poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00

Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Dabrowy górniczej:

Natychmiastowa rezerwacja

Kielecka 38A/5

  • Bezpłatne anulowanie
  • Brak przedpłaty
Nowość w Nocowaniu!
od 190 zł
1 osoba, 1 noc
Cena gwarantowana

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa Górnicza położona jest w województwie śląskim, nad Czarną Przemszą i Białą Przemszą, na Wyżynie Katowickiej i Garbie Tarnogórskim, w dużej części w Kotlinie Dąbrowskiej. Jest to największe miasto województwa i największy ośrodek przemysłowy Zagłębia Dąbrowskiego.


W Dąbrowie Górniczej znajduje się także wiele cennych zabytków. Do najważniejszych zabytkowych obiektów zaliczyć można: bazylikę Najświętszej Maryi Panny Anielskiej, Pałac Kultury Zagłębia zbudowany po 1950r., kościół pw. Narodzenia NMP i św. Antoniego z Padwy z XVII w., młyn z XVIII w., drewnianą kaplicę z XVIII w. czy też bazylikę Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zwiedzając miasto warto także zwrócić uwagę na budynki historyczne: dworce kolejowe w Centrum, Gołonogu i Ząbkowicach, „Freya” – dom byłego właściciela młyna w Okradzionowie, kościół św. Barbary – wzniesiony przez ewangelików, od 1945 przejęty przez katolików, kopalnię ćwiczebną, Muzeum Miejskie - „Sztygarka”, Pałacyk Dezona w Parku Śródmiejskim oraz Kamienice Huty Bankowej.


Na ciekawych obiektach architektonicznych nie kończą się atrakcje Dąbrowy Górniczej. Miasto przyciąga także turystów dzięki Parkowi Krajobrazowemu Orlich Gniazd, Pustyni Błędowskiej oraz tzw. Pojezierzu Dąbrowskiemu: Pogoria I, Pogoria II, Pogoria III i Pogoria IV. To miejsca, które zdecydowanie warto odwiedzić.

Dąbrowa Górnicza - co warto zobaczyć?

Do najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Dąbrowie Górniczej, szczególnie w sezonie letnim, należy zespół czterech jezior - Pogoria. Jeziora nieco różnią się od siebie, dzięki czemu każdy może znaleźć odpowiednie miejsce na wypoczynek dla siebie. Pogoria I to plaża, molo, baza noclegowa i inne plażowe atrakcje. Miłośnicy dzikiej przyrody i wędkowania miło spędzą czas przy Pogorii III. Pogoria II to natomiast doskonała baza nurkowa. Warto wiedzieć również o tym, że w okresie letnim wszystkie plaże są zabezpieczone poprzez pracowników WOPR. Każde z jezior jest opasane ścieżkami rowerowymi, znajduje się tam także doskonała baza dla żeglarzy. Nad Pogorią odbywają się również turnieje piłki siatkowej, wyścigi rowerowe, triathlonie.


Kolejnym niezwykle atrakcyjnym miejscem w Dąbrowie Górniczej jest Pustynia Błędowska. Jest to 20 kilometrów kwadratowych piasku morskiego. Pustynia w swojej południowej części wygląda jak wydmy a jej ukształtowanie daje doskonałe warunki do spacerów oraz spędzania czasu na łonie natury. Jest to największy obszar wydm śródlądowych w Europie Środkowej. Swoją wyprawę na pustynię należy zacząć w Błędowie, Kluczach lub nad Chechłem. W Błędowie zaczyna się szlak PTTK o długości 28,5 km.


Wartym odwiedzenia miejscem jest również kopalnia ćwiczebna – Muzeum Miejskie „Sztygarka„. Kopalnia powstała ponad 80 lat temu w celach szkoleniowych. Państwowa Szkoła Górnicza i Hutnicza wykorzystywała kopalnię jako miejsce, gdzie uczniowie mogli się zapoznawać z różnorodnymi urządzeniami górniczymi. Jednak od kilku lat kopalnię można zwiedzać. Jest ona również wpisana do Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.

Dąbrowa Górnicza – na weekend czy dłuższy pobyt?

Planując wyjazd do Dąbrowy Górniczej, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad tym, co chcemy tam robić. Miasto może być idealnym miejscem na weekendowy pobyt. Dwa dni w zupełności nam wystarczą, by poznać miasto i odwiedzić najbardziej atrakcyjne miejsca. Możemy jednak zaplanować dłuższy pobyt i potraktować Dąbrowę Górniczą jako bazę wypadową. Będąc w tym regionie Polski, warto bowiem odwiedzić także inne, położone nieopodal miejscowości, np. Sosnowiec, Będzin, Czeladź lub Mysłowice. Tam również czekają na nas liczne atrakcje.

Lokalne smaki – co zjeść w Dąbrowie Górniczej?

Tradycyjna kuchnia śląska to prawdziwe rarytasy. Rolady, karminadle, kluski śląskie i modra kapusta – te potrawy królują na śląskich stołach. Do typowych dań regionalnych należą także kartoflak oraz mozgoł. Różnorodne propozycje lokalnych smaków znajdziemy w miejscowych restauracjach czy knajpach. Cena obiadu w Dąbrowie Górniczej dla jednej osoby to koszt średnio 20 - 30 zł. Chcąc zjeść obiad składający się z zupy i drugiego dania z dodatkami trzeba wydać około 40 zł lub więcej. Wiele zależy od rodzaju zamówienia oraz lokalu, na który się zdecydujemy.

Noclegi w Dąbrowie Górniczej

Baza noclegowa Dąbrowy Górniczej składa się głównie z różnorodnych obiektów. Znajdziemy oferty noclegowe z kategorii kwatery i pokoje, hotele, noclegi pracownicze, domki, motele, zajazdy, ośrodki szkoleniowe i wypoczynkowe oraz pensjonaty. Ta różnorodność sprawia, że każdy znajdzie w mieście coś dla siebie. Oferty noclegowe różnią się zarówno ceną, jak i standardem. Turyści szukający noclegu w Dąbrowie Górniczej najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: kwatery i pokoje. Liczy się dla nich nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.

Ceny noclegów w Dąbrowie Górniczej

Cena za nocleg w Dąbrowie Górniczej zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje, wtedy koszt noclegu może wynieść nawet od 40 zł. Jednak średnia cena noclegu w Dąbrowie Górniczej wynosi 95 zł. Warto pamiętać także o tym, że ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Z tego powodu, ceny noclegów w weekend mogą być droższe nawet o 20% od cen w dzień powszedni.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Dąbrowie Górniczej

Turyści poszukujący noclegów w Dąbrowie Górniczej zwracają szczególną uwagę na cztery udogodnienia: prywatna łazienka, zagwarantowane miejsce parkingowe a także telewizor w pokoju i dostęp do internetu w obiekcie. Niektórzy dokonując rezerwacji pytają także o dostęp do kuchni lub możliwość skorzystania z wyżywienia. Zdarzają się również zapytania dotyczące lokalizacji oraz akceptację kart płatniczych.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!