poniedziałek - piątek, 8:00 - 16:00

Zobacz, co wpływa na kolejność prezentowanych obiektów. Sprawdź.

Noclegi w okolicy Sosnowca:

Skorzystaj z filtrów , aby lepiej dopasować wyniki wyszukiwania do Twoich potrzeb.

Sosnowiec

Sosnowiec – miasto położone na terenie województwa śląskiego, składa się z wielu dzielnic rozmieszczonych po obu stronach rzeki Czarna Przemsza. Miasto od jakiegoś czasu zaczyna być coraz bardziej doceniane wśród turystów, głównie ze względu na liczne zabytki, które zachowały się w świetnym stanie. Sosnowiec przeżywał rozkwit w latach 70. ubiegłego wieku, ze względu na dobrze rozwinięty przemysł i górnictwo, jednak podupadł on po zmianie ustroju, sprawiając, że lokalna gospodarka została pozbawiona głównej siły napędowej. Nie spowodowało to zupełnego uśpienia miasta i powoli staje się coraz bardziej liczące pod względem turystycznym nie tylko na Górnym Śląsku, ale również w całej Polsce.

Sosnowiec – co warto zobaczyć?

Będąc w Sosnowcu, koniecznie trzeba zobaczyć wspaniały zamek, pochodzący już z czasów średniowiecza. Pierwotnie stanowił budowlę o charakterze obronnym, rozbudowaną w 1620 roku w założenie czteroskrzydłowe z narożnymi wieżami. Zamek zbudowany jest z kamienia wapiennego łamanego oraz z czerwonej cegły, po wielkim pożarze, któremu uległ w 1824 roku, został odbudowany i obecnie stanowi trójskrzydłowy budynek z otwartym dziedzińcem. Obecnie zamek służy kulturze, a w jego wnętrzu mieści się sosnowieckie Centrum Sztuki, w którym odbywają się liczne wystawy sztuki zarówno współczesnej, jak i historycznej, a także spektakle i koncerty.


Park miejski im. Leona Kruczkowskiego w Sosnowcu skrywa pośród drzew prawdziwą perłę, którą jest miejskie Egzotarium. Przypominający szklaną bryłę obiekt, zlokalizowany tuż przy głównej alei, można dojrzeć z daleka. Jego budowę zakończono w latach 50. XX wieku i od tego czasu jest dostępne dla mieszkańców oraz turystów. W części botanicznej znajdziemy aż 260 gatunków roślin, pochodzących z całego świata. Dodatkowo w egzotarium na stałe mieszka wiele ciekawych gatunków zwierząt. Wśród nich niewielkie ssaki oraz ptaki. Nie brakuje również tych bardziej egzotycznych jak: węże, kameleony, gekony oraz krokodyle sporych rozmiarów. Ponadto, w budynku często odbywają się wystawy storczyków, które przyciągają prawdziwe tłumy.

Co robić w Sosnowcu, gdy pada?

Ciekawym miejscem na mapie miasta, do którego można się udać, kiedy nastąpi niespodziewane załamanie pogody, jest Muzeum w Sosnowcu, znajdujące się w przepięknym, zabytkowym Pałacu Schöna. W muzeum prezentowana jest wystawa stała, opierająca się na artystycznych eksponatach wykonanych ze szkła, a także liczne wystawy czasowe. Dodatkowo placówka prowadzi zajęcia edukacyjne dla szkół i przedszkoli oraz oferuje możliwość zamówienia przewodnika, z którym będziemy mogli lepiej poznać najciekawsze zakątki miasta. Będąc na miejscu w czasie pogody, warto również wybrać się na spacer do pobliskiego pałacowego parku.


Jednym z najpiękniejszych zabytków Sosnowca jest pochodzący z XIX wieku pałac Dietla. Jego najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniem jest wysoka, dwukondygnacyjna sala balowa, wyposażona w ogromne lustra, w pełni oddająca styl neoregencyjny. Jako że zachowały się oryginalne elementy wyposażenia, pałac jest uważany za znaczący zabytek, nie tylko w regionie, ale również w całej Polsce. Zwiedzanie w towarzystwie kustosza odbywa się od maja do grudnia, w pierwszą i drugą środę każdego miesiąca o godzinie 11:00, a także w pierwszą sobotę każdego miesiąca, również o godzinie 11:00.

Co zjeść w Sosnowcu?

Sosnowiec to przede wszystkim, tradycyjna kuchnia Zagłębia. Wśród dań regionalnych króluje zacierka zagłębiowska – wyśmienita na śniadanie, deser czy na podwieczorek, alternatywna dla kaszy manny na mleku czy budyniu waniliowego. Wykonana z mąki pszennej, żytniej czy jęczmiennej. Dawniej podawana była ludziom pracującym w rolnictwie w celu zaspokojenia głodu, dziś podbija serca turystów za całego świata.

Noclegi w Sosnowcu

Poszukując noclegu w Sosnowcu, turyści najczęściej wybierają hostele oraz noclegi pracownicze. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również standard konkretnego obiektu oraz jego dogodna lokalizacja.


Rodziny z dziećmi oraz większe grupy turystów częściej decydują się na hostele, głównie ze względu na swobodę i przestronność. Pary, a także osoby, które podróżują w pojedynkę, wybierają obiekty oferujące wynajem pokoi lub kwater pracowniczych. Mogą liczyć nie tylko na dostęp do prywatnej łazienki oraz kuchni, ale bardzo często na bezpośrednie sąsiedztwo centrum miasta.

