowy. We wnętrzu, częściowo zachowały się oryginalne sztukaterie oraz stolarka. Swoją architekturą gmach nawiązuje do francuskiego renesansu.


Mając trochę wolnego czasu, warto odwiedzić również Operę Śląską. Mieści się ona w dawnym, zabytkowym gmachu Teatru Miejskiego z XIX wieku. Budynek został wybudowany w stylu neoklasycystycznym, z bogatymi zdobieniami na elewacji frontowej.

Co robić w Bytomiu, kiedy pada?

Jeżeli podczas naszego urlopu, pogoda zrobi nam nie do końca miłą niespodziankę i nagle zacznie padać deszcz, możemy wówczas wybrać się do Muzeum Górnośląskiego. Jego siedziba mieści się w budynku, który został wzniesiony w latach 30. XX wieku. Ten niezwykle funkcjonalny gmach pełni dwie skrajne funkcje. Na parterze mieści się siedziba Miejskiej Kasy Oszczędności oraz sala konferencyjna i biura. Na piętrze natomiast jest muzeum. Na wystawę stałą składają się eksponaty związane z historią miasta oraz regionu, a także dzieła czołowych polskich malarzy.

Co zjeść w Bytomiu?

W Bytomiu jest wiele restauracji i pizzerii. Każda z nich ma do zaoferowania wiele dań, począwszy od włoskiej pizzy i makaronów, przez typowe dania obiadowe, skończywszy na tradycyjnych śląskich przysmakach. Te ostatnie są najczęściej wybierane przez turystów, którzy chcą nie tylko poznać historię i zobaczyć zabytki miasta, ale również skorzystać z okazji i spróbować wyśmienitych dań regionalnych.

Noclegi w Bytomiu

Baza noclegowa w Bytomiu jest dosyć bogata i z pewnością każdy będzie w stanie znaleźć coś dla siebie. W ofercie mamy obiekty oferujące wynajem pokoi, a także kwatery pracownicze, hostele i apartamenty. Liczy się atrakcyjna cena, dogodna lokalizacja oraz wysoki standard oferowanego noclegu. Turyści najczęściej kierują się opiniami pozostałych gości, którzy polecają bądź nie konkretne miejsce.

Ceny noclegów w Bytomiu

Ceny są zróżnicowane i zależą głównie od standardu i lokalizacji konkretnego obiektu noclegowego. Najkorzystniej jest zatrzymać się w kwaterach pracowniczych, wówczas cena za dobę może zaczynać się już od 20 zł.


Większość właścicieli indywidualnie ustala cenniki, dlatego często możemy spotkać się z ofertami promocyjnymi i okazjonalnymi, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze miejsca dla siebie.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Bytomiu

Turyści, przeważnie spędzają w Bytomiu weekendy i zazwyczaj podróżują własnymi samochodami, dlatego zwracają uwagę na gwarancję miejsca noclegowego w pobliżu obiektu. Chcą mieć także dostęp do prywatnej łazienki oraz możliwość korzystania z kuchni w celu samodzielnego przyrządzenia posiłków.


Rodzice podróżujący z dziećmi często pytają o sąsiedztwo placu zabaw lub specjalnie wydzielone miejsce do zabaw dla najmłodszych. Ważny jest także dostęp do bezprzewodowego internetu.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Bytomiu

Ile kosztuje nocleg w Bytomiu?
Cena za nocleg w Bytomiu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii hostele Bytom, wtedy koszt noclegu może wynieść od 25 zł. Średnia cena noclegu w Bytomiu wynosi 84 zł.
Czy ceny noclegów w Bytomiu w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 35% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Bytomiu?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Bytom”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Bytomiu zaczynają się od kwoty 25.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Bytomiu?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: domki, noclegi pracownicze. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Bytomiu mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Bytom opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Bytomiu to: Domki nad jeziorem.
Które noclegi w Bytomiu są polecane dla rodzin?
Wiele rodzin zatrzymujących się w Bytomiu poleca Domki nad jeziorem.
Które noclegi w Bytomiu są polecane dla par?
Te noclegi są wysoko cenione przez pary: Domki nad jeziorem.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!