Ceny noclegów w Sosnowcu

Ceny noclegów w Sosnowcu są zróżnicowane i zależą głównie od standardu obiektu noclegowego oraz jego lokalizacji. Średni koszt miejsca noclegowego wynosi 44 zł, jednak najkorzystniej zatrzymać się w obiekcie z kategorii hostel, wówczas za nocleg możemy zapłacić już od 27 zł.


Planując urlop, należy pamiętać, że większość właścicieli indywidualnie ustala cennik, dlatego bardzo często wprowadzają oni oferty promocyjne lub okazjonalne. Co ważne, ceny nie zmieniają się w zależności od sezonu czy weekendu.

Najczęściej wybierane udogodnienia w Sosnowcu

Do najczęściej wybieranych udogodnień, niezmiennie należy prywatna łazienka. Jest to zupełna podstawa przy wyborze miejsca noclegowego. Dodatkowo turyści chcą móc korzystać z kuchni oraz sprawnego internetu. Ważne jest również bliskie sąsiedztwo parkingu. Osoby podróżujące z dziećmi często pytają o plac zabaw w pobliżu obiektu noclegowego lub specjalnie wydzielone miejsce do zabaw dla najmłodszych.

Często zadawane pytania dotyczące noclegów w Sosnowcu

Ile kosztuje nocleg w Sosnowcu?
Cena za nocleg w Sosnowcu zależy od kategorii wybranego obiektu oraz jego lokalizacji. Najkorzystniej jest zatrzymać się w obiekcie z kategorii kwatery i pokoje Sosnowiec, wtedy koszt noclegu może wynieść od 40 zł. Średnia cena noclegu w Sosnowcu wynosi 54 zł.
Czy ceny noclegów w Sosnowcu w weekend różnią się od tych w dni powszednie?
Ceny noclegów ustalają indywidualnie właściciele obiektów, dlatego niektórzy mogą mieć wyższy cennik weekendowy. Według wyliczeń Nocowanie.pl ceny noclegów w weekend są droższe o 0% od cen w dzień powszedni.
Jak znaleźć najtańszy nocleg w Sosnowcu?
Wystarczy odpowiednio ustawić opcję filtrowania, wybierając w lewej kolumnie, znajdującej się przy wynikach wyszukiwania, opcję „Cena za usługę”. Inna możliwość to kliknięcie ikonki „Tanie noclegi Sosnowiec”, widocznej bezpośrednio nad wynikami wyszukiwania. Obecnie najtańsze noclegi w Sosnowcu zaczynają się od kwoty 40.
Jakie obiekty noclegowe są najpopularniejsze w Sosnowcu?
Turyści najczęściej pytają o noclegi w obiektach z kategorii: noclegi pracownicze, hostele. Liczy się nie tylko atrakcyjna cena, ale również lokalizacja i opinie innych gości, którzy rekomendują bądź nie dane miejsce.
Które obiekty noclegowe w Sosnowcu mają najlepsze opinie?
Obiekty z najlepszymi opiniami możemy znaleźć klikając na zakładkę „Sosnowiec opinie”, a wyniki wyszukiwania posortują się tak, by obiekty z najlepszymi ocenami były najwyżej. Obecnie najlepiej oceniane obiekty w Sosnowcu to: Noclegi Agnieszka, Kwatery Prywatne I Pracownicze.
Co warto zobaczyć w Sosnowcu?
W Sosnowcu warto zobaczyć przede wszystkim miejscowe zabytki. Do najważniejszych należy przede wszystkim Zamek Sielecki, którego dzieje sięgają czasów średniowiecza, oraz Pałac Henryka Dietla.
Jakie są najciekawsze atrakcje w Sosnowu i okolicy?
Do atrakcji Sosnowca należy malowniczy Park Sielecki, który jest lubianym miejscem rekreacji mieszkańców miasta, oraz sztuczny stok narciarski Środula. Warto wymieć w tym miejscu także Balaton, czyli letnie kąpielisko w Sosnowcu. Do atrakcji w okolicy należy zamek w Będzinie oraz Aquapark Nemo w Dąbrowie Górniczej.
Jak znaleźć nocleg blisko dworca w Sosnowcu?
Chcąc znaleźć nocleg blisko dworca w Sosnowcu, najlepiej kliknąć ikonę Na mapie. Otworzy się wtedy mapa miasta z zaznaczonymi lokalizacjami obiektów noclegowych. Dzięki temu turysta może szybko odszukać interesujące go miejsce.
Jaka jest najlepsza plaża w Sosnowcu?
Mieszkańcy Sosnowca najchętniej korzystają z plaży nad Balatonem. Jest to otoczony stawami las, leżący w Sosnowcu Porąbce.
Co zjeść w Sosnowcu?
Zastanawiając się nad tym, co zjeść w Sosnowcu, na pewno warto zdecydować się tradycyjną kuchnię Zagłębia. Charakterystycznym daniem jest gotowana z mąki pszennej, żytniej albo jęczmiennej zacierka zagłębiowska.
Ile kosztuje obiad w Sosnowcu?
Cena obiadu w Sosnowcu dla jednej osoby to koszt od 20 zł.

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!